Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  

 

Aktualności 2015/2016

 

GIMNAZJADA W SZACHACH INDYWIDUALNYCH

  10 marca w Miejskim Gimnazjum nr 3 odbyła się Gimnazjada w Szachach Indywidualnych. W kategorii Dziewcząt i Chłopców złote medale powędrowały do uczniów naszej szkoły: Weroniki Wójcik z klasy 1b oraz Krystiana Bułata z klasy 3c. III miejsce zajął Mateusz Puk z klasy 3b. Wszyscy uczniowie awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia w Pilźnie. Serdecznie gratulujemy!


KOMUNIKAT Z ZAWODÓW SZKOLNYCH

  W dniach 20-21.01.2016r. miały miejsce rozgrywki piłki siatkowej w ramach XVII Dębickiej Gimnazjady Młodzieży. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy. Nasza męska reprezentacja w składzie: Foryś Kacper 3a, Dąbrowski Radek 3a, Szerszeń Grzegorz 2a, Zbaraza Nikodem 2a, Turek Dominik 2d, Matłok Bartek 3b, Gwóźdź Kamil 3b, Wąsik Mikołaj 2c, Kryczka Jakub 2a, Bielenda Radek 3c, Kulig Kacper 3a, Mydel Jakub 2d, Borkowski Dominik 1b zajęła III miejsce. Opiekunem drużyny chłopców był p. Paweł Borowiec. W drugim dniu zawodów rywalizowały ze sobą dziewczęta, które podobnie jak chłopcy wywalczyły brązowe medale. MG1 reprezentowały: Węgrzyn Alicja 3a, Dudek Karolina 3a, Mądro Weronika 2a, Wadas Martyna 2c, Lic Wiktoria 2b, Szewc Klaudia 1c, Krawczyk Gabriela 1c, Mazur Iza 2a, Biel Justyna 2b, Matłok Oliwia 2c, Pająk Weronika 1a, Serafin Katarzyna 1a. Opiekunem dziewcząt był p. Andrzej Bandura. Gratulujemy i dziękujemy reprezentantom oraz opiekunom.

 


KOMUNIKAT Z ZAWODÓW SPORTOWYCH

  W dniu 12.01.2016r. w ZSE odbył się „I Turniej Gier i Zabaw” dla młodzieży szkół gimnazjalnych z powiatu i miasta Dębicy w ramach ogólnopolskiego programu „Młody Obywatel na sportowo”. Program ten został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest propagowanie różnych form aktywności ruchowej, integracja środowiska poprzez zabawę, przygotowanie młodzieży do pełnienia roli kibica i zawodnika. Organizatorzy imprezy przygotowali kilka ciekawych konkurencji w których młodzież musiała wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również pomysłowością i umiejętnością współpracy w zespole. Po 8 konkurencjach okazało się, że MG1 Dębica i MG2  Dębica zgromadziły po 70pkt. Na tę okoliczność gospodarze imprezy przygotowali dogrywkę, która miała wyłonić zwycięzcę całego turnieju. Wystąpili w niej nauczyciele-opiekunowie z obydwu szkół: Andrzej Bandura vs Grzegorz Cyboroń. Po tej konkurencji było już wiadomo, że najsprawniejszym gimnazjum jest MG1 Dębica !!! Drugie miejsce zajęło MG2, a trzecie MG4 Dębica. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Dudek IIIA, Julia Siwek IIA, Wiktoria Lic IIB oraz Radek Dąbrowski IIIA, Kacper Foryś IIIA, Kamil Gwóźdź IIIB. Wszyscy uczestnicy turnieju  łącznie z opiekunami otrzymali pamiątkowe nagrody, a szkoły sprzęt sportowy. Gratulujemy uczestnikom i organizatorom turnieju!

 


PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ „JEDYNKI” 2014/2015

  W miejskich zawodach gimnazjalnych w tenisie stołowym zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców z MG1 zdobyła II miejsce i awans do etapu powiatowego. Skład naszych drużyn: Justyna Biel, Wiktoria Lic, Karolina Wiech z klasy 2b oraz Dominik Turek (2d), Mikołaj Kuszowski (2d), Dawid Rejniak (1b).  Gratulujemy!
 

 

 

 

 


 

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW SPORTOWYCH

  W dn. 6.10.2015 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Dębickiej Gimnazjady Młodzieży - indywidualne biegi przełajowe.
W gronie chłopców brązowy medal wywalczył Kacper Nykiel z kl. 3d. Dwa dni później,  również
w ramach Dębickiej Gimnazjady Młodzieży, odbyły sięw naszej szkole kolejne zawody – szachy drużynowe. Nasza reprezentacja w składzie: Krystian Bułat kl. 3c, Mateusz Puk kl. 3b, Piotr Krzyżak kl. 3c, Weronika Wójcik kl. 1b zajęła III miejsce. Opiekunem brązowych medalistów w obydwu konkurencjach był p. Andrzej Bandura. Gratulacje!

