Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  

 

Aktualności Samorządu 2017/2018

 

POMOC DLA NATALII

 Serdecznie dziękujemy Społeczności szkolnej za pomoc i zaangażowanie się w akcję przy okazji walentynek dla naszej absolwentki Natalii. Zebrana kwota 150 zł zostanie przekazana na Jej leczenie. Organizatorami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego i wolontariusze.

 

 


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

 13 lutego (wtorek) w godzinach od 16:30 do 20:30 odbędzie się szkolna dyskoteka walentynkowa. Przewodniczących klas prosimy o dostarczenie do opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Marioli Błaszczak i pani Katarzyny Kmieć imiennych list zainteresowanych osób oraz pisemnych zgód od rodziców, najpóźniej do godz. 10.30 we wtorek.

 


PRZYGOTUJ  KARTKI WALENTYNKOWE

 W poniedziałek i wtorek (12 i 13.02.2018r.) do godziny 10:35 będą zbierane  kartki walentynkowe. Będzie można nabyć je na stoisku, albo przygotować samodzielnie w domu. We wtorek wolontariusze wspólnie z członkami Samorządu Uczniowskiego będą prowadzić sprzedaż słodkości. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone dla naszej absolwentki, która zmaga się z chorobą nowotworową. We wtorek zostaną doręczone walentynki do adresatów. Pamiętajmy, że jest to dzień dobrych uczuć! Koordynatorem akcji jest Weronika Wójcik (3b).

 

 Aktualności Samorządu 2016/2017

 

III TURNIEJ SIATKARSKI O „PUCHAR MICKIEWICZA” – KLASY DRUGIE – 2A

 7 marca 2017r. odbył się III Turniej Siatkarski o ,,Puchar Mickiewicza’’ z okazji Święta Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Organizatorami sportowych zmagań był Samorząd Uczniowski i Uczniowski Klub Sportowy ,,Lider’’. ,,Puchar Mickiewicza 2017’’ wśród klas drugich zdobyła drużyna z klasy 2A. Kolejne miejsca zajęły klasy: 2C,2B,2D. Najlepszą zawodniczką turnieju została Gabriela Krawczyk z klasy 2C,najlepszym zawodnikiem Maksymilian Kubiczek z klasy 2A. Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Sportowcy zostali nagrodzeni upominkami od Firm: ,,Darco’’ , ,,Śnieżka’’ i Olimp Labs. Serdecznie dziękujemy Firmom za podarowane gadżety reklamowe.

 


III TURNIEJ SIATKARSKI O „PUCHAR MICKIEWICZA” – KLASY TRZECIE - 3A

 ,,Puchar Mickiewicza 2017’’ wśród klas trzecich wywalczyła klasa 3A. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klas: 3D,3B,3C. Najlepszą zawodniczką została Martyna Wadas z klasy 3C,najlepszym zawodnikiem Jakub Mydel z klasy 3D. Z wielkim zaangażowaniem dopingowali swoich siatkarzy uczniowie klasy 3A i 3C. Drużyny klasowe aktywnie wspierali obecni podczas turnieju wychowawcy. Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Sportowcy zostali nagrodzeni upominkami od Firm: ,,Darco’’ , ,,Śnieżka’’ i Olimp Labs. Serdecznie dziękujemy Firmom za podarowane gadżety reklamowe.

 

 


ORGANIZATORZY ZMAGAŃ O PUCHAR MICKIEWICZA

 Zmagania sportowców sędziowali: pan Andrzej Bandura i pan Paweł Borowiec. Zapis punktowy prowadzili: Weronika Wójcik (2B), Krzysztof Mastej (2A), Mikołaj Wąsik (3C). W przeprowadzeniu przedsięwzięcia pomagały: Jagoda Misiewicz (3C),Klaudia Jezuit (3D),Laura Wiktor (2A),Weronika Pająk (2A) Aleksandra Występek (3B), Milena Jankowska (3B). Imprezę prowadzili uczniowie z klasy 2B: Sonia Wilaszek i Weronika Wójcik (dla klas 3), Juliusz Czechura i Michał Czerwiec (dla klas 2). O nagłośnienie zadbali: Patryk Węgrzyn (3D), Jakub Lula (3A), Nikodem Sokół (3B). Bardzo podobał się występ cheerleaderek z klasy 3B. Kolejny już raz dziewczęta wykonały oryginalny układ taneczny. Grupę tę tworzą uczennice z klasy 3B: Oliwia Nosal, Weronika Jamróz, Julia Jamróz, Gabriela Górska i Natalia Czuchra. Pomysłodawczyniami turnieju są opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani Małgorzata Krasoń i pani Anna Matłok, które czuwały nad całością wydarzenia.

 


KARTKA WALENTYNKOWA – WYNIKI KONKURSU

 Rozstrzygnięto konkurs na projekt kartki walentynkowej wraz z niebanalnymi życzeniami. Oryginalnym pomysłem wykazała się Barbara Ciepiela z klasy 2b, która zajęła I miejsce, a II miejsce przypadło Klaudii Jezuit z klasy 3d. Gratulujemy! Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski.

 

 

 

 

 


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – KLASY PIERWSZE

 „Bliżej Mickiewicza – bliżej siebie” - pod takim hasłem odbyła się już V edycja Święta Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Uczniowie klas pierwszych prezentowali swoje rozliczne talenty: aktorskie, sportowe, wokalne, recytatorskie, malarskie i inne. Święto było wspólną zabawą. Nad przebiegiem spotkania czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami panią Małgorzata Krasoń i panią Anną Matłok, który przygotował montaż słowno - muzyczny "Muzy naszego wieszcza". Występujący zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, dla wszystkich przygotowano słodkości. Gratulujemy koleżankom i kolegom klas pierwszych pomysłów, odwagi i zaangażowania w przygotowane prezentacje, a wychowawcom dziękujemy za opiekę i włożoną pracę.

