Strona Główna         Plan lekcji          Kalendarz        Galeria        Kontakt          Poczta
  „BO TU WIECZNY MA PRZYBYTEK: NAUKA OJCZYZNA I CNOTA” ADAM MICKIEWICZ  

 

 

ŻYCZENIA WAKACYJNE

Gratulujemy wszystkim uczniom wyników jakie osiągnęli w roku szkolnym 2017/2018. Dyrekcji i nauczycielom dziękujemy za wielki wysiłek dydaktyczny i wychowawczy. Rodzicom gratulujemy sukcesów i dziękujemy za cały rok „owocnej” współpracy.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom
i pracownikom naszej placówki radosnego, słonecznego,
bezpiecznego, pełnego wrażeń wypoczynku w czasie
wakacji i urlopów.

Do zobaczenia 3 września z uśmiechem na twarzy i nowym zapałem
do pracy.

 

POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS TRZECICH

 Uczniowie klasy trzecich programem artystycznym 21 czerwca br. zakończyli naukę w naszym gimnazjum. Na uroczystość przybyli rodzice, zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta Dębica p. Mariusz Szewczyk, Przewodniczący Rady Miasta p. Ryszard Pękala i Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Michalik. W tym dniu podsumowano osiągnięcia uczniów zarówno klas trzecich jak i drugich, wręczono dyplomy, listy pochwalne, wyróżnienia, podziękowania i nagrody. W br. szkolnym zaszczytny tytuł Primus Inter Pares zdobył uczeń klasy 3a – Kacper Fudali, tytuł Najlepsza Absolwentka – Izabela Gierłach z klasy 3a i Najlepszy Absolwent – Grzegorz Olechowski z klasy 3a. Tytuł Młodzieżowy Lider zdobył Krzysztof Mastej z klasy 3a. Uczniowie klas trzecich złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Program artystyczny został przygotowany przez p. A. Porębę, A. Jakubowską-Cetnar, A. Gruszecką (oprawa muzyczna) i p. D.Longosz (scenografia). Wszystkim Absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych doświadczeń.

zdjęcie UM Dębica

Fotogaleria - tutaj
 

„8 DOBRYCH SERC JEDYNKI”

 Tradycyjnie został rozstrzygnięty również w tym roku szkolnym konkurs „Osiem Dobrych Serc Jedynki”, który jest formą wyróżniania i doceniania osób najbardziej zaangażowanych w działania wolontariacie. Laureatami w tym roku zostali; Paweł Czernecki(3a), Izabela Gierłach(3a), Krzysztof Mastej(3a), Adrianna Blicharz(3b), Maja Chłościńska(3b), Sara Łobaczewska(3b), Agnieszka Mądro(3b), Oliwia Kolbusz(3a). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wielu działań na rzecz drugiego człowieka. Konkurs zorganizowali opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu p. Elżbieta Zima i p. Agnieszka Jakubowska-Cetnar.

 

„KLASA O WIELKIM SERCU”

 Został rozstrzygnięty konkurs „Klasa o Wielkim Sercu”. Największym zaangażowaniem w działania wolontariacie w roku szkolnym 2017/2018 wykazali się uczniowie klasy 3A. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

WOJEWÓDZKIE PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

 12 czerwca w Rzeszowie odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych. Naszą szkołę reprezentował Grzegorz Olechowski (3a), który za swoje sukcesy otrzymał tytuł „Wybitnego laureata”. Podczas uroczystości Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart pogratulowała uczniom i ich nauczycielom, a na ręce dyrektora Zbigniewa Drzymały złożyła certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

                                               Fotogaleria

 

KONKURSY MATEMATYCZNE

 Serdecznie gratulujemy wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY 2018”, które otrzymał Adam Bachara z klasy 2a. Jego opiekunem jest pani Alicja Poręba.
III miejsce w Konkursie Matematyczno-Informatycznym zorganizowanym przez ZSE w Dębicy zajął Maciej Trzaskacz, uczeń klasy 3b. Nasze gratulacje!

