Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  

 

Aktualności 2018/2019


UCZNIOWIE ODWIEDZILI SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

 

21 marca br. uczniowie klas 3 odwiedzili szkoły ponadgimnazjalne, które organizowały tzw. „dzień otwarty”. Była to okazja do zwiedzenia wybranej szkoły, poznania jej oferty edukacyjnej, zajęć pozalekcyjnych i panującej w niej atmosfery. Życzymy naszej młodzieży powodzenia w dokonaniu właściwych wyborów edukacyjno – zawodowych. 


SALON GIMNAZJALISTY I ÓSMOKLASISTY – OFERTA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

 12 marca br. uczniowie klas trzecich naszej szkoły, pod opieką wyznaczonych nauczycieli, wezmą udział w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy – Salonie Gimnazjalisty i Ósmoklasisty.
    Odbędzie się on w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, w godzinach: od 8.00 do 16.00. Uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Dębicki. Zainteresowani rodzice również mogą uczestniczyć w w/w wydarzeniu!

 

 Aktualności 2017/2018

DNI OTWARTE W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 Większość szkół powiatu dębickiego organizuje tzw. dni otwarte 21 marca (środa). Uczniowie klas trzecich, którzy jeszcze nie zapisali się na wyjścia do wybranych szkół proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie się do doradcy zawodowego.

 

 


SPOTKANIA Z  PRZEDSTAWICIELAMI SZKÓŁ II LO i ZSZ W PUSTKOWIE OSIEDLU

 W dniach 8 i 9 marca odbyły się spotkania z przedstawicielami II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy i Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu z młodzieżą zainteresowaną kontynuowaniem nauki w w/w szkołach. W najbliższym czasie odbędą się spotkania z pozostałymi przedstawicielami szkół powiatu dębickiego.

 


DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W PUSTKOWIE OSIEDLU

 W piątek (16 marca) odbędzie się tzw. dzień otwarty w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Curie – Skłodowskiej. Będą również zgromadzeni przedstawiciele wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego celem przedstawienia oferty na rok szkolny 2018/2019. Uczniowie klas trzecich zainteresowani udziałem w w/w wyjeździe proszeni są o kontakt z doradcą zawodowym.

 

 


SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4

 W poniedziałek, 30 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panią Anną Depą, która jest m.in. doradcą zawodowym w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy. Celem było przybliżenie młodzieży aktualnej oferty szkoły, kierunków kształcenia, bazy i wyposażenia. Uczniowie dowiedzieli się jakie mają możliwości po wybranych i ukończonych kierunkach na rynku pracy, a także poznali mocne strony placówki. Dziękujemy za spotkanie!

 

 

 


DZIEŃ OTWARTY DORADZTWA ZAWODOWEGO W PPP W DĘBICY

  W dniu 20.10.2016r.(piątek) Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dębicy zaprasza m.in. młodzież szkół gimnazjalnych na Dzień Otwarty Doradztwa Zawodowego. Jego celem jest udzielenie pomocy osobom, które nie wiedzą jaką wybrać szkołę i zawód. Zainteresowani proszeni są o kontakt z doradcą zawodowym p. Agnieszką Jakubowską – Cetnar.
 

 

 

 Aktualności 2016/2017

 

FIZJOTERAPEUTA W „JEDYNCE”

 W środę (14 czerwca) odbyło się w naszej szkole spotkanie z fizjoterapeutą, panią Kingą Słombą. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki w/w zawodu, ścieżki edukacyjnej, plusów i minusów. Pani Kinga w bardzo ciekawy sposób przedstawiła wykonywany zawód, który z pewnością jest Jej pasją i daje wiele satysfakcji. Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolnego doradcę zawodowego.

 

 

 


DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1

 Zainteresowana młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tzw. dniu otwartym w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Była to okazja do bezpośredniego spotkania z uczniami, nauczycielami, a także możliwość poznania wyposażenia pracowni. Wyjście zostało zorganizowane przez doradcę zawodowego, a uczniami opiekował się pan Ryszard Konieczny.

 

 

 


SPOTKANIE Z FIZJOTERAPEUTĄ

 W ramach cyklu spotkań z przedstawicielami zawodów, ze względu na duże zainteresowanie młodzieży zostanie zorganizowane spotkanie z rehabilitantką, fizjoterapeutką. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do 2 czerwca 2017r. (piątek) do doradcy zawodowego pani A. Jakubowskiej – Cetnar.