 


UWAGA PIERWSZOKLASIŚCI!

 Przypominamy, że we wtorek, 21 lutego będziemy obchodzić Święto Patrona Szkoły Adama Mickiewicza, podczas którego wszystkie klasy pierwsze będą prezentować swoje talenty, umiejętności, zainteresowania. Święto ma być zabawą, a jego uczestnicy ,,Bliżej Mickiewicza-bliżej siebie''. Czas prezentacji klasy nie powinien przekroczyć 15 minut. Za jej przebieg odpowiedzialny jest wybrany przez zespół klasowy lider, który zapowiada i przedstawia występujących artystów. Można zaprezentować umiejętności taneczne, recytatorskie, sportowe, zręcznościowe i inne. Pamiętajmy, aby podczas programu klasowego pojawił się obowiązkowo element związany z życiem i twórczością Adama Mickiewicza. Nad całością imprezy czuwał będzie Samorząd Uczniowski. Zapraszamy!

 


WALENTYNKI – KONKURS!

 Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na piękną, nietuzinkową kartkę walentynkową. Technika wykonania dowolna. Swoje projekty prosimy dostarczyć 13 lutego, do poniedziałku,  do pani Małgorzaty Krasoń lub do pani Anny Matłok. Na zwycięzców i uczestników konkursu czekają nie tylko słodkie nagrody! Zapraszamy! 


CZAS SZYKOWAĆ KARTKI WALENTYNKOWE!

 Samorząd Uczniowski informuje, że 13 lutego, w poniedziałek, uruchamia Walentynkowe Stoisko Słodkich Życzeń, które będzie czynne po 3, 4 i 5 lekcji. Zapraszamy do zakupu serduszkowych słodkości. Będzie też można kupić, napisać, a potem zostawić okolicznościową kartkę walentynkową, którą specjalny listonosz doręczy następnego dnia wskazanemu adresatowi. Pamiętajmy, że jest to dzień dobrych uczuć!

 


 


„BÓG SIĘ RODZI W KAŻDYM CZŁOWIEKU…”

 19 grudnia 2016r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum wraz z opiekunami SU – p. A.Matłok i p. M.Krasoń udali się do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego im. Św. Brata Alberta w Dębicy. Uczniowie klasy 3b zaprezentowali Jasełka, które opracowała s. B.Czaja, p. G.Mytych i p. A.Gruszecka, a następnie zaprosili do wspólnego kolędowania, pomocą służyły specjalnie przygotowane śpiewniczki. Gimnazjaliści złożyli zebranym życzenia świąteczne i obdarowali drobnymi upominkami. Były to m.in. pięknie wykonane papierowe choinki, które powstały pod okiem p. J.Wójcik i p. D.Cichowskiej. Pensjonariusze podziękowali młodzieży, a posługujący tam ksiądz Andrzej zakończył spotkanie wspólną modlitwą i zaprosił na kolejne spotkanie.

 


Hej kolęda, kolęda!

 Boże Narodzenie to czas refleksji nad cudownym wydarzeniem, które ukazało się w Betlejem ponad 2 tysiące lat temu. Podczas Świąt nie może zabraknąć pieśni ku czci Dzieciątka Bożego. W związku z tym kolędniczy Orszak odwiedził 20 grudnia społeczność „Jedynki”. Pięknie wykonane kolędy zapadły w serca słuchaczy. Kolędujący złożyli społeczności szkolnej życzenia, aby blask Wigilijnej Nocy napełnił światłem wiary, nadziei i miłości.

 

 

 

 


MIKOŁAJ W „JEDYNCE”

 O gimnazjalistach nie zapomniał Mikołaj. Wpadł z krótką wizytą, grzecznych uczniów obdarował cukierkami, a dla dorosłych miał aromatyczną herbatkę! Czekamy i mamy nadzieję, że za rok znów nas nie ominie!

 

 

 

 


KONKURS – KARTKA BOŻONARODZENIOWA

 Rozstrzygnięto konkurs na kartkę bożonarodzeniową wraz z oryginalnymi życzeniami ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Dwa równorzędne I miejsca przyznano Barbarze Ciepieli z kl. 2b i Dawidowi Szynalowi z kl. 1a. Gratulujemy ciekawych pomysłów i pięknego wykonania.

 

 

 


WIECZÓR POEZJI I PROZY CZYTANEJ

 W dniu 29 listopada po południu, Samorząd Uczniowski wraz z zaprzyjaźnionymi osobami zorganizował wieczór poezji i prozy czytanej. W ciepłym klimacie zapalonych świec można było poddać się refleksji na temat życia oraz jego przemijani, ale również posłuchać „Rozrachunków uczniowskich, czyli szkolnych Dziadów Mickiewiczowskich”, przygotowanych przez klasę 2b. Obecna podczas spotkania pani wicedyrektor Barbara Barnaś podzieliła się refleksjami na temat swojej ulubionej książki. Atmosferę osładzało ciasteczko własnego wypieku oraz aromatyczna herbatka.

 


KONKURS – KARTKA BOŻONARODZENIOWA

 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprasza do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na projekt kartki bożonarodzeniowej wraz z oryginalnymi życzeniami. (Format i technika dowolna.) Prace należy dostarczyć do p. Anny Matłok lub p. M. Krasoń do 6 grudnia. Zapraszamy do udziału. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody!

 


DYSKOTEKA SZKOLNA

 Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów na dyskotekę, która odbędzie się 22 listopada 2016r. (wtorek) w godzinach od 17.00 do 20.00. Przypominamy, że obowiązują pisemne zgody rodziców.

