Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  

 

Aktualności Wolontariatu 2018/2019

 

SPRZĄTANIE OPUSZCZONYCH GROBÓW

    Wolontariusze przed Wszystkimi Świętymi wybrali się posprzątać opuszczone groby, byli to P. Piguła, Z. Bukowska i P. Kuca. Dużą niespodziankę sprawili nam wolontariusze absolwenci, którzy dołączyli do naszej akcji. Serdecznie im za to dziękujemy.

Fotorelacja

 


HISTORIA NASZYCH PRZODKÓW

    Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za zebrane znicze w akcji „Znicz dla Bohatera”. Wolontariusze zostali oprowadzeni na cmentarzu wojskowym i parafialnym przez panią Wirginię Lis, prezesa Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy. Mieli okazję poznać historię lokalnych bohaterów, a także miejsca pochówku znanych dębickich postaci. Zapalili znicze na grobach bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Dziękujemy za przyłączenie się do kolejnej naszej inicjatywy.

 


POMOC DLA TOMUSIA

    Szkolny Wolontariat włączył się w akcję pomocy dla 2,5 rocznego Tomusia Chmiela, którego tata jest absolwentem naszej szkoły. Chłopiec urodził się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej, zbierane są pieniądze na kosztowną operację. Pierwszy etap leczenia to 385 tys. zł. Wolontariusze zaangażowali się czynnie w akcję i zebrali kwotę 232,07 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Tomusia. Zachęcamy wszystkich do dalszej pomocy, a tym, którzy zaangażowali się w akcję, serdecznie dziękujemy.

 


ZNICZ DLA BOHATERA

 Wolontariusze organizują zbiórkę zniczy, które zostaną zapalone na grobach lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Znicze można składać do pani Elżbiety Zimy w sali nr 11 do czwartku (8 listopada). Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej inicjatywy.

 

 Aktualności Wolontariatu 2017/2018

 

„8 DOBRYCH SERC JEDYNKI”

 Tradycyjnie został rozstrzygnięty również w tym roku szkolnym konkurs „Osiem Dobrych Serc Jedynki”, który jest formą wyróżniania i doceniania osób najbardziej zaangażowanych w działania wolontariacie. Laureatami w tym roku zostali; Paweł Czernecki(3a), Izabela Gierłach(3a), Krzysztof Mastej(3a), Adrianna Blicharz(3b), Maja Chłościńska(3b), Sara Łobaczewska(3b), Agnieszka Mądro(3b), Oliwia Kolbusz(3a). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wielu działań na rzecz drugiego człowieka. Konkurs zorganizowali opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu p. Elżbieta Zima i p. Agnieszka Jakubowska-Cetnar.

 


„KLASA O WIELKIM SERCU”

 Został rozstrzygnięty konkurs „Klasa o Wielkim Sercu”. Największym zaangażowaniem w działania wolontariacie w roku szkolnym 2017/2018 wykazali się uczniowie klasy 3A. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 


WOLONTARIUSZE NA FESTYNIE RODZINNYM PRZY PRZEDSZKOLU NR 12

 Wolontariusze w piątek (15 czerwca) wzięli udział w festynie organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 12. Wsparli bardzo aktywnie licznie podejmowane przedsięwzięcia. Wśród zaangażowanych byli K. Mastej (3a), P. Podgórski (3a), P. Czernecki (3a), G. Szewczuk (3b), M. Chłościńska (3b), S. Łobaczewska (3b), Z. Balasa (2d), A. Płazińska (2d) i L. Skrzypek (3b) pod opieką p. E. Zimy i p. A. Jakubowskiej – Cetnar.

 


WOLONTARIUSZE NA SPOTKANIU INTEGRACYJNYM

 Wolontariusze naszej szkoły i SP nr9 uczestniczyli pod koniec maja w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w „Sportowej Stodole”. Była to forma również podziękowania za zaangażowanie w działania wolontariacie w mijającym roku szkolnym. Był to bardzo miło spędzony czas, gdzie oprócz pieczonych kiełbasek były wspólne zabawy, śpiew i tańce.
Opiekunami były panie I. Ceglarz i A. Jakubowska – Cetnar.

 


WOLONTARIUSZE NA DĘBICKIM FESTIWALU MŁODYCH

 Wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w organizowany przez Siostry Służebniczki „Dębicki Festiwal Młodych”, który odbył się 19 maja, w sobotę na dziedzińcu obok domu Sióstr na ul. Krakowskiej. Obsługiwali punk gastronomiczny „Kawiarenka z myślą…” połączony z konkursem. Wśród wolontariuszy byli Paulina Bania, Izabela Gierłach, Oliwia Kolbusz, Katarzyna Serafin, Hubert Cieśla, Paweł Czernecki, Patryk Podgórski, a także wolontariuszki z klasy 2d pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar.

 

 


DZIĘKUJEMY ZA ZBIÓRKĘ DLA „BRZOZOWEGO RANCZA” W DĘBICY

 Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje uczniom i ich rodzicom, a także nauczycielom za zaangażowanie i zebranie artykułów dla zwierzaków z „Brzozowego Rancza”. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i dobre serca!

 

 


WOLONTARIUSZE W AKCJI „POLA NADZIEI”

 Wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Pola Nadziei” i kwestowali przy kościele Świętej Jadwigi, gdzie zebrali kwotę 1561,31 zł., pod opieką pani Elżbiety Zima (koordynatora akcji) i pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar. Zebrane fundusze z przeprowadzonej akcji zostały przeznaczone na działalność Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II w Dębicy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom.


 


86 UCZNIÓW BEZ TELEFONU

 Dziękujemy za zainteresowanie akcją „Dzień bez telefonu”. 23 marca 86 uczniów zdecydowało się na oddanie telefonu w godzinach porannych i odebranie go po lekcjach. Uczniowie otrzymali słodką niespodziankę, a wylosowani nagrody rzeczowe. Koordynatorami akcji były wolontariuszki Maja Chłościńska, Sara Łobaczewska, Laura Skrzypek i Aleksandra Michalik. Dziękujemy i zachęcamy do spędzania czasu w atrakcyjny sposób bez telefonu.

 


 


ZBIÓRKA DLA BRZOZOWEGO RANCZA W DĘBICY

 Szkolny wolontariat organizuje zbiórkę dla Brzozowego Rancza w Dębicy. Zbieramy: stare koce, kołdry, miski, karmę w puszkach, itp. Prosimy o przynoszenie artykułów do p. E.Zimy oraz p. A.Jakubowskiej-Cetnar do końca marca. Zachęcamy do pomocy!
 
Równocześnie przypominamy o trwających konkursach „Klasa o Wielkim Sercu” oraz „Osiem Dobrych Serc Jedynki”.

 


PIĄTEK 23 MARCA W JEDYNCE – „DNIEM BEZ TELEFONU”

 Szkolny wolontariat ogłasza piątek, 23 marca „Dniem bez telefonu”. Przewodniczących klas prosimy o zrobienie list osób zainteresowanych i dostarczenie ich do wolontariuszy z kl. 3b, Sary Łobaczewskiej i Mai Chłościńskiej do wtorku (20 marca).  Każdy uczestnik po oddaniu telefonu otrzyma numerek, który weźmie udział w losowaniu nagród. Telefony zostaną oddane po zakończonych lekcjach. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

 

 


POWITAJMY WIOSNĘ W CIEKAWYM I ORYGINALNYM PRZEBRANIU

 Wolontariusze wspólnie z członkami Samorządu Uczniowskiego organizują konkurs na najbardziej oryginalne i ciekawe przebranie. Zapraszamy do zabawy i udziału zespoły klasowe i osoby indywidualne. Ze względu na odbywające się 21 marca, czyli „Pierwszego Dnia Wiosny” wyjścia na dni otwarte do szkół ponadgimnazjalnych, odbędzie się on 22 marca (czwartek). Chętni, proszeni są o zgłoszenie się do piątku (16 marca) do opiekunów SU i Wolontariatu. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

 

 


POMOC DLA NATALII

 Serdecznie dziękujemy Społeczności szkolnej za pomoc i zaangażowanie się w akcję przy okazji walentynek dla naszej absolwentki Natalii. Zebrana kwota 150 zł zostanie przekazana na Jej leczenie. Organizatorami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego i wolontariusze.

 

 


SPOTKANIE OPŁATKOWE Z „RADOŚCIĄ”

 15.01.2018r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie, wyjątkowe, bo opłatkowe z naszymi podopiecznymi ze Stowarzyszenia „Radość". Uczestniczyły w nim władze naszego miasta, m.in. Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica, Wiceburmistrz Wojciech Iwasieczko, pan Ireneusz Kozak; dyrektor MZO, pani Dorota Piękoś; dyrektor PM nr 2 w Dębicy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 3a z wychowawcą panią Agnieszką Jakubowską-Cetnar, a także wolontariusze z opiekunami. Po Mszy św. w kościele św. Jadwigi, odbyły się w naszej szkole jasełka w wykonaniu uczniów klasy 3a, potem były życzenia księdza Prałata Ryszarda Piaseckiego, zebranych przedstawicieli Miasta, pana dyrektora Zbigniewa Drzymały oraz tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Zebranych odwiedził św. Mikołaj i rozdał dzieciom prezenty, a później wszyscy jak zawsze świetnie się bawili przy muzyce. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie już w lutym  !!!

Fotogaleria
 


PACZKA DLA BOHATERA

 Uczniowie klasy 3a przyłączyli się do akcji „Paczka dla Bohatera”, przeznaczonej dla bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, zorganizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnowski. Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnych paczek mikołajkowych na rzecz licznie przyniesionych darów na w/w cel. Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów klasy 3a. Koordynatorkami akcji były uczennice Konstancja Domarska i Aleksandra Kozińska.

 

 


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA „HANKA”

 Wolontariusze 17 stycznia 2018 roku (środa) odwiedzili dzieci w Domu Dziecka „Hanka”. Przekazali im zebrane w ramach akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” liczne różne artykuły.
W wyjściu uczestniczyli; Przemysław Kuca(2b),Katarzyna Marć(3d),
Magdalena Marć(3d),Maja Chłościńska(3b),Amelia Płaźińska(2d),Nikola Guzik(2d),
Adrianna Blicharz(3b),Agnieszka Mądro(3b),Wiktoria Muzyka(3d) i Wiktor Koźlik(2b)
pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej - Cetnar. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i wsparcie w/w akcji.

 


GALA WOLONTARIATU

 Wolontariusze naszej szkoły pod opieka pani Elżbiety Zimy i klasa 3b pod opieką pani Alicji Poręby uczestniczyli w „Gali wolontariatu”. Została ona zorganizowana przez Powiat Dębicki, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Uwierz w siebie” 5 grudnia 2018 roku, z okazji „Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”. Zebrani licznie wolontariusze brali udział w warsztatach poprowadzonych przez panią psycholog Katarzynę Wnęk – Joniec, poznali laureatów konkursu „Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017”, obejrzeli spektakl w wykonaniu grupy „Safo” – „Wkręć się”, a na koniec degustowali ze wszystkimi tort. Była to lekcja wolontariatu, która z pewnością zaowocuje w przyszłości wieloma działaniami.