 

 

 


POWIATOWY KONKURS „PRZEDSIĘBIORCZY KOPERNIK” – II MIEJSCE

 Drużyna z naszej szkoły z klasy 2a w składzie: Maksymilian Kubiczek, Mikołaj Romaniak, Paweł Czernecki zajęła II miejsce w zorganizowanym przez Miejskie Gimnazjum nr 2 po raz 13-ty i ostatni, powiatowym konkursie „Przedsiębiorczy Kopernik”. Uczniowie wykazali się wiedzą o przedsiębiorczości, bankach, giełdzie papierów wartościowych, a także życiu i działalności Mikołaja Kopernika. Wszyscy otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Opiekunem grupy była pani Agnieszka Jakubowska – Cetnar. Dziękujemy organizatorem, a szczególnie panu Mariuszowi Szyszce, głównemu organizatorowi, za kilkanaście lat współpracy i otrzymane nagrody. Gratulujemy naszej reprezentacji i opiekunowi.

 


DZIEŃ OTWARTY W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W DĘBICY

 W dniu 25 marca 2017 roku (sobota) zainteresowani uczniowie, szczególnie klas trzecich mogą uczestniczyć w „Dniu Otwartym” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, w godzinach od 9.00 do 13.00. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy.

 

 


WARSZTATY W EKONOMIKU      

 Zainteresowani grafiką komputerową, fotografią i rysunkiem uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Jolanty Wójcik uczestniczyli 3 marca w warsztatach. Ich celem było zapoznanie ze specyfiką zawodu technik organizacji reklamy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

 

 


SPOTKANIE Z RADCĄ PRAWNYM

 W piątek (3-ego marca) odbyły się w naszej szkole dwa spotkania dla uczniów zainteresowanych w przyszłości wyborem studiów prawniczych. W bardzo ciekawy sposób swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z zebranymi pan Konrad Pająk wykonujący zawód radcy prawnego. Młodzież poznała ścieżkę edukacyjną, plusy i minusy wykonywania takiej profesji i specyfikę pracy, a także miała możliwość założyć togę. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć podzielenia się wykonywanym z pasją zawodem panu Konradowi Pająkowi.

 


SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

 14 listopada 2016r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem Andrzejem Ligęzką, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył młodzieży wykonywany zawód strażaka. Uczniowie mieli okazję poznać ścieżkę edukacyjną, drogę zawodową, zalety i wady, a także predyspozycje, które są wymagane do wykonywania tego zawodu. Liczne pytania były dowodem dużego zainteresowania młodzieży. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawą prelekcję.

 

 


SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  STOMATOLOGIEM

 W ramach spotkań z przedstawicielami zawodów, młodzież klas trzecich miała okazję poznać specyfikę zawodu stomatolog, który został przybliżony przez naszego absolwenta pana Łukasza Zająca, który wybrał taką profesję. W bardzo ciekawy sposób przedstawił zalety i wady, a także prowadząc własną działalność gospodarczą „Manufakturę Zdrowia”, pokazał  młodzieży jak wyznaczać cele i dążyć do ich realizacji. Po spotkaniu młodzież wyszła z przekonaniem, że marzenia zawodowe spełniają się, ale ich realizacja jest często uwarunkowana od włożenia wielkiej pracy, zaangażowania i mimo trudności nie poddawaniu się.

 


SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM I LEKARZEM STOMATOLOGIEM

 W naszej szkole zostaną zorganizowane w listopadzie spotkania z przedstawicielami zawodów strażak i lekarz stomatolog. Osoby, które są zainteresowane poznaniem ścieżki edukacyjnej i specyfiki wykonywania tego zawodu proszone są o zgłoszenie się do doradcy zawodowego p. Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar. Propozycja jest skierowana szczególnie do uczniów klas trzecich.

 

 


DZIEŃ OTWARTY DORADZTWA ZAWDOWEGO W PPP W DĘBICY

  W dniu 18.10.2016r.(poniedziałek) Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dębicy zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na Dzień Otwarty Doradztwa Zawodowego. Jego celem jest udzielenie pomocy osobom, które nie wiedzą jaką wybrać szkołę i zawód. Zainteresowani proszeni są o kontakt z doradcą zawodowym p.Agnieszką Jakubowską – Cetnar.

 

 Aktualności 2015/2016

 

 

 

KONKURS WIEDZY O BANKACH

 

  Wyróżnienie w II etapie konkursu „Wiedzy o bankach” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zdobyli Agnieszka Szczęch (kl.3b), Natalia Tarała(kl.3b), Paulina Bania (kl.1a), Jakub Mądro(kl.1a) i Jakub Lula (kl.2a). Opiekunem grupy była pani Agnieszka Jakubowska – Cetnar. Gratulujemy!