 

WOLONTARIUSZE NA FESTYNIE RODZINNYM PRZY PRZEDSZKOLU NR 12

 Wolontariusze w piątek (15 czerwca) wzięli udział w festynie organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 12. Wsparli bardzo aktywnie licznie podejmowane przedsięwzięcia. Wśród zaangażowanych byli K. Mastej (3a), P. Podgórski (3a), P. Czernecki (3a), G. Szewczuk (3b), M. Chłościńska (3b), S. Łobaczewska (3b), Z. Balasa (2d), A. Płazińska (2d) i L. Skrzypek (3b) pod opieką p. E. Zimy i p. A. Jakubowskiej – Cetnar.

 

WOLONTARIUSZE NA SPOTKANIU INTEGRACYJNYM

 Wolontariusze naszej szkoły i SP nr9 uczestniczyli pod koniec maja w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w „Sportowej Stodole”. Była to forma również podziękowania za zaangażowanie w działania wolontariacie w mijającym roku szkolnym. Był to bardzo miło spędzony czas, gdzie oprócz pieczonych kiełbasek były wspólne zabawy, śpiew i tańce.
Opiekunami były panie I. Ceglarz i A. Jakubowska – Cetnar.

 

WOLONTARIUSZE NA DĘBICKIM FESTIWALU MŁODYCH

 Wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w organizowany przez Siostry Służebniczki „Dębicki Festiwal Młodych”, który odbył się 19 maja, w sobotę na dziedzińcu obok domu Sióstr na ul. Krakowskiej. Obsługiwali punk gastronomiczny „Kawiarenka z myślą…” połączony z konkursem. Wśród wolontariuszy byli Paulina Bania, Izabela Gierłach, Oliwia Kolbusz, Katarzyna Serafin, Hubert Cieśla, Paweł Czernecki, Patryk Podgórski, a także wolontariuszki z klasy 2d pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar.

 

CZERWCOWE SPOTKANIE Z „RADOŚCIĄ”

 11 czerwca 2018r., wolontariusze z opiekunami oraz klasa 3c z wychowawcą panem Markiem Śmietaną spotkali się z dziećmi ze Stowarzyszenia „Radość”. Niespodzianką był udział uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy, którzy przedstawili piękny program artystyczny. Występ cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podopiecznych „Radości”, a dowodem były duże brawa, którymi wynagrodzono małych aktorów. Siostra Wieńczysława zadbała o niespodziankę, którą były bardzo smaczne w ten upalny dzień lody. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, uczniom i wolontariuszom wraz z opiekunami za cały rok pomocy i zaangażowania przy organizacji spotkań.

 

DZIĘKUJEMY ZA ZBIÓRKĘ DLA „BRZOZOWEGO RANCZA” W DĘBICY

 Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje uczniom i ich rodzicom, a także nauczycielom za zaangażowanie i zebranie artykułów dla zwierzaków z „Brzozowego Rancza”. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i dobre serca!

 

 

DZIEŃ DZIECKA W „JEDYNCE”

 Samorząd Uczniowski i Uczniowski Klub Sportowy "Lider" zorganizowali z okazji Dnia Dziecka Turniej Sportowy we Frisbee. 29 maja na stadionie spotkały się reprezentacje wszystkich klas drugich i trzecich przy dopingu koleżanek i kolegów. W kategorii klas drugich zwycięstwo zdobyła klasa IIc, w kategorii klas trzecich bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIb. Nagrody dla walczących drużyn i drobne upominki dla wszystkich uczniów sponsorowały firmy: Olimp Lab, Darco i Bratex. Imprezę przygotowali: p. M. Błaszczak, p. K. Kmieć, p. M. Rasińska i p. A. Bandura.

fotki -tutaj
 

MAJOWE SPOTKANIE ZE STOWARZYSZENIEM „RADOŚĆ”

 21 maja 2018r., tradycyjnie w trzeci poniedziałek miesiąca, odbyło się w naszej szkole spotkanie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Radość”. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze wraz z opiekunami i klasa 3a z wychowawcą panią Agnieszką Jakubowską – Cetnar. Odwiedziła nas absolwentka i wolontariuszka Iga Misa, która wykonała kilka utworów muzycznych i wprowadziła w zachwyt wszystkich zebranych. Serdecznie dziękujemy Idze za tak miłą niespodziankę.