 


NAKRĘTKI DLA KAMILI

 Informujemy, że w kontynuowanej w br. szkolnym zbiórce plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili prowadzą klasy 2a, 2b, 2c, 3b i 3d, które oddały po jednym worku. Opiekunami tej akcji są wolontariusze z kl. 3a; Krzysztof Mastej i Jakub Mądro. Przypominamy równocześnie o prowadzonym przez cały rok konkursie „Klasa o Wielkim Sersu”„Osiem Dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

 

 


PACZKA DLA „HOISPICJUM W RZESZOWIE”

 Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę potrzebnych artykułów na paczkę mikołajkową dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie. Tym samym wsparli po raz kolejny akcję organizowaną przez mieszkańców Dębicy. Koordynatorkami były wolontariuszki z klasy 3a; Oliwia Kolbusz, Paulina Bania i Izabela Gierłach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się dobrym sercem, a byli to przede wszystkim uczniowie klas; 2a, 2b, 3a, 3b, 3d. Dziękujemy uczniom, a także wychowawcom poszczególnych klas za zmotywowanie do działania.

 


 

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

 Wolontariusze organizują akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w ramach której zostaną przygotowane paczki mikołajkowe dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie od społeczności „Jedynki”. Zapraszamy do zaangażowania się w w/w akcję zespoły klasowe. Wykaz potrzebnych artykułów (tylko nowych) w załączniku. Koordynatorami akcji są wolontariuszki z klasy 3a; Oliwia Kolbusz, Paulina Bania i Izabela Gierłach. Uczniowie mogą zebrać dowolną kwotę pieniędzy i za nią zakupić wskazane artykuły, albo przekazać pieniądze, za które wolontariusze zakupią potrzebne rzeczy. Akcja trwa do 25 listopada. Serdecznie zapraszamy młodzież do podzielenia się z potrzebującymi i chorymi dziećmi. Z góry serdecznie w ich imieniu dziękujemy!

 

Wykaz najbardziej potrzebnych rzeczy
 


ZBIÓRKA DLA „HANKI”  I PRZEDSZKOLAKÓW

 Wolontariusze organizują zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka „Hanka” i przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Dębicy; artykułów szkolnych (np. zeszyty, kredki, długopisy, papier xero, itp.), chemicznych (np. szczoteczki, szampony, mydła, pasty, itp.) oraz odzieży (rajstopy, skarpetki), a także maskotek, książek, bajek, gier planszowych, zabawek, spinek i frotek do włosów, itp. Akcja prowadzona będzie do końca grudnia 2017r. Wymienione rzeczy można składać w sali nr 11 lub 17 do opiekunów szkolnego wolontariatu. Koordynatorami akcji jest Paulina Bania (3a) i Katarzyna Serafin (3a). Zapraszamy do dzielenia się z innymi. Dziękujemy!

 


NAKRĘTKI DLA KAMILI

 Kontynuujemy w br. szkolnym zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Opiekunami tej akcji są wolontariusze z kl. 3a; Krzysztof Mastej i Jakub Mądro. Przypominamy równocześnie o prowadzonym przez cały rok konkursie „Klasa o Wielkim Sercu”„Osiem Dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

 

 


„DZIEŃ PAPIESKI” W NASZEJ SZKOLE

 W poniedziałek, 16 października obchodzony był w naszej szkole „Dzień Papieski”. Wolontariusze przygotowali audycję poświęconą Janowi Pawłowi II, a także z tej okazji wykazali się umiejętnościami kulinarnymi. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży kremówek i innych wypieków w kwocie 165 zł. zostały przekazane dla Aleksandry Ochab, chorej na cukrzycę typu I. Koordynatorami akcji były uczennice z kl. 3b; Sara Łobaczewska, Laura Skrzypek, Gabriela Szewczuk, Aleksandra Michalik, Agnieszka Mądro, Adrianna Blicharz i Maja Chłościńska, ze wsparciem z kl. 3a Alicji Jedlińskiej i Krzysztofa Masteja. Wszystkim serdecznie dziękujemy, którzy przyłączyli się do w/w inicjatywy.

 


„BIBLIOTEKA – POZIOM WYŻEJ”

  Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym otwarciu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy, po zakończonym remoncie w ramach projektu  „Biblioteka – Poziom Wyżej”.  W trakcie spotkania odbyła się m.in. projekcja filmu w którym w roli aktorów występują wolontariusze: Aleksandra Występek, Jagoda Misiewicz, Bartosz Piątek, Konstancja Domarska , Izabela Gierłach , Paulina Bania, Weronika Kozioł, Przemysław Kuca, Wiktor Koźlik, Kinga Sikora, Karolina Pazdan.  Zachęcamy gimnazjalistów do odwiedzenia po modernizacji nowoczesnej biblioteki, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem naszych koleżanek i kolegów.

FILM

 Aktualności Wolontariatu 2016/2017

KOLOROWI WOLONTARIUSZE

 10 czerwca (sobota) wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się bardzo czynnie w towarzyszącą Dniom Dębicy akcję „Kolory wolontariatu – Lubię to!” W pierwszej części ponad 50 osób z naszej szkoły na dębickim Rynku układało wspólnie z innymi wolontariuszami serca i uczestniczyło w zabawach m.in. kolorowania wolontariuszy. Grupa najbardziej zaangażowanych osób;  P.Węgrzyn(3d), G.Dopiłka(3a), K.Mika(3a), I.Misa(3a), G.Ragan(3a), W.Ferro(3a), S.Pieczko(3c), K.Nowak(3c), O.Matłok(3c) wspólnie z firmą Tikkurila przez cały dzień organizowali zabawy dla najmłodszych.

 


DZIĘKUJEMY ZA NAKRĘTKI

 Zakończona została akcja zbiórki plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Koordynatorami byli wolontariusze z kl. 3a; Radosław Cacała, Jakub Kurzyński i Bartosz Piątek. Wyniki przedstawiają się następująco: Im.-kl.3a (9 worków),IIm.-kl.1b (8 worków), IIIm.-kl.1a (7 worków), IVm.-kl.2a (4,5 worka), Vm.-kl.2b,1c (4 worki), VIm.-kl.2d (3 worki), VIIm.-kl.3b (2,5 worka), VIIIm.-kl.1d,3c (1,5 worka). Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i zaangażowanie.

 

 


WSPÓLNOTA BETLEJEM W JEDYNCE

14 czerwca (środa) odbyło się w naszej szkole spotkaniem z ks. Mirosławem Toszą, który założył Wspólnotę Betlejem – dom dla ubogich i bezdomnych w Jaworznie. Organizuje pielgrzymki  i w trakcie jednej z nich pod hasłem „Droga życzliwości” zatrzymał się w Dębicy. Wspólnie z bezdomnymi jadą dwoma traktorkami i rowerami do Rzeszowa, podobne odbyły się do Ziemi Świętej, Watykanu, Grecji. Ksiądz Mirek otrzymał w tym roku nagrodę ks. Tichnera. Wolontariusze naszej szkoły powitali bardzo ciepło przybyłych gości. Spotkanie było okazją do poznania działalności założonej Wspólnoty Betlejem, wysłuchania świadectwa jednego z uczestników i uwrażliwienia młodzieży na potrzebę pomocy, życzliwości w codziennym życiu.

Fotogaleria

 


I BIEG ŚWIADOMOŚCI PWS Z UDZIAŁEM WOLONTARIUSZY

 W dniu 30.05.2017 roku na stadionie  przy ZSZ nr 1 odbył się I Bieg Świadomości PWS. Impreza była częścią ogólnopolskiej akcji, mającej na celu poszerzenie świadomości o chorobie genetycznej Pradego-Willa (choroba wiecznego głodu). W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze naszego gimnazjum: Klaudia Mika (3a), Gabriela Dopiłka (3a), Magdalena Marć (2d), Katarzyna Marć (2d), Gabriela Orłowska (2d), Gabriela Krawczyk (2c), Weronika Kozioł (2c), Jakub Chmiel (2a), Krzysztof Mastej (2a) wraz z opiekunem siostrą  Barbarą Czają. Organizatorami biegu było Stowarzyszenie Giganci Łamiemy Stereotypy i Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość.

 

 


WOLONTARIUSZE Z POMOCĄ PRZY PIKNIKU DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 Wolontariusze Gabriela Dopiłka (3a), Klaudia Mika (3a), Patryk Węgrzyn (3d) i Jakub Kryczka (3a) z dużym sercem zaangażowali się w organizację pikniku dla przedszkolaków i ich rodziców. Wspólne zabawy, muzyka i inne atrakcje pozostaną z pewnością na długo w pamięci małych przyjaciół.

 

 


WOLONTARIUSZE W ROLI AKTORÓW

 Wolontariusze naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym projekcie – nagraniu reklamy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. W role aktorów wcielili się Aleksandra Występek (kl.3b), Jagoda Misiewicz (kl.3c), Bartosz Piątek (kl.3a), Konstancja Domarska (kl.2a), Izabela Gierłach (kl.2a), Paulina Bania (kl.2a), Weronika Kozioł (kl.2c), Przemysław Kuca (kl.1b), Wiktor Koźlik (kl.1b), Kinga Sikora (kl.1d), Karolina Pazdan (kl.3d). Wolontariuszom bardzo spodobała się taka nowa inicjatywa działalności i już marzą o kolejnym podobnym wyzwaniu .Opiekunem grupy była pani A. Jakubowska-Cetnar. Zachęcamy gimnazjalistów do odwiedzenia po modernizacji nowoczesnej biblioteki w której każdy znajdzie coś dla siebie.

 


WOLONTARIUSZE Z POMOCĄ NA WARSZTATACH MODY I URODY

 Wolontariusze uczestniczyli 26 kwietnia w III edycji Warsztatów Mody i Urody dla Kobiet i Mężczyzn z Niepełną Sprawnością  zorganizowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy dla przedstawicieli różnych placówek z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Wolontariusze, którzy uczestniczyli w spotkaniu pod opieka pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar to Paulina Bania(2a), Izabela Gierłach(2a), Konstancja Domarska(2a), Nikola Cich(3c), Wiktoria Tokarczyk(3c), Nikola Guzik(1d), Iga Misa(3a), Zuzanna Balasa(1d), Wiktor Koźlik(1b), Przemysław Kuca(1b). Pani Mariola Kądzielawa, kierownik WTZ w Dębicy, serdecznie dziękowała młodzieży za duże zaangażowanie i pomoc.

 


XII EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU - „DŻENTELMEN MIEJSKIEGO GIMNAZJUM NR 1”

 Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XII edycji konkursu o zaszczytny tytuł Dżentelmena Miejskiego Gimnazjum Nr 1. 
Ideą tego konkursu jest promowanie dobrych manier i podstawowych zasad savoar – vivre’u.
Jeżeli spełniasz kryteria podane przy Sylwetce Dżentelmena MG nr 1  to zapraszamy do wspólnej zabawy.
 I etap – test pisemny z zasad savoir-vivre’u, odbędzie się 28-ego marca 2017  roku (wtorek). Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar lub pani Magdaleny Rasińskiej.

