Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ

Aktualności 2015/2016

ZAWODY SPORTOWE

Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w dniu 13.05.2016 r. na stadionie ZSZ nr 1 w Dębicy. Obydwa zespoły – dziewcząt i chłopców - ukończyły rywalizację na trzecim miejscu i zdobyły srebrne medale w Dębickiej Gimnazjadzie. Chłopcy wystąpili w składzie: Adam Wójcik 2a, Bartek Piątek 2a, Piotr Drygaś 2a, Kacper Świątek 1a, Kacper Nykiel 2d, Mikołaj Kuszowski 2d, Dawid Rejniak 1b, Stefan Świstak 2c, w rezerwie Szymon Rymut 1a. Ich opiekunem był pan Ryszard Konieczny. Skład dziewcząt: Kinga Bigus 2a, Oliwia Godawska 2c, Julia Siwek 2c, Wiktoria Żurek 2c, Maria Cich 3b, Weronika Pająk 1a, Paulina Żurek 3c, Wiktoria Lic 2b.  Opiekun zespołu – pani Magdalena Rasińska.

GIMNAZJADA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

6 października odbyła się Miejska i Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maria Cich kl. 3b, Kinga Madej kl. 3b, Marta Pacanowska kl. 3b, Karolina Dudek kl. 3a, Wiktoria Lic kl. 2b, Katarzyna Serafin kl. 1a, Alicja Jedlińska kl. 1a oraz Klaudia Szewc kl. 1c. Awans do Finału Wojewódzkiego w Kolbuszowej wywalczyły Wiktoria Lic i Maria Cich - najlepsza w rywalizacji miejskiej
i powiatowej.
Opiekunem dziewcząt była pani Magdalena Rasińska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

DOBRY START LEKKOATLETÓW MG 1

W dniu 24.09.2015 odbyła się miejska i powiatowa gimnazjada w lekkiej atletyce. Na stadionie ZSZ nr 1 w Dębicy dobrze zaprezentowali się uczniowie i uczennice „Jedynki”. Kinga Bigus z kl. 2a wygrała rywalizację w biegu
na 100 m. Maria Cich z kl. 3a zwyciężyła w biegu na 600 m., a Wiktoria Lic z kl. 2b była najlepsza w rzucie dyskiem. Wszystkie trzy uczennice awansowały do Finału Wojewódzkiego w Rzeszowie. Ponadto z brązowymi medalami dębickiej gimnazjady wróciła sztafeta 4x100 m. (Wiktoria Sieradzka (1d), Alicja Węgrzyn (3a),
Karolina Dudek (3a), Kinga Bigus (2a), a także Kamila Łopatka z klasy 3d w pchnięciu kulą i Gabriela Moraniec
z klasy 2a w rzucie dyskiem. Opiekunem dziewcząt był pan Ryszard Konieczny.
W gimnazjadzie chłopców bliski awansu do finału wojewódzkiego był Kacper Foryś z kl. 3a, zajmując w skoku w dal II miejsce. Tuż za nim uplasował się Michał Sanecki z kl. 3c. Świstak Stefan (2b) wygrał rywalizację w ramach dębickiej gimnazjady - bieg na 300m. Na tym samym dystansie drugi był Kacper Nykiel (2d). Opiekunem chłopców był pan Paweł Borowiec. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

fotki z zawodów tutaj

Aktualności 2014/2015

SREBRO W SZACHACH INDYWIDUALNYCH

27 marca w Pilźnie odbyła się Gimnazjada w Szachach Indywidualnych na szczeblu powiatowym. Srebrny medal wywalczył uczeń naszej szkoły Krystian Bułat z klasy 2c i awansował do Finału Wojewódzkiego. Opiekunem ucznia jest pani Magdalena Rasińska. Gratulujemy Krystianowi i życzymy powodzenia w finale.

