Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  


Aktualności 2016/2017

 10 maja br. w ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyła się IX Gimnazjada „Techniki Dawne i Niedawne”. W rywalizacji wzięli udział również nasi uczniowie, którzy przygotowani byli przez p. D. Cichowską

Turniej obejmował następujące konkurencje:

 

I - KONKURS PLASTYCZNY ( wykonanie plakatu): Karolina Wiech z kl. 3b, Małgorzata Surowiec z kl.3a

II - KONKURSY MANUALNE

  •   Modelowanie przestrzenne na manekinie- suknia wieczorowa- II miejsce Nikola Cich z kl. 3c

  •   Gra edukacyjna „Dom od A do Z” – Natalia Bobulska z kl. 3c

  •    Mistrz montażu- umiejętności techniczne – Adam Wójcik z kl. 3a

  •       Układanie elementów manipulatorem na czas – Mikołaj Wąsik z kl. 3c

  •   Twórcy scrapbookingu -wykonanie kartki okolicznościowej – Katarzyna Wośko z kl. 3c

  •   Malowanie na sztalugach- strój awangardowy na sylwetce-II miejsce Gabriela Moraniec z kl. 3a

III - KONKURSY SPRAWNOŚCIOWE- Klaudia Jezuit z kl. 3d, Natalia Krupa z kl. 3d, Jagoda Misiewicz z kl. 3c.

 


„ARMIA KRAJOWA W POWIECIE DĘBICKIM” – ETAP SZKOLNY
 

 W konkursie „Armia Krajowa w powiecie dębickim” w etapie szkolnym I miejsce zajęła Dominika Tomasik (2c), II miejsce Aleksandra Kozińska (2a) i III miejsce Agnieszka Borek (3a). Uczennice zostały przygotowane przez panią Stanisławę Wronę i Agnieszkę Jakubowską – Cetnar. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

 

 

 


KONKURS INFORMATYCZNY

 Dnia 21 marca w CKP przy ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny KOMPUTER EKSPERT 2017. Nasi uczniowie dostali się do czołowej ósemki Laureatów zajmując:
II miejsce - Jakub Mądro z kl. 2a
VI miejsce - Filip Drozd z kl. 2b
VII miejsce - Paweł Czernecki z kl. 2a.
Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. D.Cichowskiej i p. G.Hołdysa. Gratulujemy.

 

 


WYNIKI III KONKURSU O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH – NIEZŁOMNYCH

 10 marca w Domu Kultury Śnieżka odbyło się podsumowanie konkursu „Wilczymi Śladami”. Aleksandra Kozińska (kl.2a) zdobyła I miejsce, a uczniowie Nikola Cich (kl.3c) i Jan Wanat (kl.2a) zdobyli wyróżnienia. Opiekunami uczniów były pani Stanisława Wrona i Agnieszka Jakubowska – Cetnar. Gratulujemy! W uroczystości uczestniczyła klasa 2a i wybrani uczniowie pozostałych klas. Młodzież wysłuchała wykładu dr Elżbiety Jakimek-Zapart (IPN Kraków) i obejrzała spektakl – monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wyk. Przemysława Tejkowskiego. Był to kolejny etap obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Dębicy.

 Aktualności 2015/2016

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Dnia 31 maja 2016r. w Zespole Szkół w Pustyni odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „The Master of English”. Do konkursu przystąpiło 20 najlepszych uczniów naszego powiatu, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Trzaskacz (1b) oraz Kamila Undas (2a), która zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy uczniom, a także pani Katarzynie Pytel, która przygotowała ich do konkursu.

 


KONKURS CHEMICZNY

  W konkursie dla gimnazjalistów „Łączy nas chemia”, zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, I miejsce zajęła Kamila Undas z klasy 2a, a miejsce IV wywalczył Radosław Cacała z klasy 2a.  Do konkursu zostali oni przygotowani przez panią Magdalenę Wiktor. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 


KONKURS EKOLOGICZNY

  W XIII edycji Powiatowego Konkursu „Ochrona Przyrody na Podkarpaciu – racjonalne gospodarowanie przestrzenią przyrodniczą, rolno-środowiskową i architekturą krajobrazu” uczeń naszej szkoły Radosław Cacała zajął I miejsce. Gratulujemy również jego opiekunowi – pani Irenie Stawarz.