Kryteria – Sylwetka Dżentelmena

 


WSPOMNIENIA Z BOLIWII

 Wolontariuszy odwiedziła na piątkowym spotkaniu s. Gracjana Wojciechowska, która 31 lat spędziła na posłudze misyjnej w Boliwii, gdzie od 1982 roku Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich realizuje swoje powołanie. Opowiedziała o kraju, codziennych pracach i zdobytych doświadczeniach. Pełna poświęcenia praca Sióstr, oddanie w służbie dzieciom opuszczonym owocuje  w dalszym ich dobrym życiu. W swej posłudze Siostry kierują się zasadą, by każdy proszący  i potrzebujący pomocy - otrzymał ją. W 2009 roku wolontariusze „Jedynki” zorganizowali koncert charytatywny „Mikołaj dociera wszędzie…” z którego dochód został przekazany na pomoc dla dzieci z Boliwii.

 


I BAL KARNAWAŁOWY WOLONTARIUSZY „JEDYNKI”

 25 lutego 2017 roku odbył się I Bal Karnawałowy Wolontariuszy „Jedynki” w którym uczestniczyli oprócz wolontariuszy, także członkowie innych organizacji szkolnych, którzy chętnie pomagają innym; Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła PCK i Klubu Europejskiego. Wszyscy spędzili bardzo miło czas przy muzyce, którą koordynowali Patryk Węgrzyn(3d) i Nikodem Sokół(3b).Był pyszny tort wykonany przez panią Barbarę Bassarę i mały poczęstunek. Młodzież organizowała konkursy i zabawy. Dla zwycięzców były drobne nagrody. Wszyscy wychodzili z uśmiechem na twarzy i nadzieją na kolejne tego typu spotkanie!

Fotogaleria

 


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

 Wolontariusze pięknie dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję sprzedaży pączków. Koordynatorami byli Patryk Węgrzyn(3d), Krzysztof Mastej(2a), Mikołaj Romaniak(2a), Krystian Kurczak(1a) i Bartosz Węgrzyn(1a). Zebrane fundusze zostały przeznaczone na organizację balu. Dziękujemy!
 

 

 


173 UCZNIÓW W TŁUSTY CZWARTEK BEZ TELEFONU

 Wolontariusze w Miejskim Gimnazjum nr 1 po raz pierwszy zorganizowali akcję "Tłusty czwartek - dniem bez telefonu". 173 uczniów oddało przed lekcjami swój telefon, a odzyskało go po zakończonych lekcjach. Każdy, kto przyłączył się do akcji miał otrzymać przy odbiorze telefonu – niespodziankę, którą jak można się domyślić był w tym dniu pączek. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i była okazją do zwrócenia uwagi młodzieży na problem uzależnienia od telefonu. Często nie zauważamy kolegów, koleżanek, na przerwach nie rozmawiamy, tylko korzystamy z telefonów, a może warto to zmienić… Młodzież podkreślała, że w tym dniu wielokrotnie sięgała z przyzwyczajenia po telefon i w pierwszej chwili miała uczucie, że został zgubiony. Był to również sprawdzian silnej woli! Gratulujemy, osobom, które przyłączyły się do akcji. Lista imienna w załączniku.
 

Wykaz osób biorących udział w akcji

 


I BAL KARNAWAŁOWY WOLONTARIUSZY „JEDYNKI”

 Wolontariusze organizują w dniu 25 lutego (sobota) I Bal Karnawałowy Wolontariuszy „Jedynki”, na który serdecznie zapraszają wolontariuszy, którzy są już absolwentami, a także członków działających w szkole organizacji (Samorządu Uczniowskiego, Klubu Europejskiego, Szkolnego Koła PCK), a także uczniów, którzy zaangażowali się w pomoc dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie. Zachęcamy do założenia oryginalnych stroi karnawałowych. Obowiązują zgody od rodziców, które są do odebrania u opiekunów i przewodniczącej wolontariatu Karoliny Pazdan(3d). Prosimy także o potwierdzenie do czwartku udziału w w/w balu. Zapraszamy


TŁUSTY CZWARTEK W „JEDYNCE” DNIEM BEZ TELEFONU

 Zbliża się „Tłusty Czwartek”! Wolontariusze organizują tradycyjnie akcję sprzedaży pączków z której dochód zostanie przeznaczony na organizowany w sobotę, 25 lutego I Bal Karnawałowy Wolontariuszy „Jedynki”. W tym roku po raz pierwszy chcemy w tym dniu zaproponować akcję "Tłusty czwartek - dniem bez telefonu". Osoby, które chcą włączyć się, oddają przed lekcjami telefony do wyznaczonych osób, a odbierają je po  zakończonych lekcjach. Każda osoba, która przyłączy się do akcji dostanie niespodziankę!

 


PATRYK WĘGRZYN – WOLONTARIUSZEM ROKU 2016 POWIATU DĘBICKIEGO-KATEGORIA GIMNAZJUM

 Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” w ramach realizowanego projektu „Wolontarystyczny zawrót głowy” , finansowanego ze środków funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2016, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało konkurs „Wolontariusz Roku 2016 Powiatu Dębickiego”. Celem konkursu była m.in. promocja wolontariatu dębickiego w mieście i regionie, wskazanie różnych form pracy wolontarystycznej, podziękowanie wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie  w działalność na rzecz środowiska lokalnego. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas Gali Wolontariatu - 4 grudnia w auli Szkoły Muzycznej. Cieszymy się, że Patryk Węgrzyn (kl.3d), wolontariusz „Jedynki” został laureatem w kategorii gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych działań i otwartego serca na potrzeby innych!

Fotogaleria - tutaj


NAKRĘTKI DLA KAMILI

 Kontynuujemy w br. szkolnym zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Koordynatorami tej akcji są wolontariusze z kl. 3a; Radosław Cacała, Jakub Kurzyński i Bartosz Piątek. Na zakończenie pierwszego semestru wyniki przedstawiają się następująco: Im.-kl.1b i 3a(6worków),IIm.-kl.1a(4worki), IIIm.-kl.2a(3worki), IVm.-kl.1c i 2b(2worki), Vm.-kl.2d, 3b, 3c (1 worek).   Przypominamy równocześnie o prowadzonym przez cały rok konkursie „Klasa o Wielkim Sersu”„Osiem Dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

 


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA „HANKA”

 Wolontariusze  zorganizowali akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, zbiórkę potrzebnych artykułów dla dzieci z Domu Dziecka „Hanka”. Bardzo licznie wraz z opiekunem panią Agnieszką Jakubowską – Cetnar odwiedzili  mieszkańców dębickiego Domu Dziecka, przekazali zebrane rzeczy i spotkali się z panią Danutą Skórą pedagogiem i opiekunem  dzieci, która przedstawiła im organizację placówki, przybliżyła jej mieszkańców, a także uświadomiła jak ważne jest to co mają i żeby każdego dnia doceniali; kochających rodziców, rodzeństwo, najbliższych, poczucie zainteresowania, opieki, bezpieczeństwa, a przede wszystkim otrzymywanej miłości…  
 
Wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przyłączyły się do w/w akcji.

 


WOLONTARIUSZE POMOCNIKAMI ŚWIETEGO MIKOŁAJA

 Wolontariusze  zaangażowali się w pomoc przy przygotowaniu paczek mikołajkowych dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Dębicy. Był to miło i efektywnie spędzony czas popołudniowy, a także  okazja dla każdego do sprawdzenia się w realizacji nowych zadań. W akcji uczestniczyli Paulina Bania(2a), Gabriela Dopiłka(3a), Klaudia Mika(3a), Nikola Guzik(3c), Anna Prucnal (3c), Mikołaj Wąsik(3c), Jan Wanat(2a).

 


PACZKA DLA „HOISPICJUM W RZESZOWIE”

 Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali akcję zbiórki potrzebnych artykułów na paczkę mikołajkową dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie. Koordynatorkami akcji były wolontariuszki z klasy 2a; Paulina Bania, Oliwia Kolbusz i Izabela Gierłach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się dobrym sercem, a byli to liczni uczniowie klasy 2a, 2b, 3a, a także uczniowie z klas 1a, 1b, 2c. Dziękujemy!

 


5 GRUDNIA MIEDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy niosą pomoc drugiemu człowiekowi, aby nie ustawali w tym co dobre...
A co takiego skłania nas do życia dla innych i pomagania im? Najpiękniej ujął to papież – Jan Paweł II: „Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu... Jest to bez mała „prawo istnienia”. Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał. „Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie.” Dobrych ludzi nikt nie zapomina...

 


„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

 Wolontariusze organizują akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w ramach której zostaną przygotowane paczki mikołajkowe dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie od społeczności „Jedynki”. Zapraszamy do zaangażowania się w w/w akcję zespoły klasowe. Wykaz potrzebnych artykułów w załączniku. Koordynatorami akcji są wolontariusze z klasy 2a; Oliwia Kolbusz, Paulina Bania i Izabela Gierłach. Serdecznie zapraszamy.

Wykaz najbardziej potrzebnych rzeczy

 


NAKRĘTKI DLA KAMILI

 Kontynuujemy w br. szkolnym zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Opiekunami tej akcji są wolontariusze z kl. 3a; Radosław Cacała, Jakub Kurzyński, Bartosz Piątek i Gabriela Moraniec. Przypominamy równocześnie o prowadzonym przez cały rok konkursie „Klasa o Wielkim Sersu”„Osiem Dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

 


WOLONTARIUSZE Z AKCJĄ PRZED „WSZYSTKIMI ŚWIĘTYMI”

 W dniu 28 października wolontariusze udali się już tradycyjnie w tym okresie na stary cmentarz, gdzie z okazji zbliżającego się dnia „Wszystkich Świętych” zajęli się uporządkowaniem opuszczonych i zaniedbanych grobów. Zaangażowanie i pomoc wolontariuszy zasługuje na duży podziw i uznanie. Opiekunami były s. Barbara Czaja i p. Agnieszka Jakubowska-Cetnar.

Fotogaleria

Lista osób uczestniczących w akcji

 


 

Z OWOCAMI U PRZEDSZKOLAKÓW                               

 Wolontariuszki Klaudia Mika(3a) i Aleksandra Występek(3a) w ramach realizowanego projektu „Wolontarystyczny zawrót głowy”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”, który finansowany jest ze środków Funduszy Inicjatyw Obywatelskich, zorganizowały wyjście do Przedszkola Miejskiego nr 12, podczas którego uczyły dzieci robić sałatkę owocową, a działanie to było poprzedzone czytaniem bajki, nauką wierszyka, pogadanką o warzywach i owocach. Przedszkolaki bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem przygotowali własną witaminową kompozycję. Wolontariuszki były wspierane w tych działaniach przez Weronikę Żymułę(3a) i Kingę Sikorę(1d), które spotkanie urozmaiciły pokazem i nauką tańca. Po zakończeniu zajęć dla dzieci czekały oprócz owoców słodkie niespodzianki.