 

 


DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W PUSTKOWIE OSIEDLU

 

  W dniu 22-ego kwietnia 2016r. (piątek) zainteresowani uczniowie klas trzecich będą mogli uczestniczyć w Dniu Otwartym organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy.

 

 


DZIEŃ OTWARTY W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

  W dniu 23-ego kwietnia 2016r. (sobota) zainteresowani uczniowie klas trzecich będą mogli uczestniczyć w Dniu Otwartym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego, w godzinach od 9.00 do 13.00. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy.

 

 

 


DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1

 

  W dniu 9-ego maja 2016r. (poniedziałek) zainteresowani uczniowie klas trzecich będą mogli uczestniczyć w Dniu Otwartym organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy.

 

 

 


DNI OTWARTE W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

  W dniu 2-ego kwietnia 2016r. (sobota) zainteresowani uczniowie klas trzecich będą mogli uczestniczyć w Dniach Otwartych organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły, w godzinach od 9.00 do 12.00. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy.


DNI OTWARTE W EKONOMIKU, KWIATKU I KOPERNIKU

 

  W dniu 18-ego marca 2016r. (tj.piątek) zainteresowani uczniowie klas trzecich (zgodnie z dokonanym wcześniej wyborem) będą mogli uczestniczyć w Dniach Otwartych organizowanych przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka, Zespół Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Centrum Kształcenia Praktycznego, a także Zespół Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy.

 

 


KONKURS WIEDZY O BANKACH

  Do II etapu konkursu „Wiedzy o bankach” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zakwalifikowali się: Paulina Bania(kl.1a), Jakub Mądro(kl.1a),Jakub Lula(kl.2a), Agnieszka Szczęch(kl.3b) i Natalia Tarała(kl.3b). Opiekunem grupy jest pani Agnieszka Jakubowska – Cetnar. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

 

 


UCZNIOWIE KLAS TRZECICH W EKONOMIKU!

 

  Uczniowie klas trzecich pod opieką doradcy zawodowego w dniu 12-ego lutego 2016r. uczestniczyli w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy w warsztatach z grafiki komputerowej, rysunku i fotografii. Głównym celem zajęć było zapoznanie zainteresowanych ze specyfiką zawodu – technik organizacji reklamy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i zorganizowanie ciekawych zajęć.

 

 


WARSZTATY BHP W MECHANIKU

 

  Uczniowie klasy 3d pod opieką doradcy zawodowego – pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar 11-ego stycznia 2016r. wzięli udział w VI Warsztatach Edukacyjnych organizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 – „BHP to standard”.

 

 


WARSZTATY Z GRAFIKI KOMPUTEROWEJ, RYSUNKU I FOTOGRAFII!

  Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy zaprasza uczniów klas trzecich interesujących się grafiką komputerową, rysunkiem i fotografią na warsztaty. Głównym celem zajęć jest zapoznanie zainteresowanych ze specyfiką zawodu – technik organizacji reklamy. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do doradcy zawodowego - pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar do 2-ego lutego.

 

 


WARSZTATY KAWOWE

  Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie Osiedlu zaprasza uczniów klas trzecich na warsztaty kawowe – „Czy parzenie kawy jest trudne?”, które odbędą się 27 stycznia 2016r. (środa) od godz. 15.15. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar.

 

 

 

 


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  7-ego grudnia odbyło się spotkanie z policjantem, panem Pawłem Dydo. Przybliżył osobom zainteresowanym wykonywany zawód, „ścieżkę” jaką trzeba przejść, aby realizować się w tej dziedzinie. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, odbyło się w ramach spotkań z przedstawicielami wybranych zawodów i zostało zorganizowane przez doradcę zawodowego. Dziękujemy panu policjantowi za poświęcony czas i podzielenie się z młodzieżą posiadaną wiedzą.

 

 


SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM „JEDYNKI”

  20 listopada 2015r. odbyło się spotkanie uczniów z absolwentem naszej szkoły Konradem Pondo, tekściarzem, choreografem, reżyserem spektakli kabaretowych, a aktualnie modelem, fotomodelem, aktorem reklamowym i serialowym. Wystąpił również w kampanii społecznej „Stop zwolnieniom z WF-u”, razem z kadrą polskich skoczków narciarskich. Celem spotkania zorganizowanego przez doradcę zawodowego w ramach spotkań z przedstawicielami wybranych zawodów i ciekawych absolwentów, było zainteresowanie młodzieży jak ważne jest rozwijanie swoich pasji, zainteresowań, posiadanych umiejętności, a także wyznaczanie i dążenie do realizacji swoich celów. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji, po spotkaniu zadawała pytania i zainteresowane osoby mogły zrobić wspólne zdjęcie z zaproszonym gościem. Warto zwrócić uwagę, że tak wszechstronne uzdolnienia i realizowane pasje są efektem ciężkiej pracy. Serdecznie dziękujemy panu Konradowi za ciekawe spotkanie i poświęcony czas, a także podkreślenie jak ważna jest kultura osobista w codziennym życiu.

