Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  
 

AKTUALNOŚCI 2017/2018

„PODZIEL SIĘ KANAPKĄ”

 Członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką p. Magdaleny Wiktor w dniu 16 listopada 2017 r. zaprosili całą społeczność Miejskiego Gimnazjum nr 1 na degustację kanapek. Przyłączyli się do ogólnopolskiej  akcji „ Podziel się kanapką”.
 

 


Z POMOCĄ DLA ŚWIETLICY „NAZARET”

 Członkowie Szkolnego Koła PCK zapraszają wszystkich uczniów do włączenia się w akcję zbierania artykułów szkolnych dla podopiecznych świetlicy „Nazaret” działającej przy parafii pw. Świętej Jadwigi. Potrzebne artykuły, m.in. zeszyty, długopisy, kredki, bloki można do końca listopada przekazywać członkom Szkolnego Koła PCK lub p. Magdalenie Wiktor. Z góry dziękujemy.

 

 AKTUALNOŚCI 2016/2017

„PODZIEL SIĘ KANAPKĄ”

 W dniu 8 marca członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali akcję „Podziel się kanapką”. Przygotowali, a następnie częstowali w czasie jednej z przerw wszystkich chętnych kanapkami, które bardzo szybko zniknęły. Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę bardzo dziękujemy. Koordynatorem akcji była pani Magdalena Wiktor, opiekun Szkolnego Koła PCK.

Fotogaleria - tutaj

 


„OKULARY DLA AFRYKI”

  W ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci Afryki,  Szkolne Koło PCK ogłasza zbiórkę okularów korekcyjnych „plusy” i „minusy” o znanej mocy oraz okularów przeciwsłonecznych. Ważne jest, aby były niezniszczone i nadające się do dalszego użytkowania. Zebrane okulary zostaną przekazane fundacji „Dzieci Afryki”, a następnie  potrzebującym. Okulary można składać w sali nr 20 lub bezpośrednio do pani Magdaleny Wiktor do 20 listopada. Serdecznie zapraszamy do wsparcia prowadzonej akcji!

 


„KĄCIK MALUCHA”

  Szkolne Koło PCK włącza się w akcję zorganizowaną przez MOPS w Dębicy, mającą na celu wyposażenie „Kącika Malucha”.  Zbieramy zabawki dla dzieci, m.in.: lalki, samochodziki, misie, kolorowanki, kredki, itp. Zbiórka trwa do 20 października, a zabawki należy przynosić do sali nr 20 lub przekazywać młodzieży działającej w Szkolnym Kole PCK. Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji!

 

 


SZKOLNE KOŁO PCK ZAPRASZA

  Szkolne Koło PCK prowadzi zapisy na rok szkolny 2016/2017. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani Magdaleny Wiktor, w celu otrzymania  informacji na temat działalności koła. Zapraszamy!

 


„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

  19 września 2016r. (poniedziałek) w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, uczniowie klasy 3d i członkowie Szkolnego Koła PCK sprzątali okolice naszej szkoły, między innymi plac Solidarności, Plac Mikołajkowów i Plac Gryfitów. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą akcję m.in. panu Grzegorzowi Hołdysowi  i panu Andrzejowi Bandurze, którzy pełnili opiekę nad młodzieżą w czasie sprzątania. Organizatorem była pani Magdalena Wiktor.

 

 AKTUALNOŚCI 2015/2016
 

  Działania Polskiego Czerwonego Krzyża to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy. W myśl tej idei szkolne koło PCK prowadzi zapisy do naszej organizacji. Chętnych proszę o zgłaszanie się do pani Magdaleny Wiktor do 20 października 2015 r.
Składka członkowska wynosi 3 zł. Zapraszamy!


CZYSTE RĘCE – ZDROWE CIAŁO”

  W dniu 20 czerwca odbyła się w naszym gimnazjum akcja zorganizowana przez Szkolne Koło PCK pod hasłem: „Czyste ręce - zdrowe ciało”. Akcja miała na celu szerzenie wiedzy na temat; jak dbać o swoje zdrowie poprzez prawidłowe mycie rąk. Połączona była ze sprzedażą mydełek zrobionych własnoręcznie przez członków PCK. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kolonię organizowaną przez Rejonowy Oddział PCK w Rzeszowie. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i na pewno zostanie powtórzona w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim uczniom klasy 1 a, 2c i 2 d za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. Opiekunem jest p. Magdalena Wiktor.

Instrukcja mycia rąk - tutaj


OLIMPIADA PCK

  W dniu 18 marca w Podkarpackim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 b Agnieszka Wysowska. Zajęła ona drugie miejsce na szczeblu okręgowym w kategorii gimnazjum. Uczennica pracowała pod opieką pani Magdaleny Wiktor. Serdecznie gratulujemy Agnieszce uzyskania tak wysokiego wyniku!

 

 

 


 

KONKURS PLASTYCZNY PCK

  W ramach akcji promującej zdrowy styl życia Szkolne Koło PCK serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na plakat pod hasłem: "Jestem tym co jem". Prace plastyczne należy wykonać w formacie A3 i przynosić do pani Magdaleny Wiktor do 05 lutego 2016 r. Zapraszamy.