Fotogaleria

\


„DZIEŃ PAPIESKI” W NASZEJ SZKOLE

 W poniedziałek, 17 października obchodzony był w naszej szkole „Dzień Papieski”. Wolontariusze przygotowali audycję poświęconą Janowi Pawłowi II, rozdawali zakładki z Jego myślami, a także wykazali się umiejętnościami kulinarnymi. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży kremówek i innych wypieków w kwocie 390 zł. zostały przekazane dla Aleksandry Ochab, chorej na cukrzycę typu I. Koordynatorami akcji byli Weronika Ferro (3a) i Patryk Węgrzyn (3d). Wszystkim serdecznie dziękujemy, którzy wsparli  w/w inicjatywę.

Lista osób zaangażowanych w akcję

Fotogaleria


PODZIEL SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI TYM CZEGO IM BRAKUJE…

 Pod takim  hasłem wolontariusze naszej szkoły Patryk Węgrzyn(3d), Weronika Ferro(3a) i Weronika Mądro(3a)  uczestnicząc w projekcie „Wolontarystyczny zawrót głowy” realizowanym przez Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”, który finansowany jest ze środków Funduszy Inicjatyw Obywatelskich, zorganizowali w naszej szkole zbiórkę środków higieny osobistej i odzieży używanej. Zebrane rzeczy przekazali osobiście Fundacji „Po Pierwsze Człowiek” w Krakowie, (założonej przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek), która pomagam osobom bezdomnym. 15 października (sobota) mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z s. Iloną Samuelą Wall i pomagać m.in. w wydawaniu posiłków dla osób bezdomnych. Wolontariusze serdecznie dziękują społeczności „Jedynki”, która zaangażowała się w pomoc i organizowaną zbiórkę!


DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

 Wolontariusze uczestniczyli po raz XVI w kweście zorganizowanej z okazji Dnia Papieskiego – „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przy kościele p.w. św. Jadwigi. Zebrane pieniądze zasilą konto zdolnej, ale ubogiej  młodzieży, która bez tego wsparcia miałaby problemy ekonomiczne z dalszą możliwością kształcenia. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas i wspólnie z opiekunami zbierali pieniądze! Pamiętajmy, że jest to żywy pomnik Jana Pawła II.
 

Lista kwestujących wolontariuszy


PODZIĘKOWANIA

  Wolontariusze wraz z opiekunami serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli w ostatni czwartek (06.10.2016r.) akcję wolontariacką, z której dochód zostanie przeznaczony na bieżące działania. Koordynatorami były wolontariuszki Weronika Żymuła(3a) i Weronika Mądro(3a). Dziękujemy!

 

 


ZBIÓRKA DLA „HANKI”

  Wolontariusze organizują zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka „Hanka”; artykułów szkolnych (np. zeszyty, kredki, długopisy, itp.), chemicznych (np. szczoteczki, szampony, mydła, pasty, itp.) oraz słodyczy (np. cukierki, batoniki, czekolady, ciastka, itp.). Akcja prowadzona będzie do 20 października 2016r. Wymienione rzeczy można składać w sali nr 11 lub 17 do opiekunów szkolnego wolontariatu.

 

 


WOLONTARIUSZE „JEDYNKI” Z POMOCĄ PRZY FESTIWALU SPORTU

  17.09.2016r. (sobota) wolontariusze „Jedynki” zaangażowali się bardzo czynnie w pomoc przy organizacji Festiwalu Sportu, którego jednym ze współorganizatorów było Stowarzyszenie „Giganci – łamiemy stereotypy”. Wolontariusze pod opieką s.Barbary Czaji angażowali dzieci w liczne gry, zabawy, konkursy. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonych chwil, a młodzież naszej szkoły miała możliwość zdobyć sympatię i podziw małych „Gigantów”!

Fotogaleria

 


 

STOWARZYSZENIE „GIGANCI – ŁAMIEMY STEREOTYPY” NA WOLONTARIACIE

  16.09.2016r. (piątek) na spotkaniu szkolnego wolontariatu gościliśmy panią Annę Laskowską, która pracuje jako fizjoterapeuta, a od niedawna jest prezesem nowo powstałego Stowarzyszenia „Giganci – łamiemy stereotypy”. Przedstawiła młodzieży cel działania organizacji, a także omówiła podejmowane działania związane z chęcią zaangażowania się w nie wolontariuszy „Jedynki”. Była również jej córka Karolina Laskowska, (wolontariuszka, absolwenta naszej szkoły, a obecnie studentka),  która przybliżyła działanie fundacji „Dr Clowna” . Jak powiedziała działa w niej, w oddziale w  Warszawie, chcąc pomagać dzieciom leżącym w szpitalach chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie, bólu i cierpieniu. Było to bardzo ciekawe i owocne dla wszystkich uczestników spotkanie. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za spotkanie i nawiązanie współpracy z naszym szkolnym wolontariatem!

  

 

Aktualności Wolontariatu 2015/2016

NAKRĘTKI DLA KAMILI

 

  Zakończona została akcja zorganizowana przez wolontariuszy, a której koordynatorami byli Radosław Cacała(2a) i Jakub Lula(2a) zbierania nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Zwycięzcą została klasa 2a (6,5 worka), II miejsce zajęły klasy 1b i 2b(4,5 worka), III miejsce – klasa 1a i 1d (3,5) worka, IV miejsce – klasa 3a i 3b. W akcję włączyły się klasy 1c,2c,2d,3c,3d. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do gromadzenia nakrętek, bo od września startujemy!


 


SZKOLENIE WOLONTARIUSZY Z PANEM MICHAŁEM BRAUNEM

  13 czerwca 2016r. odbyło się szkolenie wszystkich zainteresowanych wolontariuszy dotyczące wielu zagadnień związanych z działaniem w wolontariacie. Wiedzą i bardzo bogatym doświadczeniem podzielił się p. Michał Braun, który przyjechał specjalnie z Kielc, gdzie na co dzień działa w Centrum Wolontariatu. Szkolenie odbyło się w sali konferencyjnej MOPS-u, za jej udostępnienie serdeczne podziękowania składamy p. Małgorzacie Kędzior i Marzenie Socha. Po spotkaniu wszyscy udali się do karczmy „Rzym”, gdzie czekała nagroda za działania, pyszna pizza, którą zakończyły się spotkania szkolnego wolontariatu w br. szkolnym. Szkolenie zorganizowały opiekunki wolontariatu p. Agnieszka Jakubowska-Cetnar i p. Elżbieta Zima. Wszystkich chętnych do działania zapraszamy od września na cotygodniowe spotkania.


8 DOBRYCH SERC JEDYNKI”

  Został rozstrzygnięty konkurs „Osiem Dobrych Serc Jedynki”, który jest formą docenienia i wyróżnienia osób najbardziej zaangażowanych w działania wolontariackie. Wybór jak zawsze był bardzo trudny, ponieważ kilkadziesiąt osób prężnie działa, dzieląc się „dobrym sercem” z potrzebującymi. Laureatami w br. szkolnym zostali: Patryk Węgrzyn (2d), Anna Żółkiewska (3b), Karolina Zaborowska (2a), Krzysztof Mastej (1a), Natalia Tarała (3b), Aleksandra Janiga (3b),Kamila Ciecieręga (3b), Jakub Uriasz (3b). Wyróżnienia otrzymali: Jan Wanat (1a), Bartosz Piątek (2a),Wiktoria Muzyka (1d), Wiktoria Tokarczyk (2c), Joanna Stryczek(3b) Gabriela Wolańska (3b) i Weronika Krasoń (3b). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wielu działań na rzecz drugiego człowieka.
Konkurs zorganizowali opiekunowie szkolnego wolontariatu p. Elżbieta Zima i Agnieszka Jakubowska-Cetnar.

 


WOLONTARIUSZE „JEDYNKI” W POZNAWANIU JĘZYKA MIGOWEGO

  Przez dwa spotkania szkolnego wolontariatu gościliśmy panią Annę Sojkę, która jest tłumaczem języka migowego. Wprowadziła naszych wolontariuszy w świat osób głuchych, ucząc nas podstawowych słów w języku niesłyszących. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ani za ciekawe spotkanie i chęć podzielenia się posiadaną wiedzą i umiejętnościami.

 


 


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA „HANKA”

  Wolontariusze już tradycyjnie jak co roku wybrali się do Domu Dziecka „Hanka”, gdzie przekazali zebrane w szkole artykuły papiernicze, chemiczne, itp., za które bardzo serdecznie dziękują całej szkolnej społeczności. Wysłuchali w trakcie spotkania z panią pedagog Danutą Skórą bardzo ciekawej prelekcji i poznali organizację w/w placówki.

 

 

 


POMOC DLA DZIECI W ZAŁUCZU

 

  Wolontariat Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy organizuje zbiórkę dla Państwowego Domu Dziecka w Załuczu na Ukrainie. Przebywa tam około 130 dzieci w różnym wieku z najcięższymi rodzajami niepełnosprawności. Zwracamy się z wielką prośbą do osób chcących pomóc o przekazywanie środków czystości, środków opatrunkowych, środków higienicznych, pampersów, pościeli, artykułów papierniczych, a także żywności długoterminowej oraz słodyczy. Prosimy o przynoszenie rzeczy do 13 maja 2016r, do sali nr 17 (SZOK-u). Dziękujemy.

 


WOLONTARIUSZE „JEDYNKI” NA „GALI WOLONTARIATU”

  Starostwo Powiatowe w Dębicy zorganizowało 23 kwietnia 2016r. „Galę Wolontariatu”, która była okazją do podziękowania młodzieży za ich działania na rzecz drugiego człowieka. Nasza szkoła była reprezentowania przez wolontariuszy: Weronikę Krasoń(3b), Annę Żółkiewską(3b), Natalię Tarałę(3b), Wiktorię Mazur(3b), Gabrielę Wolańską(3b), Kamilę Ciecieręgę(3b), Oliwię Mroczkowską(3b), Karolinę Zaborowską(2a), Jakuba Uriasza(3b), Krzysztofa Masteja(1a) i Patryka Węgrzyna(2d) pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 


PATRYK WĘGRZYN LAUREATEM „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

  Podczas Gali Wolontariatu, która odbyła się w sobotę (23 kwietnia br.) w hotelu „Lord” zostały ogłoszone wyniki XVI POWIATOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”. W gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Patryk Węgrzyn z klasy 2d. Konkurs jest okazją do wyróżnienia i podziękowania za działania wolontariacie. Gratulujemy Patrykowi i życzymy dalszych sukcesów w umiejętnym dzieleniu się dobrem z innymi.

 


 


ZBIÓRKA DLA „HANKI”

 

  Wolontariusze organizują zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka „Hanka”; artykułów szkolnych (np. zeszyty, kredki, długopisy, itp.), chemicznych (np. szczoteczki, szampony, mydła, pasty, itp.) oraz odzieży, książek, bajek, gier planszowych, zabawek, itp. Akcja prowadzona będzie do 26 kwietnia 2016r. Wymienione rzeczy można składać w sali nr 11 lub 17 do opiekunów szkolnego wolontariatu.