 

 


NATALIA CZUCHRA PRZEWODNICZĄCĄ „JEDYNKI”

  29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Natalia Czuchra (3b). Jej zastępczyniami są: Jagoda Misiewicz (3c) i Klaudia Jezuit (3d). Ponadto w samorządzie znaleźli się: Agnieszka Borek (3a), Laura Wiktor (2a), Weronika Wójcik (2b), Gabriela Kosiek (2c), Wiktoria Muzyka (2d), Jakub Bukowski (1a), Aleksandra Domańska (1b), Sara Chwastek (1c) i Kinga Sikora (1d). Wybory przeprowadzili: Sara Homik, Dominik Borkowski i Marcin Pasternak z kl.2”b”. Głosy liczono w obecności i pod nadzorem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Anny Matłok. Gratulujemy wszystkim startującym w wyborach. Nowo wybranemu samorządowi życzymy pomyślności w realizacji wszystkich zamierzeń.Aktualności Samorządu 2015/2016

WYNIKI KONKURSU – PROJEKT KARTKI WRAZ Z ŻYCZENIAMI

  Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na projekt kartki wraz z życzeniami z okazji Dnia Matki lub Dnia Ojca ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Autorki złożonych prac wykazały się pomysłowością, oryginalnością i dokładnością wykonania swych projektów. I miejsce zdobyła Barbara Ciepiela z klasy I „b”, II miejsce zajęła Dominika Szynal z klasy III”c”, III miejsce przypadło Oliwii Kornaś z klasy III ”d”. Katarzynie Gawlik z klasy III „d” przyznano wyróżnienie. Gratulujemy! Nagrody rzeczowe dla uczennic przekazały firmy: Olimp Labs i Śnieżka. Słodkie niespodzianki przekazała pani Joanna Kolbusz. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 


II SPARTAKIADA SPORTOWA – WYNIKI KLASY PIERWSZE

 

  31 maja odbyła się II Spartakiada Sportowa z okazji Dnia Dziecka, która przebiegła w 2 częściach. Jej organizatorami był Samorząd Uczniowski i Uczniowski Klub Sportowy ,,Lider''. Klasy pierwsze rywalizowały w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych. I miejsce zdobyła drużyna z klasy 1a. II miejsce przypadło klasie 1b, III miejsce klasie 1c. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody darowane przez firmy: Olimp Labs i Darco Sp.z o.o, za które serdecznie dziękujemy.

Na wszystkich uczniów czekały słodkie upominki, które ufundowała Dyrekcja naszego gimnazjum i Pani Joanna Kolbusz. Pięknie dziękujemy!
Spartakiadę przygotowali: p.Małgorzata Krasoń i p.Anna Matłok-opiekunki SU, p.Andrzej Bandura, p.Magdalena Rasińska, p.Paweł Borowiec, p.Grzegorz Hołdys - nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Fotogaleria - tutaj

 


II SPARTAKIADA SPORTOWA – WYNIKI KLASY DRUGIE I TRZECIE

 

W II Spartakiadzie Sportowej z okazji Dnia Dziecka, klasy drugie i trzecie walczyły w Wieloboju Sprawnościowym Drużyn Mieszanych. Konkurencje były tajemnicą dla zawodników. Jak się potem okazało, dostarczyły wielu emocji i były świetną zabawą. Wyniki przedstawiają się następująco: I m.-klasa 3a, II m.-klasa 3b i klasa 3c, III m.-klasa 2d, IV m.-klasa 2c, V m.-klasa 2a i klasa 3d, VI m.-klasa 2b. Zawodnicy otrzymali nagrody dzięki wsparciu i zaangażowaniu firm Olimp Labs i Darco Sp. z o.o.

Na wszystkich uczniów czekały słodkie upominki, które ufundowała Dyrekcja naszego gimnazjum i Pani Joanna Kolbusz. Pięknie dziękujemy!

Spartakiadę przygotowali: p.Małgorzata Krasoń i p.Anna Matłok-opiekunki SU, p. Andrzej Bandura, p.Magdalena Rasińska, p.Paweł Borowiec, p.Grzegorz Hołdys - nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Fotogaleria - tutaj

 


SPOTKAJMY SIĘ Z OKAZJI DNIA DZIECKA !!!!


  Samorząd Uczniowski i Uczniowski Klub Sportowy „Lider” informują, że 31 maja 2016r. odbędzie się Spartakiada Sportowa z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu wszystkie klasy biorą udział w rozgrywkach sportowych, w następujących kategoriach:

- drużyny mieszane z klas pierwszych grać będą w piłkę nożną: klasy proszone są o wytypowanie drużyn 6 osobowych (3 dziewczęta i 3 chłopców) oraz dwóch zawodników rezerwowych(1dziewczyna,1chłopiec);
- klasy drugie i trzecie będą walczyć w wieloboju sprawnościowym, w którym konkurencje są niespodzianką dla zawodników. Prosimy o wytypowanie po 10 zawodników z każdej klasy 2 i 3. Dla zawodników przewidujemy atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 


KOCHANA MAMO, KOCHANY TATO…

 

  Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na okolicznościową kartkę wraz z życzeniami z okazji Dnia Matki lub Dnia Ojca. Technika wykonania dowolna. Prace prosimy przynosić do 7 czerwca 2016 r. do opiekunek Samorządu Uczniowskiego: pani Małgorzaty Krasoń i pani Anny Matłok. Organizatorzy konkursu przewidują atrakcyjne nagrody.

 

 


KARTKA WALENTYNKOWA – WYNIKI KONKURSU

 

  Samorząd Uczniowski informuje, że został rozstrzygnięty konkurs na projekt kartki walentynkowej z oryginalnymi życzeniami. I miejsce zajęła; Marta Pacanowska z kl.3b, dwa równorzędne II miejsca przypadły; Dominice Szynal z kl.3c i Barbarze Ciepieli z kl.1b, III miejsce zajęły; Gabriela Szewczyk z kl.1b i Oliwia Kornaś z kl.3d.Wyróżnienia otrzymały; Weronika Wójcik z kl.Ib, Katarzyna Gawlik z 3d i Paulina Prucnal z kl.1d.