ZAWODY POWIATOWE W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 24. 02. 2015 r. w Pustkowie Os. odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 7 najlepszych drużyn. Zwycięzcą (podobnie jak przed rokiem) została reprezentacja MG1 w składzie: Weronika Kantor 3A, Katarzyna Prus 3A, Karolina Wieczorek 3A, Dominika Mastej 3A, Karolina Barnaś 3A,
Kinga Wrzesień 3C, Kamila Łopatka 2D, Alicja Węgrzyn 2A, Karolina Dudek 2A, Wiktoria Lic 1B. Opiekunem dziewcząt był p. Andrzej Bandura.
Wszystkim zawodniczkom i trenerowi dziękujemy za godne reprezentowanie „Jedynki” na siatkarskich parkietach oraz życzymy sukcesów na kolejnych etapach rozgrywek.

SUKCESY W POWIATOWEJ ORAZ DĘBICKIEJ GIMNAZJADZIE

Aż cztery złote medale wywalczyły w Gimnazjadzie Powiatowej lekkoatletki z MG 1:
Karolina Wieczorek
(kl. 3a) w rzucie dyskiem, Weronika Kantor (kl. 3a) w biegu na 100 m., Katarzyna Prus (kl. 3a) w pchnięciu kulą oraz Maria Cich (kl. 2b) w biegu na 600 m. Już niebawem, w środę  1 października, nasze „złotka” wystartują w Finałach Wojewódzkich w Rzeszowie. Wraz z opiekunem dziewcząt, panem Ryszardem Koniecznym, życzymy im wyśmienitej formy i udanego startu. Dużym osiągnięciem jest również zdobycie srebrnego medalu w rzucie dyskiem przez Dominikę Mastej z klasy 3a, a także III miejsce  w biegu na 300 m., które wywalczył Szymon Kowalski z klasy 3d w ramach Gimnazjady Dębickiej. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

Aktualności 2013/2014

DZIEWCZYNY MG1 W  FINALE WOJEWÓDZKIM W LEKKOATLETYCE!

Drużyna dziewcząt MG nr 1 zwyciężyły w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej zdobywając doskonały wynik 1265 punktów i awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 27 maja w Rzeszowie . Zespół walczył w składzie:
Katarzyna Prus, Gabriela Balcer, Sara Rejniak- pchniecie kulą, Weronika Kantor, Anna Piotrowska, Monika Książek - 100m, Maria Bielatowicz, Kornelia Nykiel, Magdalena Gawlik - 300m, Maria Cich, Gabriela Przytuła, Kinga Madej - 600m, Karolina Wieczorek, Dominika Mastej-rzut dyskiem i sztafeta 4x100m-
Weronika Kantor, Maria Bielatowicz, Anna Piotrowska i Gabriela Balcer
.
Opiekunem jest pan Ryszard Konieczny. Gratulujemy i życzymy podobnego wyniku w Rzeszowie.

17 lutego 2014r. w Pustkowie Osiedlu odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji o awans do zawodów rejonowych przystąpiło 6 gimnazjów – zwycięzców pierwszego etapu rozgrywek: Grabiny, Pilzno, Jodłowa, Korzeniów, Podgrodzie i MG1 Dębica. Nasze dziewczęta pokonały drużynę z Grabin i Pilzna, a w finale walczyły z reprezentacją z Korzeniowa i wygrały! Warto dodać, że wszystkie spotkania dziewczęta naszej szkoły wygrały w setach 2:0 . Na zdjęciu nasze złote medalistki :górny rząd (od lewej): Weronika Kantor 2a, Karolina Wieczorek 2a, Kinga Ciebień 2c,dolny rząd (od lewej) : Klaudia Zmuda 3b, Klaudia Wieczorek 3b, Kasia Prus 2a, Dominika Mastej 2a , Karolina Barnaś 2a.
Opiekunem reprezentacji był pan Andrzej Bandura.    Gratulujemy!!!

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.