 

 


WOLONTARIUSZE W AKCJI „POLA NADZIEI”

  W niedzielę (03.04.2016r.) wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Pola Nadziei” i kwestowali przy kościele Świętej Jadwigi, gdzie zebrali kwotę 1652,73 zł., pod opieką pani Elżbiety Zima (koordynatora akcji) i pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar. Zebrane fundusze z przeprowadzonej akcji zostaną przeznaczone na działalność Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II w Dębicy.

 

 


WOLONTARIUSZE W STAROSTWIE POWIATOWYM

 

  Przedstawiciele szkolnego wolontariatu; Paulina Bania (2a), Gabriela Ragan(2a), Wiktoria Muzyka(1d) i Patryk Węgrzyn(2d) wraz z opiekunem Panią Agnieszką Jakubowską-Cetnar uczestniczyli w dniu 9-ego lutego (wtorek) w bardzo ciekawym szkoleniu skierowanym do młodych wolontariuszy, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, które prowadził Pan Michał Braun (trener w projektach Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, członek Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych). Serdecznie dziękujemy Staroście Andrzejowi Regule i Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Barbarze Pelczar – Białek za zaproszenie.

 


DZIĘKUJEMY ZA PLUSZAKI!

  Wolontariusze bardzo serdecznie dziękują osobom, które wsparły akcję „Podaruj misia”. Zebrane maskotki sprawiły dużo radości podopiecznym ze Stowarzyszenia „Radość”, a także przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego. Koordynatorami akcji były uczennice klasy 1d; Wiktoria Muzyka, Katarzyna Marć, Magdalena Marć i Gabriela Orłowska. Serdecznie dziękujemy!

 

 


ZBIÓRKA NAKRĘTEK TRWA…

  W akcji zbiórki nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili, z zaangażowanych uczniów prowadzi klasa 2a, która oddała już 4 worki, klasa 2b - 3 worki, klasa 1d - 2,5 worka, klasy: 1a,1b,2d,3b – 2 worki i po 1 worku - 2c,3a i 3c. Czekamy na pozostałe klasy i zachęcamy do rywalizacji, bo cel jest szczytny! Koordynatorami są wolontariusze z kl.2a: Radosław Cacała, Bartosz Piątek i Jakub Lula. Przypominamy o konkursie „Klasa o wielkim Sercu” i zapraszamy do angażowania się w działania na rzecz drugiego człowieka. Pamiętajmy, że dobro, które czynimy do nas wraca, a uczniów o dobrym sercu w naszej szkolnej społeczności jak pokazują liczne działania jest wielu…

 


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM NR 2

  2-ego lutego wolontariusze wybrali się wraz z przygotowanymi wcześniej drobnymi upominkami do przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego. Spotkanie było czasem wspólnej zabawy, dla niektórych okazją do odwiedzenia dawnego miejsca, spędzonych lat przedszkolnych. Wolontariusze, którzy uczestniczyli w wyjściu;

J.Wanat(1a), J.Mądro(1a), M.Romaniak(1a), K.Mastej(1a), P.Bania(1a), W.Kozioł(1c), G.Orłowska(1d), K.Marć(1d), M.Marć(1d), W.Muzyka(1d), R.Cacała(2a), B.Piątek(2a), A.Zapotoczna(2c), P.Węgrzyn(2d), K.Jezuit(2d), N.Krupa(2d), K.Pazdan(2d), J.Papiernik(2d), S.Sokołowska(2d), A.Mendoń(3a), J.Modelska(3a), A.Pociask(3a), N.Tarała(3b), W.Krasoń(3b), J.Stryczek(3b), S.Popiela(3c), P.Żurek(3c). Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Dorocie Kliś za bardzo miłe przyjęcie.

Fotogaleria - tutaj

 


WOLONTARIUSZE DLA OLI!

  4-ego lutego w Tłusty Czwartek wolontariusze zorganizowali akcję charytatywną z której dochód w kwocie 146,68 zł. przekazali dla Aleksandry Ochab u której zdiagnozowano cukrzycę typu 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do „powodzenia” przedsięwzięcia, a szczególnie zaangażowanym wolontariuszom, którymi byli; Gabriela Wolańska(3b), Kamila Ciecieręga(3b),Weronika Krasoń(3b), Ania Żółkiewska(3b), Wiktoria Mazur(3b), Patryk Węgrzyn(2d), Krzysztof Mastej(1a), Jakub Mądro(1a), Gabriela Kędzior(1d). Dziękujemy!

 


SPOTKANIE OPŁATKOWE WOLONTARIUSZY

 

  We wtorek 5-ego stycznia 2016r. w godzinach popołudniowych odbyło się w bardzo ciepłej, rodzinnej atmosferze spotkanie opłatkowe szkolnego wolontariatu z opiekunami i dyrekcją szkoły. Po odczytaniu fragmentu Pisma św., wspólnej modlitwie, pan dyrektor Zbigniew Drzymała złożył życzenia noworoczne, a następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie wzajemne życzenia i zasiedli do stołu. Dużym powodzeniem wśród przygotowanych pyszności cieszyły się pierożki.

 

Fotogaleria tutaj

 


PODARUJ MISIA!

  Wolontariusze zapraszają wszystkich do udziału w akacji – „Podaruj misia”. Zbiórka maskotek do paczek mikołajkowych dla dzieci ze Stowarzyszenia „Radość” prowadzona jest do 15-ego stycznia. Pluszaki można składać do sali nr 11 i Szok-u. Dziękujemy.

 

 

 


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 12

  Wolontariusze wraz z opiekunem panią Agnieszką Jakubowską-Cetnar odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki w Przedszkolu Miejskim nr 12. Była to okazja do przekazania zebranych w ramach zorganizowanej akcji „dla Przedszkolaka”  zabawek, bajeczek, pluszaków. Sprawiły one dzieciom bardzo dużo radości, a wolontariusze wrócili chętnie wspomnieniami do swoich lat dzieciństwa i miło spędzili tam czas na wspólnych zabawach. W ramach podziękowań przedszkolaki dla nich zaśpiewały  piosenkę i zatańczyły. Byli bardzo rozczarowani, że gimnazjaliści muszą wracać do szkoły, ale obiecali, że za niedługo znów ich odwiedzą. Dziękujemy wszystkim uczniom „Jedynki”, którzy wsparli naszą akcję.

Galeria - tutaj


SPOTKANIE Z ABSOLWENTKAMI - WOLONTARIUSZKAMI

  Z okazji Dnia Wolontariusza serdecznie dziękujemy za bardzo miłe spotkanie na szkolnym wolontariacie i podzielenie się wspomnieniami, a także działalnością na rzecz drugiego człowieka naszym absolwentkom Dominice Migoń, Korneli Nykiel, Zuzi Matei, Natalii Miazdze. Życzymy dalszego entuzjazmu i dzielenia się dobrem z innymi.

 

 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA – 5 GRUDNIA
                             
Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

                                                                                                    /Jan Paweł II/

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy wszystkim, którzy niosą pomoc drugiemu człowiekowi, aby nie ustawali w tym co dobre… Niech Wasza odpowiedzialna działalność będzie źródłem radości i dumy, aby nie zabrakło Wam nigdy energii , pasji, zapału, wrażliwości i otwartego serca. Dobro, którym się bezinteresownie dzielicie, żeby wracało do Was zwielokrotnione, a uśmiech tych którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania.

 

 


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ!

  24 listopada 2015r. wolontariusze w ramach spotkania szkolnego wolontariatu, odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej, aby poznać  organizację  placówki. Zostali bardzo miło przyjęci przez pana  Dominika Wołowca  
z-cę kierownika, pracowników, a także samych uczestników
. Mogli poznać w jaki sposób osoby niepełnosprawne  uczą się wykonywać różne czynności i przygotowują się do pracy, a przy tym realizują swoje pasje. Wolontariusze byli pod bardzo dużym wrażeniem efektów ich pracy, a także samej placówki. Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe już kolejne spotkanie w Warsztatach.

 

 


WYJŚCIE  WOLONTARIUSZY DO WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

  W najbliższy wtorek (24 listopada 2015r.) o godz. 14.15 wolontariusze w ramach spotkania szkolnego wolontariatu udadzą się do Warsztatów Terapii Zajęciowej, aby poznać  organizację w/w placówki, zobaczyć w jaki sposób nasi niepełnosprawni przyjaciele, z którymi w większości spotykamy się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca  spędzają tam czas i jakie są „owoce” ich pracy. Osoby zainteresowane, które nie chodzą na spotkania szkolnego wolontariatu, a chciałyby dołączyć do naszego wyjścia proszone są o zgłoszenie się w poniedziałek do p. Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar.

 


21 LISTOPADA – „ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”

  Z okazji obchodzonego w naszej szkole „Światowego Dnia Życzliwości” wolontariusze złożyli wszystkim życzenia: pogody ducha, ciepła, miłości, uśmiechu „od ucha do ucha”, szczęścia i radości. Oby każdy dzień napawał optymizmem i nową nadzieją. Zachęcano, aby nie tylko w tym dniu pamiętać o wzajemnej życzliwości, dobroci, serdeczności i uśmiechu. Wolontariusze rozdawali słoneczka i myśli związane z życzliwością względem drugiego człowieka. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do innych, wraca do nas z „podwójną siłą”!


16 LISTOPADA - „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI”

  Tolerancja – to wyrozumiałość wobec cudzych zachowań, poglądów, postaw, wierzeń różniących się od naszych własnych,  to również  szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kulturowej naszego świata. Pamiętajmy, że tolerancja zachowuje granice. Toleruję, ale tylko wtedy, gdy ty nie ranisz innych ludzi, gdy ich nie krzywdzisz. Granicą tolerancji jest zawsze dobro drugiego człowieka.
W  Dniu Tolerancji warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do innych ludzi i pamiętać, że tolerancja to nie obojętność.

 


AKCJE TRWAJĄ…

  W akcję zbiórki nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili, z zaangażowanych uczniów prowadzi
klasa 2a
, która oddała już dwa worki, klasy: 1a, 1b, 2b i 2d po jednym worku. Czekamy na pozostałe klasy
i zachęcamy do rywalizacji, bo cel jest szczytny! Dziękujemy również uczniom z  klas 1a, 1b, 2a, 3a i 3b, które zaangażowały się w „Akcję dla Przedszkolaka”. Mamy nadzieję, że zebrane artykuły sprawią radość
i umilą czas naszym małym przyjaciołom. Przypominamy o konkursie „Klasa o wielkim Sercu” i zapraszamy do angażowania się w działania na rzecz drugiego człowieka. Pamiętajmy, że dobro, które czynimy do nas wraca, a uczniów o dobrym sercu w naszej szkolnej społeczności jak pokazują liczne działania jest wielu…

 


WOLONTARIUSZE Z AKCJĄ PRZED „WSZYSTKIMI ŚWIĘTYMI”

  W dniu 27 października wolontariusze udali się już tradycyjnie w tym okresie na stary cmentarz, gdzie
z okazji zbliżającego się dnia „Wszystkich Świętych” zajęli się uporządkowaniem opuszczonych
i zaniedbanych grobów. Zaangażowanie i pomoc wolontariuszy przy sprzątaniu grobów zasługują na duży podziw i uznanie.