Dziękujemy za wspólną zabawę! Nagrody ufundowała Firma Olimp-Labs i Darco Sp.z o.o.

 

 


Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa.”
            (Wacław Potocki)

PODZIĘKOWANIA

 

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami wyraża ogromną wdzięczność i podziękowanie dla Firmy OLIMP LABS za przekazane nam gadżety reklamowe, które wykorzystaliśmy jako nagrody dla uczniów naszego gimnazjum podczas II Turnieju Siatkarskiego o “Puchar Mickiewicza” z okazji Święta Patrona Szkoły.


 

 


Trud czynienia dobra przynosi wspaniałe owoce.”

(Księga Mądrości)

PODZIĘKOWANIA

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami wyraża ogromną wdzięczność i podziękowanie dla Firmy DARCO Sp. z o.o. za przekazane nam gadżety reklamowe, które wykorzystaliśmy jako nagrody dla uczniów naszego gimnazjum podczas II Turnieju Siatkarskiego o “Puchar Mickiewicza” z okazji Święta Patrona Szkoły.

 

 


ORGANIZATORZY ZMAGAŃ O „PUCHAR MICKIEWICZA”

 

  Zmagania sportowe sędziowali: pan Andrzej Bandura i pan Paweł Borowiec. Sędziami liniowymi byli: Gabriela Krawczyk z klasy 1c, Klaudia Szewc z klasy 1c i Dominik Borkowski z klasy 1b. Nad zapisem punktowym czuwała Weronika Wójcik z klasy 1b.Prowadzącymi imprezę były: Karolina Dudek i Alicja Węgrzyn z klasy 3a oraz Aleksandra Janiga i Weronika Krasoń z klasy 3b. Autorką fotorelacji jest Sybilla Popiela z klasy 3c. Pomysłodawczyniami turnieju są opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani Małgorzata Krasoń i pani Anna Matłok, które czuwały nad przebiegiem zawodów.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył występ cheerleaderek. Dziewczęta brawurowo wykonały układ taneczny według własnego pomysłu. Grupę cheerleaderek tworzą uczennice klasy 2b: Gabriela Górska, Natalia Czuchra, Weronika Jamróz, Julia Jamróz, Oliwia Nosal.

galeria - tutaj


PUCHARY TRAFIŁY DO NAJLEPSZYCH! - WŚRÓD KLAS TRZECICH – KLASA 3A

 

  W zmaganiach o ,,Puchar Mickiewicza'' w II Turnieju Siatkarskim z okazji Święta Patrona Szkoły Adama Mickiewicza zwycięską ekipą z klas trzecich okazała się być drużyna klasy 3a i to ona otrzymała drugi puchar. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klas: 3c,3b i 3d. Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Alicji Węgrzyn z klasy 3a,najlepszym zawodnikiem został Kacper Foryś z klasy 3a. Z wielkim zaangażowaniem dopingowali swoich siatkarzy uczniowie klasy 3b i to właśnie oni otrzymali dyplom uznania dla kibiców. Drużyny klasowe aktywnie wspierali wychowawcy. Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodkości.

Sportowcy zostali nagrodzeni upominkami od Firm Darco i Olimp Labs. Serdecznie dziękujemy obydwu Firmom za przekazane nam gadżety reklamowe.


PUCHARY TRAFIŁY DO NAJLEPSZYCH! - WŚRÓD KLAS DRUGICH – KLASA 2B

 

  11 lutego 2016r. klasy drugie i trzecie walczyły o ,,Puchar Mickiewicza'' w II Turnieju Siatkarskim z okazji Święta Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Organizatorami rozgrywek był Samorząd Uczniowski i Uczniowski Klub Sportowy. Wśród klas drugich zwyciężyła drużyna klasy 2b i do niej trafił pierwszy puchar. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klas: 2a,2d i 2c.

Najlepszą zawodniczką została Weronika Mądro z klasy 2a, najlepszym zawodnikiem Jakub Mydel z klasy 2d. Dyplom uznania dla kibiców otrzymała klasa 2a. Drużyny klasowe aktywnie wspierali wychowawcy. Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodkości.

Sportowcy zostali nagrodzeni upominkami od Firm Darco i Olimp Labs. Serdecznie dziękujemy obydwu Firmom za przekazane nam gadżety reklamowe.


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA!

  Samorząd uczniowski zaprasza koleżanki i kolegów na dyskotekę Walentynkową, która odbędzie się 1 lutego 2016r. tj. w poniedziałek, w godzinach 17.00-20.00. Podczas imprezy będzie można zakupić napoje chłodzące. Wybierzemy królową i króla balu walentynkowego. Obowiązują zgody rodziców.

 

 


WALENTYNKI-KONKURS!

 

  Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na oryginalną kartkę z okazji Walentynek, zawierającą także niebanalne życzenia. Technika wykonania dowolna. Prace prosimy dostarczyć do 10 lutego 2016r. do pani Małgorzaty Krasoń lub do pani Anny Matłok. Na zwycięzców i uczestników konkursu czekają słodkie nagrody!

 

 

 

 


BLIŻEJ MICKIEWICZA – BLIŻEJ SIEBIE”.

               ŚWIĘTO PATRONA DLA KLAS DRUGICH I TRZECICH.

 

  Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w Święcie Patrona Szkoły, które odbędzie się 10 lutego 2016r.Będzie ono miało charakter rozgrywek sportowych (piłka siatkowa), a klasy walczyć będą o Puchar Mickiewicza. Prosimy każdy zespół klasowy o wyłonienie mieszanej drużyny siatkarskiej (3 dziewczynki i 3 chłopców) oraz dwoje zawodników rezerwowych i pisemne ich zgłoszenie do 18 stycznia 2016r. do opiekunek SU: pani Małgorzaty Krasoń i pani Anny Matłok. Święto Patrona traktujemy jako wspólną zabawę!