 

WOLONTARIUSZE W AKCJI „POLA NADZIEI”

 Wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Pola Nadziei” i kwestowali przy kościele Świętej Jadwigi, gdzie zebrali kwotę 1561,31 zł., pod opieką pani Elżbiety Zima (koordynatora akcji) i pani Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar. Zebrane fundusze z przeprowadzonej akcji zostały przeznaczone na działalność Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II w Dębicy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA  O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

 W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO ), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/ Panu prawach z tym związanych. Czytaj dalej

 

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPORTOWE

 Jesteśmy dumni z sukcesu uczniów naszego gimnazjum, którzy zdobyli III miejsceOgólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Szachach. Zespół w składzie: Weronika Wójcik (3b), Jakub Bukowski(2a), Mieszko Miś (2a), Bartłomiej Kucharski (2a) po raz pierwszy w historii szkoły wywalczył tak wysoką pozycję w punktowanych ogólnopolskich zawodach sportowych. Aby dotrzeć do ostatniego etapu nasi szachiści musieli przejść wyczerpujące eliminacje miejskie, powiatowe, rejonowe i wojewódzkie. Sam finał miał miejsce w Pokrzywnej, w województwie opolskim. Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim drużynowym na dystansie 11 rund. Przed naszymi reprezentantami uplasowały się jedynie zespoły z Suwałk i Białegostoku. Na szczególne uznanie zasługuje Mieszko Miś, który w klasyfikacji indywidualnej zajął II miejsce na pierwszej szachownicy. Serdecznie gratulujemy szachistom i ich opiekunowi panu Grzegorzowi Hołdysowi.

 

DZIEŃ OTWARTY

 16 maja 2018 r. (środa) serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów od godz. 17.00 do godz. 18.00. Zapraszamy!


 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 W dniu 4 maja br.  odbyła się w naszej szkole akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 2d pod kierunkiem p.Stanisławy Wrony i p.Izabeli Ceglarz przygotowali piękne widowisko artystyczne. Nasi koledzy umiejętnie połączyli słowo, muzykę, śpiew i taniec. Dekoracje  zostały przygotowane pod kierunkiem p.Doroty Cichowskiej, uczniów od strony muzycznej przygotowała p.Aleksandra Gruszecka, zaś za choreografię odpowiedzialna była p.Magdalena Rasińska. Za pomoc dziękujemy także Rodzicom.

 

KONKURS CZYTELNICZY

 27 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole III etap konkursu czytelniczego „W krainie Władcy Wyobraźni”. Do I etapu przystąpiło 23 uczniów, a do II i III przeszło 7 gimnazjalistów z klas: II b, III a i III b.
I miejsce zdobyła Laura Kielur z II b, a dwa równorzędne II miejsca zdobyli Aleksandra Gurga z II b i Kacper Fudali z III a. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie: Adrianna Blicharz, Agnieszka Mądro z kl. III b oraz Daria Gumulak, Wiktoria Lesiak z kl. II b.
Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, gdyż wszyscy uczestnicy w I i II etapie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą treści książki C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Dopełnieniem całości był III etap, w którym jury (Pani Mariola Błaszczak, Pani Katarzyna Kmieć, Pani Elżbieta Zima, Pani Izabela Ceglarz) miało za zadanie ocenić uczniów w trzech  kategoriach: strój, prezentacja ustna, ogólne wrażenie. Uczniowie wcielili się w różne postacie z książki olśniewając wszystkich swą niesamowitą wyobraźnią i kreatywnością.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Galeria - tutaj

 

KONKURS MIEJSKI

 W związku z obchodzonym w marcu Światowym Dniem Wody  został rozstrzygnięty konkurs na projekt gry planszowej "NATURA DLA WODY, WODA DLA NATURY" zorganizowany przez Wodociągi Dębickie pod patronatem Burmistrza Miasta Dębica. Nasze uczennice Katarzyna Czyż, Wiktoria Kubik i Karolina Kozińska z klasy 2a odebrały główną nagrodę.  Ich opiekunem była pani Dorota Cichowska. Gratulujemy!
 

SPOTKANIE Z RODZICAMI - UWAGA ZMIANA TERMINU

 26 kwietnia 2018 roku (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy.
 Po spotkaniach z wychowawcami rodzice uczniów, szczególnie klas trzecich będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Na terenie szkoły będą stoiska przy których będzie można zdobyć informacje o szkołach, proponowanych kierunkach kształcenia, rekrutacji, itp. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty także rodziców klas drugich, a także zainteresowanych uczniów.

