Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ

Aktualności sportowe 2016/2017

ZAWODY SZACHOWE

12 grudnia w Krośnie odbył się Finał Wojewódzki w Szachach Drużynowych. Zespół Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy w składzie: Mieszko Miś, Bartłomiej Kucharski, Jakub BukowskiWeronika Wójcik wystartował wśród 12 najlepszych zespołów gimnazjalnych z Podkarpacia. Po wielogodzinnych zmaganiach zdobył III miejsce i 80 pkt we współzawodnictwie sportowym. Ponadto Mieszko Miś (1a) wygrał klasyfikację indywidualną na pierwszej szachownicy, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Bartłomiej Kucharski był najlepszy na drugiej szachownicy, wygrywając 10 i remisując 1 pojedynek. Opiekunem uczniów był pan Ryszard Konieczny. Gratulujemy!

Aktualności sportowe 2015/2016

ZAWODY SPORTOWE

17.03.2016r. na lodowisku w Dębicy odbył się Finał Wojewódzki w Łyżwiarstwie szybkim. Tym razem bez medalu, ale na punktowanych miejscach, uplasowali się uczniowie i uczennice naszej szkoły. Chłopcy zajęli VI miejsce tracąc do piątego 15 setnych sek. i do IV 1,5 sekundy. W składzie wystąpili: Stefan Świstak 2c, Nikodem Sokół 2b, Michał Czerwiec 1b, Patryk Podgórski 1a i w rezerwie Hubert Cieśla 1a. Opiekunem zespołu był Ryszard Konieczny. Dziewczęta po tłustych latach musiały zadowolić się tym razem VIII miejscem. Skład dziewcząt: Wiktoria Żurek 2c, Paulina Żurek 3c, Kinga Madej 3b, Julia Żymuła 3a. Opiekun - pani Magdalena Rasińska.

FINAŁ WOJEWÓDZKI  W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

21 października w Kolbuszowej, odbył się Finał Wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. W biegu na dystansie 1000 m wystartowały dwie uczennice Jedynki: Maria Cich i Wiktoria Lic.
Spośród 50 startujących zawodniczek Wiktoria Lic z klasy 2b uplasowała się na XXV miejscu, natomiast  Maria Cich z klasy 3b wywalczyła bardzo dobre IV miejsce.
Opiekunem dziewcząt była pani Magdalena Rasińska. Serdecznie gratulujemy!

Aktualności sportowe 2014/2015

WICEMISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA

4 marca 2015 roku w Sanoku odbyły się Finały Wojewódzkie w Łyżwiarstwie Szybkim Dziewcząt
i Chłopców.
Do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów w kategorii chłopców i 18 w kategorii dziewcząt. Nie udało się obronić tytułu mistrza z 2014 roku, jednak po raz kolejny drużyna dziewcząt MG1 powalczyła o wysokie miejsce na podium, zdobywając SREBRNY MEDAL. Bardzo dobrze spisała się również drużyna chłopców, która uplasowała się na 5 miejscu. W indywidualnej klasyfikacji, w kategorii dziewcząt najlepiej wypadła Julka Czerwiec 3a,zajmując 4 miejsce wśród 72 łyżwiarek. Skład drużyny dziewcząt MG1: Ewa Mazur 3a, Julia Czerwiec 3a, Wiktoria Żurek 1c, Izabela Mazur 1a, Kinga Madej 2b. Opiekun pani Magdalena Rasińska. Skład drużyny chłopców MG1: Dominik Giełbaga 3b, Cezary Sudoł 3b, Stefan Świstak 1c, Nikodem Sokół 1b.
Opiekun pan Ryszard Konieczny. Gratulacje i podziękowania za wspaniałą rywalizację dla obu zespołów!

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W BADMINTONIE DZIEWCZĄT

12 grudnia 2014 r. w Żyrakowie miał miejsce półfinał wojewódzki w badmintonie dziewcząt.
W gronie 17 startujących drużyn znalazła się również reprezentacja naszego gimnazjum w składzie:
Weronika Kantor
(3a), Karolina Barnaś (3a) oraz Kinga Wrzesień (3c). Po bardzo wyczerpujących pojedynkach uczennice zajęły niespodziewanie wysoką V lokatę. Dziękujemy im za wysiłek włożony w godne reprezentowanie Jedynki. Opiekunem badmintonistek był pan Andrzej Bandura.

MEDALE W LEKKOATLETYCZNYM FINALE WOJEWÓDZKIM

1 października 2014 r. na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Lekkoatletyczny Finał Wojewódzki. Świetnie wystąpiły w nim uczennice MG1 zdobywając 3 medale. Złoty medal wybiegała Weronika Kantor z klasy 3a na dystansie 100 metrów, srebrne medale zdobyły również uczennice klasy 3a: Katarzyna Prus w pchnięciu kulą oraz
Karolina Wieczorek
w rzucie dyskiem. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowców odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego, którą otworzył Podkarpacki Kurator Oświaty w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Szkolnego Związku Sportowego,  a  Weronika Kantor odczytała ślubowanie w imieniu 500 startujących zawodników.

Aktualności sportowe 2013/2014

,,ZŁOTO DLA JEDYNKI!!!”

14 marca 2014 roku w Dębicy odbyły się Finały Wojewódzkie w Łyżwiarstwie Szybkim Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów w kategorii chłopców i 17 w kategorii dziewcząt. Ogromny sukces osiągnęła drużyna dziewcząt MG1 , która w ubiegłym roku zdobyła wicemistrzostwo województwa, a teraz dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium zdobywając ZŁOTY MEDAL i pokonując 16 zespołów z całego województwa. Niewiele zabrakło do podium Naszej Drużynie chłopców , którzy uplasowali się na pechowym 4 miejscu. W indywidualnej klasyfikacji, w kategorii dziewcząt Wicemistrzynią Województwa została Julia Czerwiec z kl.2a zajmując 2 miejsce wśród 68 łyżwiarek. Skład drużyny dziewcząt MG1:
Ewa Mazur 2a, Julia Czerwiec 2a, Kamila Płoskoń 3d, Paulina Wasiewicz 3b.
Opiekun pani Magdalena Rasińska. Skład drużyny chłopców MG1: Dominik Giełbaga 2b, Grzegorz Dybowski 3c, Daniel Podgórski 3b, Michał Bochniewicz 3a, Mikołaj Wielgus 2b. Opiekun pan Ryszard Konieczny. Gratulacje dla obu zespołów!

W dniu 2.10.2013 w Rzeszowie odbyły się Lekkoatletyczne Finały Wojewódzkie. Duży sukces osiągnęła uczennica klasy 2a Weronika Kantor w biegu sprinterskim na dystansie 100 metrów zdobywając srebrny medal. Bardzo dobrze spisała się również sztafeta 4x100 metrów, która wśród 22 zespołów zajęła IV miejsce, do brązowego medalu zabrakło 11 setnych sekundy. Skład sztafety MG1 - Wilk Natalia 1d, Balcer Gabriela 3c, Bielatowicz Maria 3a i Weronika Kantor 2a. Pechowe IV miejsce zajęła Katarzyna Prus kl.2a w konkursie pchnięcia kulą, gdyby Kasia osiągnęła wynik z kwalifikacji powiatowych (10,31), byłaby medalistką, ale 4 miejsce w stawce 30 najlepszych miotaczek w województwie to duże osiągnięcie. Dobre VI miejsce osiągnęła Karolina Wieczorek 2 a w konkursie rzutu dyskiem, a 14 miejsce zajęła Dominika Mastej 2a w rzucie oszczepem. Gratulacje dla całego zespołu . Op. Ryszard Konieczny