                                 Znany Absolwent - tutaj

                                          Fotogaleria ze spotkania - tutaj 


AKADEMIA TECHNICZNA W MECHANIKU

  Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat do udziału w bezpłatnych zajęciach Akademii Technicznej w Mechaniku. Rekrutacja trwa do 25 września. Celem tego projektu jest promocja kierunków zawodowych w szkolnictwie ponadgimnazjalnym i chęć zainteresowania młodzieży przedmiotami technicznymi. Uczestnik projektu będzie mógł w sposób praktyczny zapoznać się ze specyfiką danego zawodu. Szczegóły informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.mechanikdebica.edu.pl lub u doradcy zawodowego.

 

 Archiwum

SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

       W dniu 5 czerwca 2014r. odbyło się spotkanie z panią psycholog Lucyną Kitą, która przybliżyła uczniom zainteresowanym studiami i w przyszłości wykonywaniem zawodu psychologa, zagadnienia związane z tą profesją. Zainteresowanie było bardzo duże, uczniowie mieli wiele pytań, a pani psycholog w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o w/w zawodzie, podzieliła się z uczniami posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Bardzo serdecznie dziękujemy pani psycholog za udział w spotkaniu, które zostało zorganizowane przez doradcę zawodowego w ramach spotkań z przedstawicielami wybranych zawodów.

 

 


SPOTKANIE Z ARCHITEKTEM

       29 maja 2014 r. odbyło się spotkanie z panią architekt Kingą Zielińską-Madej z firmy „ARTIST”, która przybliżyła osobom zainteresowanym – architekturę, kierunek studiów jak i wykonywany zawód. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, uczniowie zdobyli rzetelne informacje na temat w/w profesji. Serdecznie dziękujemy pani architekt za poświęcony czas i podzielenie się z młodzieżą posiadaną wiedzą. Spotkanie zostało zorganizowane przez doradcę zawodowego w ramach spotkań z przedstawicielami wybranych zawodów.
 

 


„REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2014/2015”

      Uczniowie klas trzecich mogą skorzystać ze strony internetowej https://podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat, na której znajdą dokładną ofertę szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Terminy rekrutacji:
a) 14 – 28 maja 2014 roku -  logowanie i składanie wniosków do szkoły pierwszego wyboru.
b) 4 lipca 2014 roku o godz. 9.00 – ogłoszenie przez Komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły
c) 4 – 7 lipca 2014 roku do godz. 15.00 potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginałów dokumentów (świadectwo i  wyniki egzaminów gimnazjalnych).
d) 8 lipca 2014 roku do godz. 12.00 ogłoszenie przez Komisję rekrutacyjną listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do danej szkoły.
e) 8 lipiec – 31 sierpień 2014 roku – rekrutacja uzupełniająca.  

UWAGA! Osoby, które wybierają się do szkół poza systemem muszą potwierdzić w tej szkole w dniach od 27 czerwca do 1 lipiec 2014 roku wolę podjęcia nauki poprzez złożenie kopii dokumentów. Wszelkich informacji udziela pani Agnieszka Jakubowska-Cetnar.

 


DZIEŃ OTWARTY W ZSZ NR 1 W DĘBICY

        8 maja 2014r. odbędzie się „Dzień Otwarty” w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Zainteresowani uczniowie klas trzecich proszeni są o zgłaszanie się do doradcy zawodowego pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar do 7 maja.


DZIEŃ OTWARTY W II LO W DĘBICY

         5 kwietnia 2014r. (sobota) w godz. 9.00 - 13.00 odbędzie się „Dzień Otwarty” w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Zainteresowanych uczniów i ich rodziców społeczność II LO serdecznie zaprasza.


