Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  


Aktualności 2016/2017

SALON GIMNAZJALISTY

 Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Salonie Gimnazjalisty zorganizowanym 21 marca przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Była to okazja do poznania oferty szkół ponadgimnazjalnych na przyszły rok szkolny 2017/2018.
 
W tym dniu również zainteresowana młodzież skorzystała z udziału w tzw. „dniach otwartych” w Zespole Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka i Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego. Koordynatorem była pani Agnieszka Jakubowska-Cetnar, szkolny doradca zawodowy.

 

 


POWIATOWY KONKURS „PRZEDSIĘBIORCZY KOPERNIK” – II MIEJSCE

 Drużyna z naszej szkoły z klasy 2a w składzie: Maksymilian Kubiczek, Mikołaj Romaniak, Paweł Czernecki zajęła II miejsce w zorganizowanym przez Miejskie Gimnazjum nr 2 po raz 13-ty i ostatni, powiatowym konkursie „Przedsiębiorczy Kopernik”. Uczniowie wykazali się wiedzą o przedsiębiorczości, bankach, giełdzie papierów wartościowych, a także życiu i działalności Mikołaja Kopernika. Wszyscy otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Opiekunem grupy była pani Agnieszka Jakubowska – Cetnar. Dziękujemy organizatorem, a szczególnie panu Mariuszowi Szyszce, głównemu organizatorowi, za kilkanaście lat współpracy i otrzymane nagrody. Gratulujemy naszej reprezentacji i opiekunowi.

 


KONKURS TECHNICZNY

 Dnia 30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna”, w ramach Akademii Technicznej w MECHANIKU. Podczas krótkich warsztatów uczestnicy zostali zapoznani z techniką scrapbookingu - sztuki ręcznego tworzenia, zdobienia i dekorowania kart okolicznościowych. Poznali także urządzenia do tworzenia i dekorowania oraz zasady ich stosowania. Po zajęciach rozpoczął się indywidualny konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną”. Naszym gimnazjalistkom: Katarzynie Wośko (3c) oraz Julii Jamróz (3b) przypadły miejsca II i III. Opiekunem uczennic była pani Dorota Cichowska. Gratulujemy!

 

 

 



Aktualności 2014/2015

AKADEMIA GIMNAZJALNA

  W dniu 9 maja 2016 r. w ZSZ nr 1 w Dębicy odbyła się VIII Akademia Gimnazjalna pt. „Techniki dawne i niedawne”. Reprezentacje szkół gimnazjalnych mogły wykazać się wiedzą ogólną i techniczną oraz umiejętnościami manualnymi w różnych konkurencjach, a konkurencje nie należały do najłatwiejszych:

·         „Wybieram zawód…” konkurs fotograficzny -Julia Żymuła kl. 3a

·         „Modelowanie przestrzenne na manekinie–bluzka inspirowana epoką baroku”–Nikola Cich kl. 2c , uczennica zajęła I miejsce w tej konkurencji

·         „Sterowane robotem Lego”–Adam Nowak kl. 3a

·         „Malarstwo na sztalugach”Gabriela Moraniec kl. 2a, uczennica otrzymała wyróżnienie w tej konkurencji

·         „Wieże świata-drewniane puzzle 3D”–Kacper Kulig kl. 3a

·         „Twórcy scrapbookingu–wykonanie kartki okolicznościowej”- Dominika Szynal kl. 3d

·         „Konkurencja sprawnościowa”–Alicja Węgrzyn kl. 3a, Kacper Foryś kl. 3a, Jacek Sitek kl. 3c

Uczniowie reprezentowali naszą szkołę pod opieką p. Doroty Cichowskiej.

 


PODIUM W VII AKADEMII GIMNAZJALNEJ

  W dniu 8 maja 2015 r. w ZSZ nr 1 w Dębicy odbyła się VII Akademia Gimnazjalna pt. „Techniki dawne i niedawne”. Reprezentacja naszej szkoły stanęła na podium, na I miejscu. Podczas imprezy przedstawiono gimnazjalistom ofertę edukacyjną – na poziomie technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Wśród zaplanowanych atrakcji, jak co roku, odbył się turniej, w którym młodzież mogła wykazać się wiedzą ogólną i techniczną oraz umiejętnościami manualnymi i sportowymi w różnych konkurencjach.

Drużyna z MG1w poszczególnych konkurencjach:

·         Mechanik w mojej wyobraźni (fotografia) - Aleksandra Stachowicz 3a (I miejsce)

·         Umiejętności mechaniczne - sklejanie modelu kartonowego – Paulina Kukułka 3b (I miejsce)

·         Nowoczesne techniki malarskie – Aleksandra Otulska 3b

·         Zaprojektowanie i wykonanie z tkaniny etui na telefon komórkowy- Karolina Kozioł 3b (I miejsce)

·         Przejazd  robotem Lego po torze przeszkód – Aleksander Grabowski 3a

·         Sprawnościowy tor przeszkód –  Weronika Kantor 3a (I miejsce), Karolina Barnaś 3a, Dawid Kliś 3c

·         „Budujemy Dom”- gra dydaktyczna – Julia Cynar 3b (I miejsce)

·         Energetyka odnawialna- montaż prostych urządzeń do wytwarzania energii – Adrian Krawczyk 3a
Opiekunem uczniów była p. Dorota Cichowska

·         Konkurs Doświadczalny z Fizyki – Julia Żymuła i Iga Dąbrowska kl. 2a (I miejsce).
Opiekunem uczennic był p. Marek Śmietana.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i jej opiekunom! Zdjęcia z imprezy tutaj.