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W XIV Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Byli to: Justyna Biel z klasy 2b, Adam Nowak z klasy 3a oraz Maciej Trzaskacz z klasy 1b, który zdobył zaszczytne II miejsce. Uczniów przygotowała pani Katarzyna Pytel. Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach języka angielskiego.

 

 


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  W Konkursie Języka Niemieckiego „Deutsch mein Steckenpferd” organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego uczestniczyło 26 uczniów z 8 gimnazjów miasta i powiatu Dębicy. Serdecznie gratulujemy Karolinie Zaborowskiej (2a), która zajęła I miejsce oraz Weronice Mądro (2a) zdobywczyni III miejsca. Ich opiekunem jest pani Grażyna Mytych.

 

 


KONKURS ,,WILCZYMI ŚLADAMI”

  W Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji konkursu O niezłomnych żołnierzach ziemi dębickiej pn. „Wilczymi Śladami”W konkursie zorganizowanym przez Katolickie Centrum Edukacji KANA, Związek Armii Krajowej, Powiat Dębicki, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy oraz rzeszowski IPN Aleksandra Kozińska z klasy 1a zajęła II miejsce. Gratulujemy!


 


I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE -„Z NURTEM WISŁOKI –POZNAJEMY SIĘ”.

 

  Uczniowie naszej szkoły w zespole; Hanna Bek (kl.3b), Aleksandra Górz (kl.3b), Kinga Madej (kl.3b) i Jakub Uriasz (kl.3b) - opiekun pani Agnieszka Jakubowska – Cetnar zdobyli I miejsce w powiatowym konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku – „Z nurtem Wisłoki – poznajemy się”. Dyplom za indywidualność uzyskała Weronika Wójcik (kl.1b) – opiekun pani Monika Maksoń, a także wyróżnienie zespół w składzie; Weronika Wójcik (kl.1b), Gabriela Marek (kl.1b), Edyta Skiba (kl.1b) i Stefan Świstak (kl.2c) – opiekun pani Monika Maksoń. Gratulujemy uczniom i opiekunom!

 


KONKURS POWIATOWY

  18 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się konkurs dotyczący świąt i zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych. Wzięło w nim udział 18 uczniów z 10 szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego. Oprócz miejsc na podium, jury przyznało trzy wyróżnienia, dwa z nich przypadły reprezentantom naszej szkoły: Karolinie Zaborowskiej (2a) i Kacprowi Fudali (1a). Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielkom – pani Grażynie Mytych i pani Dorocie Dydyńskiej.

 

 

 Aktualności 2014/2015

 

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY

  Julia Jamróz z klasy 1b i Marta Pacanowska z klasy 2b zdobyły najwyższe miejsca w Konkursie Ekologicznym
„Ja i moje środowisko”
zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu i Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Dębicy. Uczennice do konkursu przygotowała pani Irena Stawarz.
Serdecznie gratulujemy!

 


POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

  W dniu 09.06.2015 r. został podsumowany powiatowy konkurs „AK w powiecie dębickim”. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół
w Gumniskach, gdzie w czasie wojny mieściła się siedziba placówki AK. Laureatami XI edycji konkursu zostali uczniowie naszej szkoły.
W kategorii drużynowej MG1 zajęło
I miejsce w składzie:
Anna Knych (3a), Jan Stępień (3a), Jakub Ceglarz (2a). W kategorii indywidualnej: II miejsce zajęła Anna Knych, III miejsce zajął Jan Stępień. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a także będą uczestniczyć w wycieczce do Warszawy. Gratulujemy zwycięzcom, których do konkursu przygotowała pani Stanisława Wrona!


IV POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Justyna Biel, uczennica klasy 1b, zajęła II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez
Zespół Szkół w Pustyni. Gratulujemy uczennicy oraz pani Katarzynie Pytel, która przygotowała ją do udziału w konkursie!