 

 


DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

  Wolontariusze uczestniczyli po raz XV w kweście zorganizowanej z okazji Dnia Papieskiego – „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przy kościele p.w. św. Jadwigi. Zebrane pieniądze zasilą konto zdolnej, ale ubogiej  młodzieży, która bez tego wsparcia miałaby problemy ekonomiczne z dalszą możliwością kształcenia. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas i wspólnie z opiekunami zbierali pieniądze! Pamiętajmy, że jest to żywy pomnik Jana Pawła II.

 


WOLONTARIUSZE Z POMOCĄ DLA SCHRONISKA

  We wrześniu odbyła się w naszej szkole akcja pomocy schronisku dla zwierząt „Brzozowe Ranczo”. Zebraliśmy karmę, koce, miski dla psów i kotów. Żeby zebrać pieniądze, wolontariusze upiekli ciasteczka (ekologiczne!), a następnie sprzedawali je. Dzięki zebranym w ten sposób pieniądzom udało nam się kupić kilkadziesiąt puszek karmy dla kociąt. Pamiętajmy, że zbliża się zima i zwierzęta bardzo potrzebują naszej pomocy. Oby ta akcja trwała cały rok!!!

 


 

„DZIEŃ PAPIESKI” W NASZEJ SZKOLE

  W poniedziałek, 12 października był obchodzony w naszej szkole „Dzień Papieski”. Wolontariusze przygotowali audycję poświęconą Janowi Pawłowi II, rozdawali zakładki z Jego myślami, a także wykazali się umiejętnościami kulinarnymi. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na działania związane ze szkolnym wolontariatem. Wszystkim serdecznie dziękujemy, którzy wsparli  w/w inicjatywę.

 

 

 

 


AKCJA „DLA PRZEDSZKOLAKA”

Wolontariusze organizują akację „Dla Przedszkolaka”. Zbieramy zabawki, maskotki, bajeczki, książeczki, gry, puzzle, itp. Wszystkie nasze „skarby z dzieciństwa”, które mogą sprawić radość innym dzieciom, można składać do końca października do sali nr 17 (Szok-u) i opiekunów szkolnego wolontariatu. Zostaną one przekazane do wybranych dębickich przedszkoli.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączą się i udzielą wsparcia naszej inicjatywie.

Dobre uczynki wracają, a dobro jest wartością samą w sobie!

 


NAKRĘTKI DLA KAMILI

  Kontynuujemy zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Opiekunami tej akcji są wolontariusze z kl. IIa Radosław Cacała, Jakub Lula i Bartosz Piątek. Przypominamy równocześnie
o prowadzonym przez cały rok konkursie „Klasa o Wielkim Sersu” w którym klasa najbardziej zaangażowana
w akcje charytatywne w nagrodę otrzyma jeden dodatkowy dzień na wycieczkę szkolną, a także o konkursie  „Osiem Dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

 


„BRZOZOWE RANCZO”

  W naszej „Jedynce” jest grupa wolontariuszy zaangażowana w pomoc przy opiece nad zwierzętami w schronisku „Brzozowe ranczo”. Właścicielka pani Dominika Rostowska była na spotkaniu szkolnego wolontariatu, przybliżyła charakter działania placówki i zachęciła młodzież do pomocy na rzecz zwierząt. Szkolny wolontariat organizuje zbiórkę potrzebnych artykułów; karma dla kotów, koce, miski, ręczniki, koszyki z wikliny, itp. Wszystkie rzeczy można składać w sali nr 11 i szok-u. Serdecznie dziękujemy młodzieży
za pomoc i zaangażowanie.

 


„WOLONTARIUSZE W PERU”

  Szkolny wolontariat odwiedził kleryk Piotr Socha, który na wakacjach przebywał na stażu misyjnym
w Peru.
Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać kulturę, zwyczaje, codzienne życie, a także przysmaki kulinarne tamtejszej ludności. Ciekawe opowieści były uzupełniane licznymi, bardzo interesującymi zdjęciami. Serdecznie dziękujemy klerykowi Piotrowi za spotkanie.

 

 Aktualności Wolontariatu 2014/2015

KONKURS „8 DOBRYCH SERC JEDYNKI” I „KLASA O WIELKIM SERCU”

  Rozstrzygnięty został konkurs „8 dobrych serc Jedynki” i „Klasa o wielkim sercu”. Laureatami zostali:
Julia Siwek
1c, Iga Misa 1a, Gabriela Dopiłka 1a, Klaudia Jezuit 1d, Patryk Węgrzyn 1d,
Weronika Krasoń
2b, Natalia Tarała 2b, Paulina Kukułka 3b. W tym roku najwięcej serca okazała potrzebującym klasa 3a. Gratulujemy wszystkim uczniom i wychowawczyni pani Małgorzacie Krasoń. Warto zaznaczyć, że wybór wolontariuszy był bardzo trudny. Wielu uczniów naszego gimnazjum angażuje się we wszystkie przedsięwzięcia wolontariackie, wiele klas inicjuje różne akcje - np. kl. 1a.
Pamiętajcie – warto pomagać!

 


STOWARZYSZENIE "RADOŚĆ"

  Już po raz trzeci spotkaliśmy się w tym roku szkolnym z podopiecznymi Stowarzyszenia "Radość". Oprócz wolontariuszy obecni byli uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią, którzy przedstawili zebranym obszerne fragmenty programu artystycznego związanego ze Świętem Niepodległości. Z uwagą wysłuchaliśmy recytacji i piosenek, a niektórzy próbowali nawet włączyć się do śpiewania pięknych żołnierskich pieśni. Później, jak zwykle, były "tańce i hulanki", bo siostra Wieńczysława przygotowała naprawdę ogniste rytmy. Następne spotkanie dopiero w styczniu, przygotowujemy niespodziankę!!!


WOLONTARIAT

  10 listopada 28 naszych wolontariuszy odwiedziło dębicki dom dziecka "Hanka". Wizytę poprzedziła zbiórka artykułów szkolnych, które zostały wręczone koleżankom i kolegom podczas wizyty. Nie udało się nam spotkać ze wszystkimi mieszkańcami, ponieważ trwał długi weekend i część z nich wyjechała do domu. Pobyt w domu dziecka wywarł na naszych uczniach ogromne wrażenie. Postanowili ponownie odwiedzić wychowanków. Chcą przygotować dla nich niespodziankę, dlatego w najbliższych dniach planują zorganizować akcję, która pozwoli zebrać pieniądze na prezenty mikołajkowe dla 18 mieszkańców domu dziecka. Wolontariusze mają nadzieję, że uda im się sprawić choć drobną przyjemność mieszkańcom domu dziecka. Prosimy o zaangażowanie się w to przedsięwzięcie.


ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

  Zbliża się zima, a to bardzo ciężki okres dla naszych czworonożnych przyjaciół z dębickiego schroniska dla zwierząt. Dlatego już we wtorek,
tj. 4 listopada 2014 r.
w naszej szkole odbędzie się kiermasz słodkich wypieków, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych artykułów dla dębickiego „Schroniska dla zwierząt”. Szkolni wolontariusze przeprowadzą również zbiórkę potrzebnych artykułów dla czworonogów.  Od wtorku można przynosić  do sali nr 29, suchą karmę, jedzenie w puszkach, koce, ręczniki, miski, zabawki dla zwierząt oraz inne potrzebne rzeczy.

Zapraszamy do wsparcia naszej akcji !!!. Wolontariusze MG 1

 


DĘBICKIE „POLA NADZIEI”

  11 października nasi wolontariusze po raz kolejny zaangażowali się w inaugurację akcji „Pola Nadziei”, sadząc na Placu Solidarności cebulki żonkili. Rozkwitające wiosną kwiaty, staną się żywym symbolem i serdecznym podziękowaniem za udzielone Dębickiemu Hospicjum Domowemu wsparcie finansowe. W naszej szkole działania na rzecz hospicjum propaguje pani Justyna Wojtaszek.

 

 


XIV DZIEŃ PAPIESKI

  30 wolontariuszy - uczniów naszej szkoły uczestniczyło po raz czternasty w kweście z okazji Dnia Papieskiego. Zebrane pieniądze zasilą konto stypendialne dla ubogiej, ale zdolnej młodzieży z małych miast i wsi. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, aby pomóc koleżankom i kolegom, którzy bardzo chcą się uczyć, lecz nie mają takich możliwości. To żywy pomnik Jana Pawła II. Pomocą materialną objętych jest już prawie 3000 młodych ludzi.


NAKRĘĆ SIĘ Z POMOCĄ DLA KAMILKI

  Kontynuujemy ubiegłoroczną zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Na operację dziewczynki potrzebna jest ogromna kwota, której jej rodzice nie są w stanie zebrać. Dlatego prosimy o przyłączenie się do tej akcji. Klasa, która zbierze najwięcej nakrętek, otrzyma dodatkowy dzień wolny na wycieczkę. Największą jednak nagrodą dla wszystkich będzie możliwość pomocy Kamilce.

 

 


WYPRAWKA DLA RODAKA

  Zakończyliśmy zbiórkę pomocy szkolnych "Wyprawka dla Rodaka". Przekazaliśmy polskim dzieciom na Ukrainie, Litwie i w polskich domach dziecka przybory szkolne: plecaki zeszyty, książki, długopisy oraz odzież. Nie zapomnimy o naszych rodakach na Wschodzie i na pewno nie będzie to działanie jednorazowe. Chcemy kontynuować podobne akcje, dlatego prosimy o włączenie się do zbiórki artykułów szkolnych dla wychowanków dębickiego Domu Dziecka "Hanka". Nasi wolontariusze rozwiesili już w szkole plakaty propagujące to przedsięwzięcie. Pragniemy, aby przyłączyli się do nas wszyscy uczniowie MG1.

  Jest nas 115! Tylu członków liczy "Klub8". Na zebraniu organizacyjnym, które rozpoczęło tegoroczną działalność, chęć pracy w szkolnym wolontariacie zadeklarowało aż 115 uczniów. Mamy tylko nadzieję, że nie jest to "słomiany zapał" i wszyscy aktywnie włączą się w prace na rzecz potrzebujących. Jeśli macie jakieś pomysły, propozycje - skontaktujcie się z opiekunami szkolnego wolontariatu.