 

 

 


GRATULUJEMY  I DZIĘKUJEMY!

 ,,Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą, jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli, ale także śpiewa, tańczy, modli się, opowiada historie i świętuje''
                                                                                                                        (Harvey Cox)

  Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami dziękują pierwszoklasistom za udział w Święcie Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Miło nam, że podzieliliście się z nami swoimi talentami. Wasze występy dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Słowa podziękowania kierujemy do Państwa Wychowawców: pani Małgorzaty Krasoń, pani Doroty Cichowskiej, pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar i pana Marka Śmietany, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali młodych artystów.


PODZIĘKOWANIA

  ,,Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje, ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje''.  (G. Flaubert)

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: panią Małgorzatą Krasoń i panią Anną Matłok wyraża ogromną wdzięczność i słowa podziękowania dla Firmy Darco Sp.z o.o. za przekazanie nam gadżetów reklamowych, które stały się nagrodami dla uczniów prezentujących swe talenty podczas Święta Patrona Szkoły.

 


„BLIŻEJ MICKIEWICZA I…BLIŻEJ SIEBIE”  
                      – ŚWIĘTO PATRONA DLA PIERWSZOKLASISTÓW

  4 grudnia 2015r. uczennice i uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w Święcie Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Młodzi artyści prezentowali rozliczne talenty: recytatorskie, sportowe, naukowe, plastyczne, taneczne, wokalne i inne. Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Ponadto każda klasa otrzymała w podziękowaniu słodkości i okolicznościowy dyplom. Święto Patrona było wspólną zabawą, która miała nam przybliżyć sylwetkę Adama Mickiewicza - poety, wieszcza narodowego, człowieka ze wszystkimi jego słabościami. Uroczystość przygotował i prowadził Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: panią Małgorzatą Krasoń i panią Anną Matłok.

Galeria - tutaj


MIKOŁAJ W „JEDYNCE”

  7 grudnia dotarł do nas bardzo zapracowany Mikołaj, któremu towarzyszyli uroczy pomocnicy. Dla grzecznych gimnazjalistów miał pełen wór cukierków, dla dorosłych aromatyczną herbatkę. Obiecał, że za rok znowu nas odwiedzi.

 


UWAGA PIERWSZOKLASIŚCI!   

  4 grudnia 2015r. będziemy obchodzić Święto Patrona Szkoły Adama Mickiewicza, podczas którego wszystkie klasy pierwsze będą prezentować swoje talenty, umiejętności, zainteresowania. Święto ma być zabawą, a jego uczestnicy mają być ,,Bliżej Mickiewicza-bliżej siebie''. Czas prezentacji klasy wynosi 20 minut. Za jej przebieg odpowiedzialny jest wybrany przez koleżanki i kolegów lider, który zapowiada, przedstawia, występujących młodych artystów. Można zaprezentować umiejętności taneczne, recytatorskie, sportowe, zręcznościowe i inne. Koniecznym jest, aby podczas programu klasowego pojawił się element związany z życiem i twórczością Adama Mickiewicza. Nad całością imprezy czuwał będzie Samorząd Uczniowski.

 

 

 


ZAPRASZAMY NA DYSKOTEKĘ!

  Samorząd Uczniowski zaprasza koleżanki i kolegów na dyskotekę, która odbędzie się w najbliższą środę, 25 listopada 2015r. Bawimy się od godziny 17:00 do 20:00. Obowiązują zgody Rodziców. Do poniedziałku, tj. do 23.11.2015r. do godziny 12:30 należy dostarczyć listy chętnych wraz z zebranymi pieniędzmi do pani Małgorzaty Krasoń lub do pani Anny Matłok.

 

 

 


JUŻ PO WYBORACH. MAMY SAMORZĄD!

  7 października 2015r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowało 342 uczniów, jeden głos był nieważny. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco: przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w naszym gimnazjum została Karolina Dudek z klasy 3a, która zdobyła 87 głosów. Jej zastępczynią będzie Klaudia Jezuit z klasy 2d, która zdobyła 54 głosy.
Ponadto Samorząd tworzą: Krystian Wróbel z klasy 2c, Aleksandra Janiga z klasy 3b, Wiktoria Muzyka
z klasy 1d, Aleksandra Występek z klasy 2b, Weronika Wójcik z klasy 1b, Gabriela Kosiek z klasy 1c, Agnieszka Borek z klasy 2a, Karolina Bobulska z klasy 3c, Katarzyna Gawlik z klasy 3d, Laura Wiktor
z klasy 1a.
Wybory przeprowadzili uczniowie z klasy 2b: Natalia Czuchra, Anna Prucnal, Kamil Wojnarowski. Głosy liczono w obecności  jednej
z opiekunek Samorządu Uczniowskiego pani Anny Matłok.
Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym w wyborach. Życzymy nowemu Samorządowi pomyślności w aktywizowaniu życia społecznego w szkole.Dziękujemy koleżankom i kolegom wyborcom za poważne i dojrzałe podejście do wyborów.

 


WKRÓTCE WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!!!!!!!!

 

  Chcesz organizować życie kulturalne w szkole? Jesteś gotowy do pomocy innym?
Cechuje Cię tolerancja, otwartość, życzliwość, umiejętność podporządkowania się interesom zbiorowym?

TO NA CIEBIE CZEKAMY!!!

