Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  

 

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Radość” jest naszym przyjacielem już od kilkunastu lat. Działa od  1994 roku i początkowo jego członkowie spotykali się na plebanii kościoła p.w. Św. Jadwigi. Gdy okazało się, że brakuje tam miejsca, bo przybywa zainteresowanych, zaproponowaliśmy, aby spotkania odbywały się w sali gimnastycznej naszego gimnazjum. I tak od wielu lat w trzeci poniedziałek miesiąca gościmy u siebie około setkę dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Są to wyjątkowe spotkania, w których z naszej strony uczestniczą wolontariusze oraz uczniowie poszczególnych klas. Początkowo organizowała je siostra Urszula, potem siostra Wieńczysława wraz z siostrą Fidelisą, a teraz, po odejściu z naszej parafii siostry Fidelisy, siostra Natanaela.
        Spotkania są wyjątkowe! Wspólne zabawy, tańce uczą, że tak naprawdę jesteśmy tacy sami. Uczniowie starają się przygotowywać różne atrakcje-występy z okazji świąt państwowych, prezenty mikołajkowe, ”Jasełka”.
        Odwiedzają nas również absolwenci MG 1, obecnie uczniowie szkól średnich, którzy brali udział w tych spotkaniach kilka lat wcześniej.

 
© 2013. Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.