 

WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY

 21 marca 2018 r. w ZSE w Rzeszowie odbył się finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „web.Master Podkarpacki”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Jego celem jest promowanie uczniów uzdolnionych w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki. Patronat nad konkursem sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  W finale wśród najlepszych 15 gimnazjalistów znalazło się 2 uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że Filip Drozd z kl. 3b zajął I miejsce, natomiast Paweł Czernecki z kl. 3a zajął 8 miejsce.
Opiekunem uczniów była p. Dorota Cichowska. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

KONKURS INFORMATYCZNY

 Dnia 21 marca w CKP przy ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny KOMPUTER EKSPERT 2018. Nasz uczeń Jakub Mądro zajął w nim II miejsce uzyskując tytuł Laureata. Do czołowej ósemki zakwalifikował się również Patryk Podgórski zajmując IV miejsce. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Doroty Cichowskiej. Gratulujemy!

 

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

 23 marca 2018 r. odbył się w Jarosławiu finałowy XVII etap interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą w zakresie matematyki, fizyki, chemii, informatyki i techniki. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki: Maksymilian Kubiczek z kl. 3b  zajął II miejsce, uzyskując tym samym tytuł LAUREATA; Juliusz Czechura z kl. 3b zajął 8 miejsce uzyskując również tytuł Laureata; Grzegorz Olechowski z kl. 3a uzyskał tytuł Finalisty. Gratulujemy również nauczycielom, którzy przyczynili się do tych sukcesów: pani Alicji Porębie, panu Markowi Śmietanie, pani Magdalenie Wiktor, pani Dorocie Cichowskiej i pani Dorocie Longosz. Dziękujemy pani Dorocie Cichowskiej za opiekę nad uczniami.

 

DZIEŃ OTWARTY W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W DĘBICY

 W dniu 21 kwietnia 2018 roku (sobota) zainteresowani uczniowie, szczególnie klas trzecich mogą uczestniczyć w „Dniu Otwartym” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, w godzinach od 9.00 do 13.00. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy.

 

KONKURS WOJEWÓDZKI

 Drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Juliusz Czechura (3b), Maksymilian Kubiczek (3a), Grzegorz Olechowski (3a) zajęła czwarte miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy MEGAMÓZGI 2018. Jest to matematyczno-przyrodniczy konkurs, nad którym patronat sprawuje Podkarpacki Kurator Oświaty. Uczestnicy konkursu wykazują się wiedzą z biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, informatyki oraz praktycznymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. Opiekunami reprezentantów MG1 są: pani Irena Stawarz, pani Magdalena Wiktor, pan Marek Śmietana, pani Dorota Cichowska, pani Renata Kantor, pani Alicja Poręba. Nasze gratulacje!

 

KONKURS POWIATOWY

 Serdecznie gratulujemy wysokich wyników, które osiągnęli uczniowie naszego gimnazjum w XXI Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez I LO w Dębicy:
Juliusz Czechura (3b) – I miejsce;
Maksymilian Kubiczek (3a) – III  miejsce;

Dominik Borkowski (3b) – wyróżnienie.
Do konkursu przygotowała ich pani Alicja Poręba.

 

KONKURSY MATEMATYCZNE

 20 marca 2018r. odbył się w II LO w Dębicy konkurs matematyczno – geograficzny „Metrem, żaglowcem, na chmurze czyli geograficzno – matematyczne podróże”. Uczeń klasy 3a – Grzegorz Olechowski zajął w tym konkursie II miejsce. Jego opiekunami są pani Renata Kantor
i pani Alicja Poręba.
A oto wyniki Ogólnopolskiego  Interaktywnego Konkursu „Maks Matematyczny” – V edycja:
Jakub Bukowski –  klasa 2a – wynik bardzo dobry
(I miejsce w województwie w kategorii klas drugich);
Adam Bachara  –  klasa 3a – wynik bardzo dobry
(III miejsce w województwie w kategorii klas drugich);
Dawid Rejniak  - klasa 3b – wynik bardzo dobry
(II  miejsce w województwie w kategorii klas trzecich).
Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała pani Alicja Poręba

 W Powiatowym Konkursie „As Matematyczny 2017/2018” Jakub Bukowski (2a) uzyskał tytuł Laureata, a Adam Bachara (2a) wywalczył tytuł Finalisty. Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielce – pani Alicji Porębie!

