Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  

 

Aktualności :

„Bliżej Mickiewicza i bliżej siebie” Święto Patrona w naszej szkole.

      4 marca 2014 roku społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Uroczystość przygotował i nad jej przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: panią Małgorzatą Krasoń i panią Anną Matłok. W tym dniu wszystkie klasy miały prezentować swoje różnorodne talenty. Zadaniem konkursowym była prezentacja multimedialna „Mickiewicz w oczach gimnazjalisty. Jury w osobach: pan dyrektor Zbigniew Drzymała (przewodniczący), pani dyrektor Barbara Barnaś, pani Dorota Cichowska (nauczycielka informatyki), pan Grzegorz Hołdys (nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki) oraz Emanuella Przydział (przewodnicząca SU w r.szk.2012/2013) podjęło decyzję, że : w bloku klas pierwszych I miejsce za prezentację multimedialną o patronie zdobyła klasa I a, w bloku klas drugich I miejsce za prezentację multimedialną o patronie zdobyła klasa II b, w bloku klas trzecich I miejsce za prezentację multimedialną o patronie zdobyła
klasa  III a .
       Autorzy wszystkich prezentacji multimedialnych otrzymali nagrody, a prezentujący swoje talenty taneczne, recytatorskie, sportowe, kabaretowe i inne - drobne   upominki. Ponadto każda klasa została obdarowana cukierkami.
Święto Patrona było wspólną zabawą, która miała nam przybliżyć sylwetkę Adama Mickiewicza – poety, wieszcza, człowieka epiki romantyzmu. Idee epoki przedstawiła w prezentacji multimedialnej  Alicja Szczepanik z klasy III d, która współtworzy Samorząd Uczniowski.

Gratulujemy i dziękujemy !


Mieć fantazję to mieć wyjątkowe okulary: oglądany przez nie świat ma więcej barw.” /Anna Szczepańska/   

Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami dziękują wszystkim koleżankom i kolegom za udział w Święcie Patrona Szkoły. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszych talentów. Gratulujemy autorom prezentacji multimedialnych, który dostarczyły wielu nieznanych faktów z życia Adama Mickiewicza.  

 

 

 

 

 

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.” /Albert Einstein/

Ciepłe słowa podziękowania kierujemy do Państwa Wychowawców, którzy swoje serce i czas poświęcili młodym artystom.     

 

 

 

 

 

„Czuję, więc jestem.” Romantyzm

Tak zatytułowała prezentację multimedialną o epoce, w której tworzył Adam Mickiewicz, patron naszego gimnazjum, Alicja Szczepanik z sekcji medialnej Samorządu Uczniowskiego. Prezentacja została pokazana podczas Święta Patrona, które odbyło się 4 marca 2014 roku. Składała się z kilku segmentów tematycznych: romantyczna miłość, samotni buntownicy, zrywy niepodległościowe, natura, wyjątkowość jednostek, literatura, malarstwo i muzyka.

 

 

 

/źródło informacji: Wikipedia/


„BLIŻEJ MICKIEWICZA – BLIŻEJ SIEBIE”

     4 marca 2014r. odbędą się w naszej szkole Obchody Święta Patrona Szkoły. Program  każdej klasy składa się z : prezentacji multimedialnej : „ Mickiewicz w oczach gimnazjalisty”, prezentacji talentów klasowych. Szczegółowe informacje w Regulaminie (tutaj).

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

 


 

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.