STOWARZYSZENIE RADOŚĆ

  15 września (w poniedziałek) odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z członkami stowarzyszenia "Radość". Jak zwykle zabawa była świetna, uczestniczyli w niej uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią - panią Alicją Porębą oraz niezmordowani wolontariusze. Po raz pierwszy w spotkaniu wzięła udział nasza nowa siostra katechetka Barbara. Gry i zabawy prowadziła siostra Wieńczysława, której energia wprost rozsadziła salę gimnastyczną. Pierwszoklasiści z entuzjazmem wypowiadali się na temat spotkania z osobami niepełnosprawnymi. Obiecali, że za miesiąc znowu przyjdą. Do zobaczenia!

 


SZKOLNY "KLUB OŚMIU".

    Szkolny "Klub Ośmiu" rozpoczyna swoją działalność. W imieniu opiekunów szkolnego wolontariatu serdecznie zapraszam wszystkich członków na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w środę 10.09.2014 roku o godz. 12.10 w sali nr 11. Szczególnie serdecznie zapraszam uczniów klas I-ych, którzy chcieliby zaangażować się w naszą pracę.
                          POMAGAJ INNYM - BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY!

 Rok 2013/2014

WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW W WELDON KIDS W DĘBICY

     Wolontariusze odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki w Przedszkolu Weldon Kids w Dębicy. Przygotowali dla nich zabawy, które prowadziła wolontariuszka Kornelia Nykiel (kl. IIIa), sprawiły one bardzo dużo radości przedszkolakom, a także gimnazjalistom, którzy mogli wrócić wspomnieniami do przedszkolnych lat dzieciństwa. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Agacie Żmudzie za umożliwienie i zorganizowanie spotkania.


 


„PACZKA DLA ZWIERZACZKA”

    Wolontariusze z MG 1 serdecznie dziękują swoim młodszym kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 11 za zorganizowanie akcji „Paczka dla zwierzaczka”.
Inicjatorkami były uczennice klasy 4 B Zuzanna Pluta i Maja Parys, a akcję reklamową (plakaty, koszulki z nadrukiem oraz naklejki – gadżety dla ofiarodawców) przygotowali rodzice Zuzi (właściciele drukarni
ERGRAF + Rafał Pluta
). Przy zbieraniu karmy pomagały czwartoklasistki Katarzyna Duda, Aleksandra Kliś, Patrycja Piguła, Olimpia Zaborowska. W akcję włączyli się uczniowie klas 1- 6. Serdecznie dziękujemy!

 


WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „KLASA O WIELKIM SERCU”

       Wyróżnienie w konkursie „Klasa o wielkim Sercu” zdobyła klasa Ib, która wykazała się bardzo dużym zaangażowaniem w działania niosące pomoc drugiemu człowiekowi, szczególnie w zbiórkę plastikowych nakrętek dla Kamili Bonar, chorej na mukowiscydozę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy wolontariackiej. Dziękujemy wszystkim  uczniom, którzy zaangażowali się w w/w akcję.


„OSIEM DOBRYCH SERC JEDYNKI”

      W roku szkolnym 2013/2014 zwycięzcami konkursu „Osiem Dobrych Serc Jedynki” za wielkie serce w działaniach wolontariusza, życzliwość, szacunek, troskę, a przede wszystkim za umiejętność dokonywania czynów drobnych, ale z wielkiej miłości… Zostali:
Natalia Miazga (kl.IIIa), Martyna Wawryniuk(kl.Ib), Aleksandra Janiga (kl.Ib), Anna Knych (kl.IIa),
Aleksandra Krasoń (kl.IIIb), Klaudia Żmuda (kl.IIIb), Katarzyna Klimek(kl.IIIb), Zuzanna Mateja (kl.IIIa), Klaudia Wieczorek (kl.IIIb), Kornelia Nykiel (kl.IIIa), Wiktoria Grabiec (kl.IIIb), wyróżnienia:
Natalia Tarała (Ib), Karolina Pijar (kl.IIIb), Beata Pijar (kl.IIIb), Paulina Kukułka (kl.IIb),
Paulina Wasiewicz (kl.IIIb), Michał Miazga (kl.Ib).
Gratulujemy wszystkim wolontariuszom i życzymy dalszych sukcesów w umiejętnym dzieleniu się dobrem z drugim człowiekiem.


DZIEŃ DZIECKA Z PRZEDSZKOLAKAMI!

     Z okazji Dnia Dziecka  wolontariusze (Natalia Zaręba, Joanna Wanat, Kornelia Nykiel, Gabriela Josypów,
Natalia Miazga, Hanna Pudło, Monika Gromadzka, Patrycja Szczepańska, Martyna Wawryniuk, Wiktoria Grabiec, Klaudia Żmuda, Aleksandra Janiga, Gabriela Żyłka, Natalia Tarała, Weronika Krasoń, Agnieszka Szczęch,
Adrianna Mendoń, Anna Knych, Natalia Uszko, Oliwia Mroczkowska, Jakub Uriasz, Julia Modelska,
Katarzyna Klimek, Julia Żymuła, Dalia Drozd, Krystian Hadała, Aleksandra Krasoń) pod opieką
Pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar wspólnie  z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Dębicy, uczestniczyli w pikniku, któremu towarzyszyły gry, zabawy, pieczenie kiełbasek i wspólne spędzanie czasu.
     Z tej okazji wolontariusze przygotowali dla swoich młodych koleżanek i kolegów upominki z okazji ich święta. Wszyscy wspaniale bawili się, a młodzież gimnazjum miała okazję przypomnieć sobie jak wspaniale jest być przedszkolakiem! Serdecznie dziękujemy
Pani dyrektor Dorocie Kliś
i pracownikom przedszkola za zaproszenie i gościnność!


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ U DZIECI W SZPITALU W DĘBICY

      W dniu 30 maja 2014 roku w godzinach popołudniowych  wolontariusze (A.Mendoń, O.Mroczkowska, M.Wawryniuk, N.Tarała, A.Janiga, W.Krasoń, N.Miazga, K.Nykiel, M.Pawlus, I.Matłok, N.Uszko, M.Gromadzka, J.Modelska, H.Pudło, K.Czapla, A.Barszcz, G.Kucharska, S.Erazmus, A.Łopuszyńska, A.Krasoń, P.Wasiewicz, N.Zaręba) pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar i siostry Natanaeli odwiedzili dzieci przebywające na oddziale dziecięcym w szpitalu w Dębicy. Przekazali maskotki, mieli okazję porozmawiać i umilić czas chorym dzieciom, a także swoim rówieśnikom. Życzymy wszystkim przebywającym jak najszybszego powrotu do zdrowia i cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób umilić im czas.


WOLONTARIUSZE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

       22 maja 2014 r. została przeprowadzona przez wolontariuszy akcja sprzedaży różnych „pyszności”, z której dochód - 214,32gr. zostanie przekazany na upominki dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka. Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie akcji; Paulina Wasiewicz(IIIb), Katarzyna Krzyżak(IIa),
Aleksandra Rękawek (IIa), Martyna Wawryniuk(Ib), Natalia Tarała(Ib), Agnieszka Szczęch(Ib),
Anna Knych(IIa) i Weronika Krasoń(Ib).
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i wsparcie w/w przedsięwzięcia!

 


„KLASA O WIELKIM SERCU”

       Został rozstrzygnięty konkurs „Klasa o wielkim Sercu”. Zwyciężyły klasy IIa i IIb, które w roku szkolnym 2013/2014 wykazały się największym zaangażowaniem w działania wolontariackie. Gratulujemy zwycięzcom! Kontynuowana jest akcja zbiórki nakrętek do 15 czerwca br., wtedy zwycięska klasa otrzyma wyróżnienie w w/w konkursie.

 


„POLA NADZIEI” w Jedynce

      2 kwietnia 2014 r. w naszym gimnazjum odbyły się szkolne „Pola Nadziei”, w tym dniu wolontariusze zorganizowali kiermasz słodkich wypieków. Wcześniej przygotowali również całą dekorację  oraz własnoręcznie wykonali żonkile i inne kwiaty z bibuły i papieru. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. W całe przedsięwzięcie zaangażowało się blisko 50 uczniów. Udało się zebrać kwotę 260,81 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!!!

    
6 kwietnia, wolontariusze „Jedynki”  kwestowali  przed kościołem pod wezwaniem św. Jadwigi. Każdy darczyńca  dostał w podzięce kwiat - żonkil, który jest symbolem nadziei. Dochód z akcji, zarówno tej szkolnej, jak i ogólnopolskiej, został przekazany Dębickiemu Hospicjum Domowemu.

 


„POLA NADZIEI” W JEDYNCE

        2 kwietnia  2014 r. odbędzie się w naszej szkole akcja Pola Nadziei. W ramach akcji szkolni wolontariusze  przeprowadzą kiermasz  słodkich wypieków, z którego dochód zostanie przeznaczony na Dębickie Hospicjum Domowe. Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do wsparcia naszego przedsięwzięcia !!!

 

 

 


„Dom Pomocy Społecznej bliżej wolontariuszy”

     Wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu z
s. Grażyną Ćwikowską
ze Zgromadzenia Dębickich Sióstr Służebniczek, która pracuje jako opiekun osób niepełnosprawnych w Domy Pomocy Społecznej im. św. Ojca Pio w Dębicy. Przybliżyła ona młodzieży w bardzo ciekawy sposób charakter swojej pracy, a przede wszystkim funkcjonowanie w/w instytucji. Pokazała jak ważne są dla Jej podopiecznych najmniejsze dowody sympatii, uznania, zrozumienia, jak bardzo cenią to, czego my często na co dzień nie zauważamy…Serdecznie dziękujemy s. Grażynie za poświęcony czas i  podzielenie się z młodzieżą swoimi doświadczeniami z trudnej codziennej pracy.


WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W WTZ W DĘBICY

    28 lutego 2014r. wolontariusze odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy. Zostali bardzo ciepło przyjęci przez panią kierownik Mariolę Kądzielową, pracowników, a także samych uczestników. Mogli poznać jak funkcjonuje w/w placówka, w jaki sposób osoby niepełnosprawne realizują swoje zainteresowania i jak uczą się wykonywać różne zawody. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem nowej siedziby warsztatów, wystroju wnętrz, sal warsztatowych, a przede wszystkim efektów ich pracy. Pierwszym „owocem” spotkania jest zainteresowanie istniejącą możliwością udzielania charytatywnej pomocy  w wolnych chwilach w WTZ. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!


PODZIĘKOWANIA

      142,00 zł. taką kwotę zebrali wolontariusze podczas akcji zorganizowanej w „Tłusty czwartek”. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Pieniądze zostały przekazane na pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Dziękujemy!!!

 

 


OŚMIU WSPANIAŁYCH”

    W bieżącym roku szkolnym do I etapu Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” z naszej społeczności została zgłoszona Natalia Miazga z kl. IIIa, która w szkolnym wolontariacie działa od klasy pierwszej. Życzymy powodzenia!