 


 

86 UCZNIÓW BEZ TELEFONU

 Dziękujemy za zainteresowanie akcją „Dzień bez telefonu”. 23 marca 86 uczniów zdecydowało się na oddanie telefonu w godzinach porannych i odebranie go po lekcjach. Uczniowie otrzymali słodką niespodziankę, a wylosowani nagrody rzeczowe. Koordynatorami akcji były wolontariuszki Maja Chłościńska, Sara Łobaczewska, Laura Skrzypek i Aleksandra Michalik. Dziękujemy i zachęcamy do spędzania czasu w atrakcyjny sposób bez telefonu.

 

GRATULUJEMY SUKCESÓW!

 Wojewódzka Komisja Konkursowa rozstrzygnęła już wszystkie Konkursy organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Do grona najlepszych dołączyli:
LAUREATJuliusz Czechura (3b) – k. informatyczny – opiekun
p. Dorota Cichowska;
LAUREAT Paweł Czernecki (3a) – k. informatyczny – opiekun
p. Dorota Cichowska;
LAUREATFilip Drozd (3b) – k. informatyczny – opiekun
p. Dorota Cichowska;
LAUREAT Patryk Podgórski (3a) – k. informatyczny – opiekun
p. Dorota Longosz;
LAUREATJakub Mądro (3a) – k. informatyczny – opiekun
p. Dorota Cichowska;
LAUREATIzabela Gierłach (3a) – k. j. niemieckiego – opiekun
p. Dorota Dydyńska;
LAUREATGrzegorz Olechowski (3a) – k. j. niemieckiego – opiekun
p. Grażyna Mytych;
LAUREATAlicja Mróz (3a) – k. j. niemieckiego – opiekun
p. Dorota Dydyńska;
LAUREATKacper Fudali (3a) – k. j. niemieckiego – opiekun
p. Dorota Dydyńska;
FINALISTA – Aleksandra Mróz (3a) – k. j. niemieckiego – opiekun
p. Dorota Dydyńska.

 
Łączny wynik uczniów naszego gimnazjum to 17 tytułów Laureata13 tytułów Finalisty zdobytych w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Tak świetnego rezultatu gratulujemy zarówno uczniom, z których jesteśmy bardzo dumni, jak i ich rodzicom. Nauczycielom dziękujemy za wielką pasję i zaangażowanie.

 

DZIEŃ OTWARTY

 21 marca 2018 r. (środa) serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów od godz. 17.00 do godz. 18.00. Zapraszamy!
 

 

SPOTKANIE ZE STOWARZYSZENIEM „RADOŚĆ”

 19 marca 2018r., tradycyjnie w trzeci poniedziałek miesiąca, odbędzie się w naszej szkole spotkanie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Radość”. W spotkaniu będą uczestniczyć wolontariusze wraz z opiekunami i klasa 2c z wychowawcą panią Renatą Kantor. Serdecznie zapraszamy.


 

DNI OTWARTE W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 Większość szkół powiatu dębickiego organizuje tzw. dni otwarte 21 marca (środa). Uczniowie klas trzecich, którzy jeszcze nie zapisali się na wyjścia do wybranych szkół proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie się do doradcy zawodowego.

 

 

SPOTKANIA Z  PRZEDSTAWICIELAMI SZKÓŁ II LO i ZSZ W PUSTKOWIE OSIEDLU

 W dniach 8 i 9 marca odbyły się spotkania z przedstawicielami II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy i Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu z młodzieżą zainteresowaną kontynuowaniem nauki w w/w szkołach. W najbliższym czasie odbędą się spotkania z pozostałymi przedstawicielami szkół powiatu dębickiego.

 

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W PUSTKOWIE OSIEDLU

 W piątek (16 marca) odbędzie się tzw. dzień otwarty w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Curie – Skłodowskiej. Będą również zgromadzeni przedstawiciele wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego celem przedstawienia oferty na rok szkolny 2018/2019. Uczniowie klas trzecich zainteresowani udziałem w w/w wyjeździe proszeni są o kontakt z doradcą zawodowym.

 

ZBIÓRKA DLA BRZOZOWEGO RANCZA W DĘBICY

 Szkolny wolontariat organizuje zbiórkę dla Brzozowego Rancza w Dębicy. Zbieramy: stare koce, kołdry, miski, karmę w puszkach, itp. Prosimy o przynoszenie artykułów do p. E.Zimy oraz p. A.Jakubowskiej-Cetnar do końca marca. Zachęcamy do pomocy!
 