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Dębicy naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Justyna Biel (1b), Dominika Świerczyńska (3c), a także Aleksandra Otulska (3b), która uzyskała najwyższy wynik i zajęła I miejsce
w powiecie.
Gratulujemy zwyciężczyni oraz jej opiekunce pani Barbarze Madejowskiej.

 


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  Serdecznie gratulujemy Dominice Świerczyńskiej (3c), która zajęła II miejsce oraz Piotrowi Krogulskiemu (3a), który zdobył IV miejsce w X Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjów Powiatu i Miasta Dębicy „Deutsch mein Steckenpferd” organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Dębicy. Naszą szkołę reprezentowali również:
Kamil Hezner (2b), Wiktoria Cieśla (2a) i Anna Knych (3a). Dziękujemy uczniom i ich nauczycielom.

 


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym 18.12.2014 r. przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy zwyciężyła Aleksandra Otulska z klasy 3b. Gratulujemy jej tak wielkiego sukcesu! Bardzo dobre wyniki uzyskali w tym konkursie również: Justyna Biel z klasy 1b oraz Adam Nowak z klasy 2a. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.


V POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  17 grudnia 2014 r. odbył się etap powiatowy konkursu „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern” zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Naszą szkołę reprezentowały:
Dominika Świerczyńska (3c) i Karolina Zaborowska (1a) rywalizując z przedstawicielami dziewięciu innych szkół gimnazjalnych. W teście dotyczącym świąt i zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych najwyższy wynik osiągnęła Dominika Świerczyńska, która zdobyła I miejsce i tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy! 

Aktualności 2013/2014

 

XI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

       
W konkursie języka angielskiego zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy brali udział reprezentanci 14 gimnazjów naszego powiatu. Nie zabrakło tam również przedstawicieli naszej „Jedynki”: Aleksandra Otulska z kl. 2b zajęła III miejsce, a Ewelina Staroń z kl. 3a zdobyła  wyróżnienie. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Do udziału w konkursie przygotowała je pani Barbara Madejowska. Serdecznie gratulujemy!


ARMIA KRAJOWA W POWIECIE DĘBICKIM

        W dniu 3 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu w leśniczówce na Berdechu – miejscu koncentracji w lipcu 1944r. oddziałów II Zgrupowania AK Obwodu Dębica.
7 maja 2014r. odbył się finał powiatowego konkursu „Armia Krajowa w powiecie dębickim”,. Jedynkę reprezentowała drużyna przygotowana przez panią Stanisławę Wronę w składzie: Ewelina Staroń (kl IIIa), Magdalena Białas(kl.IIIb),Anna Knych(kl.IIa). Nasze uczennice tradycyjnie już odniosły zwycięstwo. W kategorii drużynowej zajęły – I miejsce. Indywidualnie II miejsce - Ewelina Staroń, III miejsce – Ewelina Białas. Sukces ten potwierdził jak ważne jest wychowanie młodych ludzi w poczuciu więzi z tradycją i historią regionu. Gratulujemy zwycięzcom i opiekunowi pani Stanisławie Wronie!


IX Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjów Miasta i Powiatu Dębica

       W dniu 21 marca odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu „Deutsch mein Steckenpferd” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. W finale konkursu uczestniczyło 34 uczniów z 10 gimnazjów powiatu dębickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Josypów (3a), Bartosz Barnaś (3a),
Szymon Chytaj (3b) oraz Dominika Świerczyńska (2c), która zdobyła II miejsce i tytuł laureata. Gratulujemy!

 

 

 

 

 


Dominika najlepsza w powiecie, Szymon tuż za nią…

     I i III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych to osiągnięcia Dominiki Świerczyńskiej z klasy 2c
i Szymona Chytaja z klasy 3b. Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy sprawdzał znajomość świąt i zwyczajów w krajach niemieckojęzycznych. Nasi uczniowie rywalizowali z reprezentacjami 6 szkół powiatu dębickiego, zwyciężyła Dominika. Gratulujemy!

 


 

 

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.