 


Wolontariusze bliżej „Domowego Hospicjum”

       21 lutego 2014r. wolontariuszy odwiedziła s. Radosława Turek, która na co dzień pracuje w szpitalu , a w wolnych chwilach służy pomocą w Dębickim Hospicjum Domowym im. Jana Pawła II, działającym przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Przedstawiła jak funkcjonuje w/w placówka, a także przybliżyła  sposób i sens niesienia bezinteresownej pomocy osobom  ciężko chorym. Spotkanie przyczyniło się do głębokiej refleksji, a w przyszłości może do czynnego zaangażowania w taki charakter działalności charytatywno – opiekuńczej obecnych wolontariuszy.  Serdecznie dziękujemy s. Radosławie za przybycie i podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami. Wolontariusze angażują się w akcję Pola Nadziei, z której dochód jest przeznaczany na działanie w/w Hospicjum. Informacje na temat Hospicjum można znaleźć na stronie www.hospicjum.debica.net.pl.

 


Charytatywnie w  "Tłusty Czwartek"

     W tym roku szkolnym w "Tłusty czwartek" wolontariusze planują zorganizować kolejną akcję i przyczynić  się do wsparcia  osób poszkodowanych w wyniku ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Osoby koordynujące to: Klaudia Żmuda, Klaudia Wieczorek, Wiktoria Grabiec, Beata Pijar i Karolina Pijar. Wszelkie wypieki: pączki, oponki, chrust mile widziane !!!Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

 


Społeczność „Jedynki” dla Polaków na Ukrainie

      W styczniu 2013 roku nawiązaliśmy kontakt z członkami polskiej parafii w Rutkach na Ukrainie. Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę odzieży, żywności, artykułów szkolnych oraz zabawek. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzięki ich ofiarności udało się już dwukrotnie (w czerwcu i grudniu ubiegłego roku) obdarować naszych rodaków. Obecnie trwa kolejna zbiórka, liczymy, że znowu otworzycie swoje serca na potrzeby innych. Ci ludzie szczególnie zasługują na wsparcie! Koordynatorem akcji jest pani Elżbieta Zima – opiekun szkolnego wolontariatu.

 


 

Spotkanie wolontariuszy z przedstawicielami Stowarzyszenia "Ukryty Dar"

      W piątek 7-ego lutego 2014 roku odbyło się spotkanie szkolnego wolontariatu z panią Jolantą Koźmińską i panią Marzeną Kliś, terapeutkami ze  Stowarzyszenia dla Osób Autystycznych i ze Spektrum Autyzmu "Ukryty Dar". Wolontariuszom zostały przybliżone zagadnienia funkcjonowania i postępowania z osobami „dotkniętymi autyzmem”. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom w/w Stowarzyszenia za poświęcony czas i przekazane w bardzo ciekawy sposób informacje. Szersze wiadomości o działającym w naszej lokalnej społeczności Stowarzyszeniu można znaleźć na stronie internetowej www.ukrytydar.pl.

 


Wolontariusze w Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy

     W dniu 17 stycznia 2014 roku w godzinach popołudniowych  wolontariusze (Joanna Wanat, Natalia Miazga, Monika Gromadzka, Zuzanna Mateja, , Patrycja Szczepańska, Martyna Wawryniuk, Wiktoria Grabiec, Paulina Kukułka, Michał Miazga, Natalia Tarała, Weronika Krasoń, Aleksandra Krasoń, Klaudia Wieczorek, Aleksandra Janiga, Julia Modelska, Oliwia Mroczkowska, Ada Mendoń, Kinga Pacocha, Anna Knych, Natalia Uszko, Karolina Kozioł, Magdalena Janora, Julia Cynar )   pod opieką Pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar odwiedzili dzieci i młodzież w Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy, przekazując zebrane dla nich artykuły.
    
Pani Danuta Skóra – pedagog i wychowawca przyjęła nas jak co roku bardzo ciepło i serdecznie, opowiedziała o funkcjonowaniu tej placówki, o problemach z jakimi borykają się Jej podopieczni, a przez to uwrażliwiła młodych wolontariuszy na problemy z którymi większość z nich dotychczas się nie spotkała.
     Czas spędzony w Domu Dziecka i wysłuchana prelekcja uświadomiły wolontariuszom jak cudownie jest mieszkać w domu rodzinnym, w otoczeniu zatroskanej, kochającej rodziny.
     Wolontariusze są bardzo wdzięczni za możliwość uczestniczenia w takich spotkaniach i już nie mogą doczekać się kolejnego, a niektórzy chcą podjąć współpracę wolontariacką w najbliższym czasie z podopiecznymi „Hanki”.


Opłatek Wolontariuszy

    W czwartek  19-ego grudnia 2013 roku odbyło się w godzinach popołudniowych spotkanie opłatkowe szkolnego wolontariatu. Ks. Rafał rozpoczął wspólną modlitwą, pan Dyrektor Zbigniew Drzymała przeczytał fragment  Pisma św., a następnie wszyscy wolontariusze, opiekunowie i dyrekcja szkoły złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do uroczyście nakrytych stołów. Wśród pyszności największym powodzeniem cieszyły się pierożki z barszczykiem. Spotkaniu towarzyszyła bardzo ciepła, serdeczna i życzliwa atmosfera.

 


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

   3-ego grudnia 2013 roku obchodzony był  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wolontariusze z tej okazji zostali zaproszeni kolejny raz  do Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Dębicy. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, ciepłej, życzliwej atmosferze. Młodzi przyjaciele z przedszkola przygotowali część artystyczną, a wolontariusze piosenki, zabawy  i inne atrakcje dla przedszkolaków.
  Ogromnym zaskoczeniem były dla wolontariuszy upominki jakie zostały wręczone przez
Panią Dyrektor Dorotę Kliś
jako wyraz wdzięczności za zaangażowanie i dobre serce, którym młodzież tak chętnie dzieli się z innymi.
     Wolontariusze, którzy uczestniczyli 5-ego grudnia 2013 roku w Dniu Wolontariatu w/w spotkaniu to; Natalia Zaręba (IIIa), Paulina Wasiewicz (IIIb), Hanna Pudło (IIIa), Zuzanna Mateja (IIIa), Maria Bielatowicz (IIIa), Martyna Wawryniuk (Ib), Katarzyna Klimek (IIIb), Aleksandra Such (IIIb), Wiktoria Grabiec (IIIb), klaudia Ąmuda (IIIb), Aleksandra Janiga (Ib), Dalia Drozd (IIIa), Natalia Tarała (Ib), Julia Modelska (Ia), Oliwia Mroczkowska(Ib), Aleksandra Krasoń (IIIb), Kinga Pacocha (Ia) wraz z opiekunem panią Agnieszką Jakubowską –Cetnar.
     Wolontariusze z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z przedszkolakami… (tutaj galeria zdjęć ze spotkania)


Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

    W dzisiejszym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu – Dzień Pomocy Cierpiącym. Chciałam w tym dniu złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy niosą pomoc drugiemu człowiekowi, aby nie ustawali w tym co dobre...

WOLONTARIAT to dobrowolna, bezpłatna i świadoma działalność na rzecz innych wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko – przyjacielskie. Każdy kto zetknął się z niesieniem takiej pomocy z przekonaniem stwierdza, że warto bo jak powiedział  Michaił Gogol – „Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie, zaczyna żyć dla bliźnich.” W dzisiejszych czasach, w których króluje materializm i pośpiech, warto zastanowić się czy nie jest najważniejsze uważne spojrzenie na drugiego człowieka, poświęcenie mu odrobiny czasu i dobrego słowa, których nie kupi się za żadne pieniądze, a przecież te dwie rzeczy naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Zastanów się przecież  Twoje miejsce na Ziemi znajduje się wśród ludzi. To między nimi czujesz się dobrze, bezpiecznie wartościowo. Może warto podziękować im za to właśnie pracując jako wolontariusz... A co takiego skłania nas do życia dla innych i pomagania im? Najpiękniej ujął to papież – Jan Paweł II : „Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu... Jest to bez mała „prawo istnienia”. Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał.”


„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!”

       Szkolny wolontariat rozpoczął akcję – „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, zbierane są: maskotki, artykuły szkolne, chemiczne, papier xero, środki kosmetyczne, puzzle, gry planszowe i inne artykuły, które uważacie, że można przekazać osobom potrzebującym. Z zebranych rzeczy będą przygotowywane paczki mikołajkowe dla dzieci ze Stowarzyszenia „Radość”, paczki do Domu Dziecka, a gry planszowe, puzzle zostaną przekazane dla dzieci chorych na autyzm z którymi wolontariusze podjęli współpracę. Rzeczy można składać do 15-ego grudnia 2013r. do Szok-u do pani Agnieszki Jakubowskiej –Cetnar, albo do pani Elżbiety Zimy do sali nr 11. Za umiejętność dzielenia się dobrem z drugim człowiekiem serdecznie z góry dziękujemy. Przypominamy o prowadzonym przez cały rok szkolnym konkursie „Klasa o Wielkim Sercu”, w którym klasa najbardziej zaangażowana w akcje charytatywne w nagrodę otrzyma jeden dodatkowy dzień na wycieczkę szkolną, a także o konkursie „Osiem dobrych Serc Jedynki”, w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

                                                                                       Wolontariusze MG1


Wolontariusze w Przedszkolu Miejskim nr 2 Integracyjnym w Dębicy…

 
W dniu 25 października 2013 roku w godzinach popołudniowych  wolontariusze (Natalia Zaręba, Joanna Wanat,
Anna Łopuszyńska, Kornelia Nykiel, Sylwia Erazmus, Gabriela Josypów, Natalia Miazga, Hanna Pudło, Monika Gromadzka, Zuzanna Mateja, Maria Bielatowicz, Patrycja Szczepańska, Oliwia Czarnota, Martyna Wawryniuk, Wiktoria Grabiec, Klaudia Żmuda)   pod opieką
Pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar uczestniczyli w zajęciach z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 2 Integracyjnym w Dębicy.
  Zajęcia prowadziła Pani Ania Zgoda, która pracuje jako nauczyciel w przedszkolu,a wolontariusze mieli okazję wcielić się w opiekunki dzieci i wspólnie z nimi wykonywać ćwiczenia, a następnie bawić się. Rodzice przedszkolaków mogli ich zostawić pod czujnym okiem wolontariuszy, a sami w tym czasie uczestniczyli w spotkaniu.
  Czas w przedszkolu został spędzony bardzo miło, zawiązały się nowe sympatie między dziećmi, a uczennicami naszego gimnazjum. Wolontariusze są bardzo wdzięczni Pani Dyrektor Dorocie Kliś za zaproszenie na tak miłe spotkanie i już nie mogą doczekać się kolejnego.


     W naszej szkole organizowana jest przez wolontariuszy zbiórka plastikowych nakrętek z których dochód zostanie przekazany dla chorej na mukowiscydozę 11- letniej Kamili Bonar. Nakrętki można składać do kosza na parterze szkoły obok pokoju socjalnego pań sprzątających. Przypominamy o prowadzonym przez cały rok szkolny konkursie „Klasa o Wielkim Sercu”, w którym klasa najbardziej zaangażowana w akcje charytatywne w nagrodę otrzyma jeden dodatkowy dzień na wycieczkę szkolną, a także o konkursie „Osiem dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

                                                                                Wolontariusze MG1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

 
© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.