Do 24 września 2015 r. prosimy o wyłonienie z każdej klasy jednego kandydata, który po akceptacji wychowawcy będzie stratował
w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

W najbliższy piątek, to jest 25 września, na przerwie po trzech lekcjach, w sali nr 21
kandydujący uczniowie spotkają się z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego: panią Małgorzatą Krasoń i panią Anną Matłok w celu omówienia zasad kampanii wyborczej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 7 października,
a 5 i 6 października poprzedzi je kampania wyborcza.Aktualności Samorządu 2013/2014

WYNIKI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

  Ostatnio odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych z okazji Dnia Dziecka.
Dziękujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom za wspólną zabawę.
Wyniki zmagań sportowych - tutaj
            GRATULUJEMY !!!!!!!!
Dziękujemy Firmie „Darco” za przekazane drobne upominki reklamowe, które stały się nagrodami dla zawodników. Dziękujemy też Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy za udostępnienie nam obiektów sportowych.

 


UWAGA DZIECIAKI! DZIEŃ DZIECKA TUŻ, TUŻ!

  Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski i Uczniowski Klub Sportowy „Lider” zapraszają Koleżanki
i Kolegów do wspólnej zabawy. Proponujemy turniej w mini piłkę nożną, który odbędzie się 1 czerwca 2015r. Każda klasa proszona jest o wytypowanie 6-osobowych drużyn: trzech dziewczynek i trzech chłopców. Prosimy, aby zawodnicy poszczególnych zespołów w miarę możliwości mieli takie same koszulki, jednakowe szarfy lub na przykład opaski na włosach. Turniej przebiegnie  w trzech etapach: najpierw zagrają klasy trzecie, potem drugie, na końcu pierwsze. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie. W najbliższy piątek, tj. 22 maja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego skontaktują się z przewodniczącymi klas i poproszą o imienne składy drużyn.

 


„Pokażcie w walce waszą spokojną stałość oraz radość.
Bądźcie skromni w zwycięstwie, spokojni w porażce
i uparci w trudnościach.”
                                    
(Bł. Jan XXIII)

Gratulujemy i dziękujemy!

  26 lutego 2015 r. odbył się Turniej Siatkarski o „Puchar Mickiewicza” dla klas drugich i trzecich w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza. Były to pierwsze tego typu rozgrywki sportowe
w odnowionej sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Otwarcia turnieju dokonał pan dyrektor Zbigniew Drzymała. Wśród klas drugich zwyciężyła klasa 2 a, zwycięską ekipą z klas trzecich okazała się być drużyna z klasy 3a. Obydwa zespoły otrzymały piękne „Puchary Mickiewicza 2015”. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim drużynom. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie    i szlachetną walkę.
Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami turnieju zostali: Katarzyna Prus z kl. 3a, Alicja Węgrzyn z kl. 2a,
Dawid Kliś z kl. 3c, Kacper Foryś z kl. 2a. Dyplom za zachowanie fair play trafił do drużyny z kl. 3a.
Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodkości. Sportowcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Wielką niespodzianką był występ cheerleaderek. W murach naszej szkoły pokaz ten miał miejsce po raz pierwszy. Dziewczęta wykonały układ taneczny według własnego pomysłu. Grupę cheerleaderek tworzą uczennice kl. 3a: Natalia Zima, Julia Czerwiec, Patrycja Serafin, Klaudia Kukla, Aleksandra Rękawek.
Dziękujemy wychowawcom klas za wsparcie uczniowskich zespołów. Zmagania sportowe sędziowali; pan Andrzej Bandura,
pan Paweł Borowiec, pan Grzegorz Hołdys. Nad prawidłowym przebiegiem meczów i zapisem wyników poszczególnych setów czuwali: pani Magdalena Rasińska i pan Ryszard Konieczny. Sędziami liniowymi byli: Wiktoria Lic (1b), Martyna Wadas (1c), Marcin Panek (1b), Wojciech Tokarz (1b). Z wielkim entuzjazmem dopingowali swoich zawodników uczniowie klasy 3a i 2d.
Pomysłodawczyniami turnieju były opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani Małgorzata Krasoń i pani Anna Matłok.
Serdecznie dziękujemy Firmie „Darco” Sp. z o.o. za przekazane nam gadżety reklamowe, które wykorzystaliśmy jako nagrody dla młodych sportowców, biorących udział w rozgrywkach.

Galeria zdjęć tutaj.


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

  Samorząd Uczniowski i Uczniowski Klub Sportowy informują, że w najbliższy czwartek, to jest 26 lutego
2015 r
., odbędzie się Turniej Siatkarski o „Puchar Mickiewicza” z okazji Święta Patrona Szkoły –
Adama Mickiewicza. Na godzinę 8.45, a więc po pierwszej lekcji, zapraszamy klasy drugie wraz z wychowawcami.
Na godzinę 10.30, a więc po trzeciej lekcji, zapraszamy klasy trzecie wraz z wychowawcami. Prosimy zawodników, reprezentantów klas, o jednolite stroje sportowe. Mile widziane będą banery zagrzewające drużyny do wysiłku sportowego. Mamy nadzieję, że rozgrywkom będzie towarzyszył radosny aplauz. Święto Patrona Szkoły traktujemy jako wspólną zabawę. Wszelkich informacji dotyczących turnieju udzielają panie: Małgorzata Krasoń i Anna Matłok oraz
pan Andrzej Bandura.

 

 


Hej, chłopaki!  Hej, dziewczynki!  Już niedługo Walentynki !!!

  Samorząd Uczniowski informuje, że po feriach zimowych, w poniedziałek
16 lutego 2015 r., uruchamia Walentynkowe Stoisko Słodkich Życzeń, które będzie działało na przerwach po 2, 3, 4 i 5 lekcji. Zapraszamy do zakupu serduszkowych słodkości. Będzie też można zostawić kartkę walentynkową, którą nasz specjalny listonosz dostarczy następnego dnia  do wskazanego adresata!

 

 


LOGO SU!