Równocześnie przypominamy o trwających konkursach „Klasa o Wielkim Sercu” oraz „Osiem Dobrych Serc Jedynki”.

 

PIĄTEK 23 MARCA W JEDYNCE – „DNIEM BEZ TELEFONU”

 Szkolny wolontariat ogłasza piątek, 23 marca „Dniem bez telefonu”. Przewodniczących klas prosimy o zrobienie list osób zainteresowanych i dostarczenie ich do wolontariuszy z kl. 3b, Sary Łobaczewskiej i Mai Chłościńskiej do wtorku (20 marca).  Każdy uczestnik po oddaniu telefonu otrzyma numerek, który weźmie udział w losowaniu nagród. Telefony zostaną oddane po zakończonych lekcjach. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

 

POWITAJMY WIOSNĘ W CIEKAWYM I ORYGINALNYM PRZEBRANIU

 Wolontariusze wspólnie z członkami Samorządu Uczniowskiego organizują konkurs na najbardziej oryginalne i ciekawe przebranie. Zapraszamy do zabawy i udziału zespoły klasowe i osoby indywidualne. Ze względu na odbywające się 21 marca, czyli „Pierwszego Dnia Wiosny” wyjścia na dni otwarte do szkół ponadgimnazjalnych, odbędzie się on 22 marca (czwartek). Chętni, proszeni są o zgłoszenie się do piątku (16 marca) do opiekunów SU i Wolontariatu. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

 

GRATULUJEMY SUKCESÓW!

Przedstawiamy kolejną grupę uczniów utytułowanych w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty:
LAUREATKrystian Madej (3b) – k. matematyczny – opiekun
p. Alicja Poręba;
LAUREAT Dominik Borkowski (3b) – k. matematyczny – opiekun
p. Alicja Poręba;
FINALISTA – Maciej Trzaskacz (3b) – k. matematyczny – opiekun
p. Alicja Poręba;
FINALISTA – Maksymilian Kubiczek (3a) – k. matematyczny – opiekun
p. Alicja Poręba;
LAUREATMaciej Trzaskacz (3b) – k. j. angielskiego – opiekun
p. Katarzyna Pytel;
LAUREATGrzegorz Olechowski (3a) – k. chemiczny – opiekun
p. Magdalena Wiktor, p. Urszula Mordecka;
FINALISTA – Sonia Wilaszek (3b) – k. chemiczny – opiekun
p. Magdalena Wiktor, p. Urszula Mordecka.

 


ZŁOCI SIATKARZE Z MG1


 

SPOTKANIE Z DZIEĆMI ZE STOWARZYSZENIA „RADOSĆ”

 19 lutego (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z dziećmi ze Stowarzyszenia „Radość”. W spotkaniu będzie brała udział klasa 2d wraz z wychowawcą panią Stanisławą Wroną, a także stali wolontariusze  wraz z opiekunami. Zapraszamy serdecznie!

 

 

POMOC DLA NATALII

 Serdecznie dziękujemy Społeczności szkolnej za pomoc i zaangażowanie się w akcję przy okazji walentynek dla naszej absolwentki Natalii. Zebrana kwota 150 zł zostanie przekazana na Jej leczenie. Organizatorami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego i wolontariusze.

 

PRZYGOTUJ  KARTKI WALENTYNKOWE

 W poniedziałek i wtorek (12 i 13.02.2018r.) do godziny 10:35 będą zbierane  kartki walentynkowe. Będzie można nabyć je na stoisku, albo przygotować samodzielnie w domu. We wtorek wolontariusze wspólnie z członkami Samorządu Uczniowskiego będą prowadzić sprzedaż słodkości. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone dla naszej absolwentki, która zmaga się z chorobą nowotworową. We wtorek zostaną doręczone walentynki do adresatów. Pamiętajmy, że jest to dzień dobrych uczuć! Koordynatorem akcji jest Weronika Wójcik (3b).

 

GRATULUJEMY SUKCESÓW!