 

 

 


XXIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

  11 grudnia w DK „KOSMOS” odbył się etap rejonowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia organizowanej przez PCK.
Nasze gimnazjum reprezentowały trzy uczennice: Górz Aleksandra kl. 3B, Wysowska Agnieszka kl. 3B oraz Bania Paulina kl. 1A.
W olimpiadzie brało udział 27 uczestników. I miejsce zajęła Agnieszka Wysowska i dzięki temu jako jedyna awansowała do etapu wojewódzkiego. III miejsce przypadło Aleksandrze Górz. Natomiast drużynowo dziewczęta okazały się najlepsze pokonując pozostałe osiem zespołów. Opiekunem była pani Magdalena Wiktor. Serdecznie gratulujemy całej trójce, a Agnieszce życzymy dalszych sukcesów.

 


XXIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

  2 grudnia odbyły się w naszym gimnazjum eliminacje szkolne XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Celem olimpiady było zwrócenie uwagi młodzieży szkolnej na potrzebę dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. W konkursie wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły. Do etapu rejonowego tej olimpiady zakwalifikowały się trzy uczennice: Bania Paulina – kl. 1A, Górz Aleksandra – kl. 3B i Wysowska Agnieszka – kl. 3B. Opiekunem uczennic jest pani Magdalena Wiktor. Etap rejonowy odbędzie się 11 grudnia w Domu Kultury „KOSMOS” o godzinie 10.00. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


„POLSKI CZERWONY KRZYŻ I HONOROWE KRWIODAWSTWO…”

  W dniu 19 listopada w Domu Kultury „KOSMOS” w Dębicy odbyło się podsumowanie XIV edycji konkursu plastycznego i literackiego „Polski Czerwony Krzyż i Honorowe Krwiodawstwo
w rysunku i wierszu”.
Konkurs został zorganizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Dębicy. Laureatkami
w tym konkursie zostały: Dominika Szynal (3c) w kategorii literackiej. Opiekunami uczennicy były
p. Małgorzata Krasoń i p. Magdalena Wiktor, Patrycja Krzemień
(2d) w kategorii plastycznej. Opiekunką uczennicy była p. Magdalena Wiktor. Serdecznie gratulujemy laureatkom tego konkursu i opiekunom.

 


SZKOLNE KOŁO PCK NA CMENTARZU WOJSKOWYM

  W dniu 30 października uczniowie klasy 2d oraz członkowie szkolnego Koła PCK z tej klasy i klasy 2c wraz z p. Magdaleną Wiktor udali się na cmentarz wojskowy, gdzie z okazji zbliżającego się dnia „Wszystkich Świętych” uporządkowali groby i zapalili znicze na mogiłach upamiętniających żołnierzy walczących w szeregach Armii Krajowej oraz dębickich Sybiraków. Wspólnie uczcili pamięć znanych pisarzy spoczywających na dębickim cmentarzu; Jerzego Żuławskiego, Walerii Szalay – Groele, Władysława Strumskiego.

 


 

„ODDAJ STARY TELEFON ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI”

  Czy masz w szufladzie starty, niepotrzebny telefon komórkowy? Nie wiesz co z nim zrobić? Oddaj go Świętemu Mikołajowi! Pomożesz innym i jednocześnie zadbasz o środowisko. Członkowie szkolnego koła PCK zapraszają do włączenia się w ogólnopolską akcję „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone są na pomoc uzdolnionej młodzieży z rodzin borykających się z problemami finansowymi. Telefony można przynosić do sali
nr 20
lub bezpośrednio do pani Magdaleny Wiktor.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 


„PODZIEL SIĘ KANAPKĄ”

  Szkolne Koło PCK włączyło się w tym roku
w ogólnopolską akcję „Podziel się kanapką”. Uczniowie przygotowali kanapki, którymi częstowali swoich kolegów i nauczycieli na jednej z przerw. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a kanapki rozeszły się w ”mgnieniu oka”, dlatego zamierzamy kontynuować to przedsięwzięcie w kolejnych latach. Kanapki zostały przygotowane przez uczniów klasy Ia, IIc i IId, należących do Szkolnego Koła PCK, pod opieką p. Magdaleny Wiktor.

Fotogaleria tutaj

 


 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

  W dniu 22 września 2015 roku, społeczność naszej szkoły przyłączyła się do  Ogólnopolskiej Akcja pod hasłem „ Sprzątanie Świata” .
W przedsięwzięciu tym  biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. Pomaga ona w kształtowaniu postaw, które w przyszłości powinny stać się stylem naszego życia. Młodzież ze Szkolnego Koła PCK oraz uczniowie klas 2 b i 2 c porządkowali najbliższe okolice szkoły między innymi Plac Gryfitów, Skwer Mikołajkowów oraz okolice pomnika Jana Pawła II. Za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015” serdecznie dziękujemy.

więcej fotek tutaj

 


 

 

 

Powrót

 
© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.