 

 Aktualności 2014/2015

ZŁOTY MEDAL W SZACHACH INDYWIDUALNYCH

  11 marca w MG3 odbyła się Gimnazjada w Szachach Indywidualnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Kamil Hezner z klasy 2b- zajmując 10 miejsce, Dawid Tylec z klasy 2b- zajmując miejsce 12 oraz Krystian Bułat z klasy II C, który pokonał wszystkich rywali zdobywając I miejsce i awans do zawodów powiatowych. Opiekunem uczniów była pani Magdalena Rasińska. Gratulujemy i życzymy sukcesów
w kolejnym etapie!

 


GIMNAZJADA DĘBICKA

  W dniu 15. 01. 2015 r. w Domu Sportu odbyła się Dębicka Gimnazjada dziewcząt w piłce ręcznej. Doskonale spisały się nasze uczennice, pokonując kolejno MG 2 (9:0), MG 4 (5:1) i w finale MG 3 (4:2). Zdobyte przez nie I miejsce dało awans do dalszego etapu, który odbędzie się 22.01.2015 w Pilźnie. Skład naszej reprezentacji: Weronika Kantor 3a, Karolina Wieczorek 3a, Dominika Mastej 3a, Katarzyna Prus 3a, Sylwia Kamińska 3b, Karolina Barnaś 3a, Magdalena Piękoś 3b, Martyna Wawryniuk 2b, Iza Mazur 1a, Karolina Zaborowska 1 a, Gabriela Ragan 1 a, Julia Sroczyńska 1 b.
Opiekunem był pan Ryszard Konieczny. Gratulujemy!

 

 

 

 

 


„Jeśli się naprawdę czegoś pragnie…”

  W dniu dzisiejszym, tj. 13.01.2015 r., na hali widowiskowo-sportowej „Igloopolu” miała miejsce XVI Dębicka Gimnazjada
w piłce siatkowej dziewcząt
. Wydawać by się mogło, że faworytem tych zawodów  będzie  MG2 lub MG4, które
w grudniowym turnieju Mikołajkowym uplasowały się wyżej na podium od naszych zawodniczek. Ale pomyliłby się ogromnie ten, który by tak typował w zakładach bukmacherskich…. Nasze dziewczęta nie wierzą w pecha 13-tego i rankingi sportowe.
Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Przekonały się o tym dotkliwie dziewczęta z MG2, które po wygranym dość gładko
I secie z „Jedynką”, nie miały chyba złudzeń, kto wygra ten pojedynek. Determinacja naszej reprezentacji sprawiła jednak, że wygraliśmy II seta i o zwycięstwie zadecydować miał set III -
tie-break rozgrywany do 15 pkt. Gdy wydawało się, że MG2 
(przy prowadzeniu 14-10) ma przypieczętowane zwycięstwo, bo dzieli je do niego tylko 1pkt, stała się rzecz nieprawdopodobna – zdobyliśmy 6 punktów z rzędu i wygraliśmy z faworytem tych rozgrywek. Jak ciężki fizycznie i psychicznie był to mecz, mogą potwierdzić same zawodniczki, które, choć ogromnie szczęśliwe, mówiły do siebie, że trzęsą się im jeszcze ręce po tym meczu. Po takim pojedynku, naszych dziewcząt już nikt nie był w stanie zatrzymać. Wygrały mecze z MG4 i MG3 i zostały mistrzyniami Dębicy w piłce siatkowej. Reprezentacja MG1 wystąpiła w składzie: Weronika Kantor 3A, Katarzyna Prus 3A, Karolina Wieczorek 3A, Dominika Mastej 3A, Karolina Barnaś 3A, Kinga Wrzesień 3C, Alicja Węgrzyn 2A, Karolina Dudek 2A, Wiktoria Lic 1B. Opiekunem dziewcząt był
p. Andrzej Bandura
. Wszystkim zawodniczkom i trenerowi dziękujemy za godne reprezentowanie „Jedynki” na siatkarskich parkietach oraz życzymy sukcesów na kolejnych etapach rozgrywek!

 Aktualności 2013/2014

MG 1 najlepsze w piłce ręcznej!

    Uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 1 zajęły pierwsze miejsce w dębickiej gimnazjadzie w piłce ręcznej pokonując MG 2 - 8:0, MG 3 - 5:2 i MG 4 - 4:2. Tymi zwycięstwami zapewniły sobie awans do dalszego szczebla rozgrywek powiatowych, które odbędą się 16.01.2014 roku w Pilźnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.