 Oto tytuły, które zdobyli uczniowie naszej szkoły w dotychczas rozstrzygniętych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty:

LAUREAT – Mieszko Miś (2a) – konkurs języka hiszpańskiego;
LAUREATMichał Kruczek (2a) – k. historyczny – opiekun
p. Stanisława Wrona;
LAUREAT Grzegorz Olechowski (3a) – k. historyczny – opiekun
p. Stanisława Wrona;
FINALISTA – Kacper Fudali (3a) – k. historyczny – opiekun
p. Stanisława Wrona;
FINALISTA – Bartosz Węgrzyn (2a) – k. historyczny – opiekun
p. Stanisława Wrona;
LAUREATAleksandra Kozińska (3a) – k. biologiczny – opiekun
p. Irena Stawarz;
LAUREATAleksandra Kulig (3a) – k. biologiczny – opiekun
p. Irena Stawarz;
FINALISTA – Katarzyna Czyż (2a) – k. biologiczny – opiekun
p. Irena Stawarz;
FINALISTA – Kacper Fudali (3a) – k. biologiczny – opiekun
p. Irena Stawarz;
FINALISTA – Grzegorz Olechowski (3a) – k. biologiczny – opiekun
p. Irena Stawarz;
FINALISTA – Michał Czerwiec (3b) – k. biologiczny – opiekun
p. Irena Stawarz;
FINALISTA – Piotr Pazdan (2b) – k. biologiczny – opiekun
p. Irena Stawarz;
FINALISTA – Maksymilian Kubiczek (3a) – k. fizyczny – opiekun
p. Marek Śmietana;
FINALISTA – Juliusz Czechura (3b) – k. fizyczny – opiekun
p. Marek Śmietana.

 

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

 13 lutego (wtorek) w godzinach od 16:30 do 20:30 odbędzie się szkolna dyskoteka walentynkowa. Przewodniczących klas prosimy o dostarczenie do opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Marioli Błaszczak i pani Katarzyny Kmieć imiennych list zainteresowanych osób oraz pisemnych zgód od rodziców, najpóźniej do godz. 10.30 we wtorek.

 

PACZKA DLA BOHATERA

 Uczniowie klasy 3a przyłączyli się do akcji „Paczka dla Bohatera”, przeznaczonej dla bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, zorganizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnowski. Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnych paczek mikołajkowych na rzecz licznie przyniesionych darów na w/w cel. Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów klasy 3a. Koordynatorkami akcji były uczennice Konstancja Domarska i Aleksandra Kozińska.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE Z „RADOŚCIĄ”

 15.01.2018r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie, wyjątkowe, bo opłatkowe z naszymi podopiecznymi ze Stowarzyszenia „Radość". Uczestniczyły w nim władze naszego miasta, m.in. Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica, Wiceburmistrz Wojciech Iwasieczko, pan Ireneusz Kozak; dyrektor MZO, pani Dorota Piękoś; dyrektor PM nr 2 w Dębicy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 3a z wychowawcą panią Agnieszką Jakubowską-Cetnar, a także wolontariusze z opiekunami. Po Mszy św. w kościele św. Jadwigi, odbyły się w naszej szkole jasełka w wykonaniu uczniów klasy 3a, potem były życzenia księdza Prałata Ryszarda Piaseckiego, zebranych przedstawicieli Miasta, pana dyrektora Zbigniewa Drzymały oraz tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Zebranych odwiedził św. Mikołaj i rozdał dzieciom prezenty, a później wszyscy jak zawsze świetnie się bawili przy muzyce. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie już w lutym  !!!

Fotogaleria

 

 

 

FERIE ZIMOWE 29.01.2018r. – 11.02.2018r.

 

Z okazji ferii zimowych życzymy wszystkim Uczniom, Nauczycielom

i Pracownikom Oświaty pogodnych, beztroskich, a przede wszystkim

szczęśliwych i bezpiecznych dni, wolnych od nauki i pracy.

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

24 stycznia 2018 roku (środa) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA „HANKA”

 Wolontariusze 17 stycznia 2018 roku (środa) odwiedzili dzieci w Domu Dziecka „Hanka”. Przekazali im zebrane w ramach akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” liczne różne artykuły.
W wyjściu uczestniczyli; Przemysław Kuca (2b), Katarzyna Marć (3d), Magdalena Marć (3d), Maja Chłościńska (3b), Amelia Płaźińska (2d), Nikola Guzik (2d), Adrianna Blicharz (3b), Agnieszka Mądro (3b), Wiktoria Muzyka (3d) i Wiktor Koźlik (2b) pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej - Cetnar. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i wsparcie w/w akcji.