  Bardzo interesujące okazały się projekty na logo Samorządu Uczniowskiego przygotowane przez uczniów klasy 3a: Adriana Grabowskiego i Bartosza Iwasieczkę. Ich autorzy zostali nagrodzeni upominkami, które otrzymaliśmy od Firmy Darco. Projekty będą wykorzystywane przez SU m.in. na okolicznościowych dyplomach z okazji Święta Patrona Szkoły. GRATULUJEMY ORYGINALNYCH POMYSŁÓW!

 

 


DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA!!

  Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie Koleżanki i Kolegów na dyskotekę karnawałową, która odbędzie się 21 stycznia 2015 r., w środę, w godz. od 17 do 20. Obowiązują zgody Rodziców. Przewidujemy konkurs na najładniejsze przebranie karnawałowe. W czasie dyskoteki będzie można zakupić soczek i słodki wafelek. Zapraszamy!

 


ŚWIĘTO PATRONA DLA KLAS II I III

  Samorząd Uczniowski wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym (UKS) serdecznie zaprasza Koleżanki i Kolegów z klas drugich i trzecich wraz z Wychowawcami do udziału
w kolejnej edycji Święta Patrona Szkoły Adama Mickiewicza, które tym razem będzie miało charakter rozgrywek sportowych w piłce siatkowej. Zawodnicy, przedstawiciele klas, walczyć będą o „PUCHAR MICKIEWICZA”. Turniej odbędzie się 24 lutego 2015 r. Szczegółowych informacji udzielają: wychowawcy, opiekunki SU i opiekunowie UKS. Święto Patrona traktujemy  jako  wspólną zabawę!

 


SZCZĘŚLIWY NUMEREK

  W nowym roku, nowe zasady. Samorząd Uczniowski informuje, że uległ zmianie regulamin losowania tzw. „Szczęśliwego Numerka”. Znajdziecie go na stronie internetowej naszej szkoły i w gablocie Samorządu Uczniowskiego.

 

 


Samorządowe kolędowanie…

  17 grudnia 2014r. przedstawiciele społeczności szkolnej kolędowali z przesłaniem, że „Bóg się rodzi w człowieku”. Zwrócili uwagę na to, że w dzisiejszym świecie, pełnym ludzkich dramatów i rozczarowań, istnieje ogromne zapotrzebowanie na piękne wartości. Przypomnieli, że w Narodzinach Chrystusa znajduje ukojenie nasza tęsknota za ciepłem i miłością, którymi obdarowujemy się przy wigilijnym stole.

Oddajmy się wszyscy w tę noc narodzenia
Bezbronnemu dziecku.
Bo w jego słabości jest nasze Zbawienie.
W jego nagości królewskie odzienie.
A w chłodzie stajni naszych serc ogrzanie.
A w łzach dzieciątka święte radowanie.”

                                                                                    /R. Brandstaetter: „Przypowieść o ojczyźnie”/

 


PODZIĘKOWANIE

Wdzięczność skłania duszę do odwzajemniania
    w jakiś sposób życzliwości okazanej przez innych”
                                            /kard. Pietro Palazzini/

         Członkowie Samorządu Uczniowskiego
                      wraz z opiekunkami
serdecznie dziękują Pani Jadwidze Krogulskiej
             
za uwiecznienie na płótnie wizerunku
       Adama Mickiewicza – patrona naszej szkoły,
który będzie towarzyszył uroczystościom szkolnym.

          


MIKOŁAJ W „JEDYNCE”!

  5 grudnia 2014 r. odwiedził naszą społeczność szkolną Mikołaj, któremu towarzyszyli uroczy pomocnicy. Młodszych częstował pysznymi cukierkami, dla starszych miał energetyczną herbatkę na długie zimowe wieczory. Wizyta Mikołaja sprawiła wszystkim wielką przyjemność.

 

 

 


DZIĘKUJEMY !

„Mieć fantazję to mieć wyjątkowe okulary:
oglądany przez nie świat ma więcej barw”.
                                      (Anna Szczepańska)

  Członkowie Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim koleżankom i kolegom z klas pierwszych za udział w Święcie Patrona Szkoły. Byliśmy ze sobą i dla siebie, bliżej Patrona – Adama Mickiewicza. Jesteśmy pod wrażeniem Waszych talentów. Gratulujemy pomysłów i ich wykonania.
 Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do Pań Wychowawczyń: pani Alicji Poręby, pani Grażyny Mytych, pani Moniki Maksoń i pani Magdaleny Wiktor, które poświęciły młodym artystom swoje serce i czas.

 


„BLIŻEJ MICKIEWICZA I … BLIŻEJ SIEBIE”

  26 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych obchodzili Święto Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Uroczystość przygotował i nad jej przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunkami:
panią Małgorzatą Krasoń i panią Anną Matłok
. „Muzy naszego wieszcza” - tak zatytułowany był okolicznościowy montaż w wykonaniu członków SU. Uczennice i uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje różnorodne talenty i umiejętności. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Ponadto każda klasa otrzymała w podziękowaniu cukierki i dyplom uczestnictwa. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Święto Patrona było wspólną zabawą, która miała nam przybliżyć sylwetkę Adama Mickiewicza – poety, wieszcza, człowieka przeżywającego wzloty i upadki.

 

 


„ Gesty dobroci są jak letnie kwiaty wsunięte między kartki książki: uczucia z nimi związane ożywają nawet po latach.”     
              
/ Pam Brown/ 

Składamy serdeczne podziękowania
                  ZARZĄDOWI DARCO SP. Z O.O.
                                       za podarowane nam materiały reklamowe.

                                                                                                             Z wyrazami wdzięczności –

                                                   Samorząd Uczniowski
                                                   Miejskiego Gimnazjum nr 1  im. A. Mickiewicza w Dębicy  
                                                                wraz z opiekunkami.                                                  

                                                                                                                                                     


 Konkurs na logo samorządu uczniowskiego (regulamin) - tutaj

 Bądźmy „Bliżej Mickiewicza – bliżej siebie”! (regulamin) - tutaj


SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZAPRZYSIĘŻONY! 

  22 października 2014r., podczas uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów, zaprzysiężony został nowo wybrany Samorząd Uczniowski. Rotę ślubowania odczytała pani Anna Matłok, jedna z opiekunek SU. Ustępujący Samorząd reprezentowała Katarzyna Kwolek z kl. 3 a, która poprowadziła pierwszą część uroczystości. Następnie prowadzenie przejęły Karolina Wieczorek z kl. 3 a i Karolina Dudek z kl. 2 a.

 


MAMY SAMORZĄD!

  29 września 2014 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto wyniki głosowania: przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Karolina Wieczorek z klasy 3a, która zdobyła 105 głosów. Obowiązki zastępcy przewodniczącej pełnić będzie Karolina Dudek z klasy 2a, na którą głosowało 48 uczniów. Ponadto w samorządzie będą pracować: Paulina Szerszeń z klasy 3c, Weronika Greczycho z klasy 3d, Rafał Serafin z klasy 2c, Patrycja Bieszczad z klasy 2d, Weronika Żymuła z klasy 1a, Gabriela Górska z klasy 1b, Klaudia Jezuit z klasy 1d.
Wybory przeprowadzili: Aleksandra Stachowicz i Bartosz Iwasieczko z klasy 3a oraz Anna Prucnal z klasy 1b.
Głosy liczono w obecności opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Anny Matłok.
Gratulujemy wszystkim startującym w wyborach. Życzymy nowemu samorządowi pomyślności we wszystkich działaniach.

 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

UWAGA! Wkrótce wybory do Samorządu Uczniowskiego! Jeśli jesteś otwarty na ludzi, lubisz być aktywny i pracować w zespole, chcesz współtworzyć ciekawe przedsięwzięcia – dołącz do nas!
W dniach od 22 do 26 września odbędzie się w naszej szkole kampania wyborcza. Prosimy o wyłonienie z każdej klasy jednego kandydata, który, Waszym zdaniem, będzie najlepiej Was reprezentował w szkole i poza nią. Wytypowany kandydat musi uzyskać akceptację wychowawcy. Wyłonieni uczniowie proszeni są o skontaktowanie się z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego: panią Małgorzatą Krasoń i panią Anną Matłok do 17 września 2014 r. w celu omówienia zasad kampanii wyborczej. Wybory odbędą się w poniedziałek, 29 września 2014 r. 

 Rok 2013/2014

UWAGA – KONKURS!

    Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na plastyczny projekt kartki wielkanocnej wraz z oryginalnymi życzeniami. Technika i wielkość prac dowolna. Podpisane projekty prosimy dostarczyć do pani Małgorzaty Krasoń lub do pani Anny Matłok do dnia 8 kwietnia 2014 r. Dla zwycięzców przewidujemy atrakcyjne nagrody.

 

 

 


Konkurs na najzabawniejszą walentynkę - rozstrzygnięty !!!

   Samorząd Uczniowski informuje, że został rozstrzygnięty konkurs na najzabawniejszy  plastyczny projekt kartki walentynkowej. Jury w składzie: panie pedagog Anna Matłok i Dorota Stefan, przyznały: I miejsce Marcie Pacanowskiej z klasy 1b, Weronice Krasoń i Natalii Tarale z klasy 1b za wspólną pracę, Julii Czerwiec z klasy 2 a. II miejsce zajęły Karolina Kozioł z klasy 2b i Katarzyna Góra z klasy 1d. III miejsce przypadło Natalii Uszko z klasy 2a i Dominice Szynal z klasy 1c.
Dziękujemy za piękne prace. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 


UWAGA – WALENTYNKI !!!!!!!!!

Już przeminął czar choinki, czas wysyłać Walentynki !

      Jak co roku Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy w pocztę walentynkową. 12 i 13 lutego na przerwach po 3, 4, i 5 lekcji, na korytarzu przy sali nr 27, czynne będzie stoisko poczty walentynkowej. Zapraszamy koleżanki i kolegów do wrzucania kartek walentynkowych, które 14 lutego trafią do adresatów z pomocą listonosza o wielkim sercu.

Pamiętajcie, nie róbcie nikomu złośliwych lub głupich dowcipów. Jest to dzień dobrych uczuć !

 


UWAGA - KONKURS !!!

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najzabawniejszy plastyczny
projekt kartki walentynkowej.

Format i technika dowolna. Prace prosimy składać u pani Anny Matłok i u pani Małgorzaty Krasoń do 12 lutego 2014 r.
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody!

 


Słodkościami częstował… Święty Mikołaj!

    5 grudnia, w przeddzień koncertu charytatywnego „ Mikołaj dociera wszędzie…”, społeczność szkolną odwiedził Święty Mikołaj, któremu towarzyszył renifer, aniołek i diabełek.

Dostojny święty uginał się pod ciężarem worka z cukierkami, które jak najszybciej chciał rozdać grzecznym gimnazjalistom i dorosłym pracownikom szkoły. Czasami odpytywał ze znajomości literatury pięknej, wzorów matematycznych, itp.  Sprawił wszystkim wiele radości!


Mamy samorząd...

          W środę 23 października br. odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego Samorządu Uczniowskiego. Wybrani uczniowie złożyli przysięgę w obecności uczniów klas pierwszych gimnazjum, dyrekcji szkoły i nauczycieli. Tekst przyrzeczenia podkreślał odpowiedzialność samorządu za własną pracę na rzecz szkoły i środowiska. Rotę ślubowania odczytała pani Anna Matłok, jedna z opiekunek Samorządu Uczniowskiego. Nowo wybranemu samorządowi życzymy dużo siły i wytrwałości w realizacji swoich pomysłów.

 
© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.