II miejsce w VI Międzygimnazjalnym Konkursie Powiatowym „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej”

13 marca 2014 roku odbyła się w DK „Mors”  w Dębicy  VI Edycja Powiatowego konkursu „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej” z udziałem  przedstawicieli 12 szkół gimnazjalnych z Powiatu Dębickiego. Uczniowie naszej szkoły w składzie; Gabriela Josypów,  Monika Gromadzka i Bartosz Barnaś zajęli II miejsce. Zostali przygotowani przez panią  Agnieszkę Jakubowską – Cetnar. (czytaj dalej)

Film z konkursu do obejrzenia (tutaj)


DZIEŃ OTWARTY W ZS NR 2 W DĘBICY

        21 marca 2014r. odbędzie się „Dzień Otwarty” w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Zainteresowani uczniowie klas trzecich proszeni są o zgłaszanie się do doradcy zawodowego pani
Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar do 19 marca.


DZIEŃ OTWARTY W ZS NR 4 W DĘBICY

        21 marca 2014r. odbędzie się „Dzień Otwarty” w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy. Zainteresowani uczniowie klas trzecich proszeni są o zgłaszanie się do doradcy zawodowego pani
Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar do 19 marca.


DZIEŃ OTWARTY W ZSE W DĘBICY

        21 marca 2014r. odbędzie się „Dzień Otwarty” w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Zainteresowani uczniowie klas trzecich proszeni są o zgłoszenie się do doradcy zawodowego pani Agnieszki Jakubowskiej –Cetnar do 16 marca.


DZIEŃ OTWARTY W ZSZ W PUSTKOWIE OSIEDLU

     7 marca 2014r. odbędzie się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Zainteresowani uczniowie klas trzecich proszeni są o zgłoszenie się do doradcy zawodowego pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar do 4 marca.

 


DZIEŃ GEODETY

     Zespół Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach organizuje w dniu 4 marca 2014 r. „Dzień Geodety”. Zainteresowani uczniowie klas trzecich proszeni są o zgłoszenie się do doradcy zawodowego pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar do 28 lutego.

 


KONKURS POWIATOWY – „PRZEDSIĘBIORCZY KOPERNIK”

    W dniu 20.02.2014r. odbył się X Międzygimnazjalny Konkurs – „Przedsiębiorczy Kopernik”, który został zorganizowany przez nauczyciela  Miejskiego Gimnazjum nr 2 pana Mariusza Szyszkę. Konkurs jest połączeniem  wiedzy z zakresu ekonomi, przedsiębiorczości, rynku kapitałowego oraz życia Mikołaja Kopernika i jego działalności w dziedzinie ekonomicznej. Składał się z dwóch etapów: części teoretycznej i praktycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Ib: Hanna Bek, Aleksandra Górz, Martyna Wawryniuk, które zdobyły III miejsce, przygotowane przez panią Agnieszkę Jakubowska-Cetnar. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 


SPOTKANIE Z PANIĄ PROKURATOR

   21-ego listopada 2013 roku odbyło się spotkanie z panią prokurator Anitą Sebastianką, która od kilku lat bardzo chętnie spotyka się z młodzieżą naszej szkoły. Przybliżyła uczniom studia prawnicze i zawody zawiązane z tą branżą. Udział wzięli uczniowie  kl. III a i zainteresowani  klas pierwszych i pozostałych trzecich, (dla kl. II a i zainteresowanych uczniów pozostałych klas drugich takie spotkanie odbędzie się 29 listopada o godz. 8.00). Uczniowie wykazali się bardzo dużym zainteresowaniem, chętnie uczestniczyli w dyskusji, a pani prokurator Anita Sebastianka w bardzo ciekawy sposób omówiła istotne zagadnienia związane ze studiami i zawodami prawniczymi. Odpowiedziała na wiele pytań nurtujących młodych gimnazjalistów, którzy już myślą o dalszej drodze zawodowej… Mamy nadzieję, że „owoce” tego spotkania zobaczymy w przyszłości, kiedy uczniowie będą wykonywać profesje prawnicze. Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolnego doradcę zawodowego.


Konkurs w ramach – „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” (18-24 listopada 2013r.)

  Z okazji „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”, który w bieżącym roku szkolnym odbędzie się w dniach  18-24 listopada 2013r. , organizowany jest w naszej szkole konkurs pt. -  „Moje wymarzone miejsce pracy w powiecie dębickim”. Należy przedstawić  w formie prezentacji multimedialnej: przedsiębiorstwo, zakład pracy i wybrany w nim zawód – jego specyfikę, wymagane predyspozycje, kwalifikacje, zalety i wady. Prace należy składać do doradcy zawodowego – pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar w Szkolnym Ośrodku Kariery, do 2-ego grudnia 2013 roku.

 

Powrót

 

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.