 


POWIATOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

 28 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Drużyna w składzie: Karolina Wieczorek, Katarzyna Prus
i Katarzyna Kwolek z kl. III a
, zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Gratulujemy uczennicom oraz pani Dorocie Cichowskiej, która przygotowała je do udziału w konkursie.

 

 

 

 



Aktualności 2013/2014

VI AKADEMIA GIMNAZJALNA

      W dniu 8 maja 2014 r. w ZSZ nr 1 w Dębicy odbyła się VI Akademia Gimnazjalna pt. „Techniki dawne i niedawne”, na którą przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele oświaty oraz firm sponsorujących. Reprezentacja naszej szkoły jak i inne mogły wykazać się wiedzą ogólną i techniczną oraz umiejętnościami manualnymi, w różnych konkurencjach:

·         Mechanik w mojej wyobraźni - Aleksandra Stachowicz IIa
·         Umiejętności mechaniczne - sklejanie modelu kartonowego - Mateusz Salamon IIIa
·        
Nowoczesne techniki malarskie - Maja Sowińska IIb
·         Projektowanie przestrzenne sukni wieczorowej (na manekinie) - Natalia Miazga IIIa
·        
Przejazd  robotem Lego po torze przeszkód - Tomasz Zdziebło IIa
·        
Sprawnościowy tor przeszkód –  Klaudia Żmuda IIIb, Maria Bielatowicz IIIa, Alicja Szczepanik IIId
·        
Budujemy Dom- gra dydaktyczna – Maksymilian Czaja IIIa
·         Energetyka odnawialna- montaż prostych urządzeń do wytwarzania energii - Krzysztof Kasprzyk IIIc
·        
Konkurs Doświadczalny z Fizyki - Patrycja Malinowska, Justyna Kubicka z klasy IIb.

Gratulujemy Patrycji Malinowskiej i Justynie Kubickiej, które w konkursie z fizyki zajęły II miejsce i ich opiekunowi p. Markowi Śmietanie. Gratulujemy też Maksymilianowi Czaja za zajęcie III miejsca w grze dydaktycznej „Budujemy dom” i opiekunce p. D. Cichowskiej.
W trakcie Akademii można było skosztować przysmaków kuchni regionalnej na stoisku Zagrody Staropolskiej, gdzie na uczestników czekały: wiejski chlebek ze smalcem i skwarkami, kwaszone ogórki, pierogi. W przerwie między konkursami występował szkolny zespół muzyczny. Nie zabrakło również pokazów z udziałem bezzałogowego modelu Quadrikoptera - drona.
 Odbył się również pokaz mody „Magia barw”.  Uczennice „Szkoły Mody” zaprezentowały piękne i oryginalne kolekcje.

 


II MIEJSCE W TURNIEJU O RUCHU DROGOWYM

       30 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Pustkowie odbył się Powiatowy Finał OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Drużyna która reprezentowała naszą szkołę; Mateusz Salamon z kl. 3A,
Bartosz Barnaś z kl. 3A oraz Piotr Osocha z kl. 3B,
zajęła II miejsce, a indywidualnie odpowiednio –
Mateusz IV miejsce, Bartosz VII miejsce, a Piotr XVI miejsce
.
Opiekunem drużyny był pan Paweł Borowiec.
Polski Związek Motorowy, Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Zespół Szkół w Pustkowie jako organizatorzy przygotowali dla uczestników 4 konkurencje:

1.      Test, składający się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, oraz zachowań na skrzyżowaniach.
2.      Przejazd przez Miasteczko Ruchu Drogowego do wyznaczonych punktów zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
3.      Jazda rowerem przez tor sprawnościowy.
4.      Konkurencję praktyczną – „Pierwsza Pomoc Przedlekarska”.

 


„LEKCJA FILOZOFII”

    28 kwietnia 2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Filozoficzno – Literackiego „Lekcja filozofii” organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy. Justyna Kubicka zajęła w tym konkursie II miejsce, a Aleksandra Machnik zdobyła wyróżnienie. Obie uczennice chodzą do klasy IIb i zostały przygotowane przez panią Izabelę Ceglarz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY

        29 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Drużyna w składzie: Krasoń Aleksandra, Łopuszyńska Anna, Wasiewicz Paulina z klasy IIIb  zajęły II miejsce w grupie gimnazjów. Gratulujemy uczennicom oraz opiekunce
pani Dorocie Cichowskiej.

 


II miejsce w VI Międzygimnazjalnym Konkursie Powiatowym  „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej”

13 marca 2014 roku odbyła się w DK „Mors”  w Dębicy  VI Edycja Powiatowego konkursu „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej” z udziałem  przedstawicieli 12 szkół gimnazjalnych z Powiatu Dębickiego. Uczniowie naszej szkoły w składzie; Gabriela Josypów,  Monika Gromadzka i Bartosz Barnaś zajęli II miejsce. Zostali przygotowani przez panią  Agnieszkę Jakubowską – Cetnar. (czytaj dalej)

 


KONKURS POWIATOWY – „PRZEDSIĘBIORCZY KOPERNIK”

    W dniu 20.02.2014r. odbył się X Międzygimnazjalny Konkurs – „Przedsiębiorczy Kopernik”, który został zorganizowany przez nauczyciela  Miejskiego Gimnazjum nr 2 pana Mariusza Szyszkę. Konkurs jest połączeniem  wiedzy z zakresu ekonomi, przedsiębiorczości, rynku kapitałowego oraz życia Mikołaja Kopernika i jego działalności w dziedzinie ekonomicznej. Składał się z dwóch etapów: części teoretycznej i praktycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Ib: Hanna Bek, Aleksandra Górz, Martyna Wawryniuk, które zdobyły III miejsce, przygotowane przez panią Agnieszkę Jakubowska-Cetnar. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 


 

 

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.