 

GALA WOLONTARIATU

 Wolontariusze naszej szkoły pod opieka pani Elżbiety Zimy i klasa 3b pod opieką pani Alicji Poręby uczestniczyli w „Gali wolontariatu”. Została ona zorganizowana przez Powiat Dębicki, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Uwierz w siebie” 5 grudnia 2018 roku, z okazji „Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”. Zebrani licznie wolontariusze brali udział w warsztatach poprowadzonych przez panią psycholog Katarzynę Wnęk – Joniec, poznali laureatów konkursu „Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017”, obejrzeli spektakl w wykonaniu grupy „Safo” – „Wkręć się”, a na koniec degustowali ze wszystkimi tort. Była to lekcja wolontariatu, która z pewnością zaowocuje w przyszłości wieloma działaniami.

 

JASEŁKA Z „MAŁYM KSIĘCIEM”

 22 grudnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole tradycyjne spotkanie opłatkowe.  Jak co roku zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby złożyć sobie wzajemnie życzenia i obejrzeć widowisko jasełkowe. W tym roku Tajemnicę Narodzenia przybliżyli nam uczniowie klasy 3a, którzy pod opieka p. Agnieszki Jakubowskiej - Cetnar i Aleksandry Gruszeckiej przygotowali część artystyczną. Świąteczna atmosfera ogarnęła wszystkich zebranych. Kolęda, życzenia, uśmiechy wprowadziły nas w nowy – 2018 rok. Oby był szczęśliwy, zdrowy i obfity w sukcesy!

 

NAKRĘTKI DLA KAMILI

 Informujemy, że w kontynuowanej w br. szkolnym zbiórce plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili prowadzą klasy 2a, 2b, 2c, 3b i 3d, które oddały po jednym worku. Opiekunami tej akcji są wolontariusze z kl. 3a; Krzysztof Mastej i Jakub Mądro. Przypominamy równocześnie o prowadzonym przez cały rok konkursie „Klasa o Wielkim Sersu”„Osiem Dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

 

PACZKA DLA „HOISPICJUM W RZESZOWIE”

 Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę potrzebnych artykułów na paczkę mikołajkową dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie. Tym samym wsparli po raz kolejny akcję organizowaną przez mieszkańców Dębicy. Koordynatorkami były wolontariuszki z klasy 3a; Oliwia Kolbusz, Paulina Bania i Izabela Gierłach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się dobrym sercem, a byli to przede wszystkim uczniowie klas; 2a, 2b, 3a, 3b, 3d. Dziękujemy uczniom, a także wychowawcom poszczególnych klas za zmotywowanie do działania.

 

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 Tuż przed świętami w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się VIII Powiatowy Konkurs „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern” poświęcony tradycjom i zwyczajom świątecznym w krajach niemieckiego obszaru językowego. Wzięło w nim udział 25 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych. Cieszymy się z sukcesu reprezentantów naszej szkoły: Grzegorza Olechowskiego (3a), który zajął I miejsce oraz Aleksandry Mróz (3a), zdobywczyni III miejsca. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielkom – pani Grażynie Mytych i pani Dorocie Dydyńskiej.

 

KONKURSY MATEMATYCZNE

 W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z matematyki tytuły Laureata uzyskali:
Jakub Bukowski uczeń klasy 2a (12 miejsce w kraju w kategorii
klas drugich);
Dominik Borkowski uczeń klasy 3b (5 miejsce w kraju w kategorii
klas trzecich);
Juliusz Czechura uczeń klasy 3b (9 miejsce w kraju w kategorii
klas trzecich);
Maksymilian Kubiczek uczeń klasy 3a (9 miejsce w kraju w kategorii
klas trzecich).
 
W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny wynik dobry osiągnęli:
Jakub Bukowski  (2a), Maksymilian Kubiczek (3a), Dominik Borkowski (3b).
Opiekunem uczniów jest pani Alicja Poręba. Gratulujemy!

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE Z „RADOŚCIĄ”

 15 stycznia 2018 roku (poniedziałek),  po nabożeństwie w kościele p.w. św. Jadwigi odbędzie się o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe z podopiecznymi Stowarzyszenia „Radość”. W tym wyjątkowym spotkaniu wezmą udział zaproszeni goście; przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dębicy i władz naszego miasta. Uczestników odwiedzi Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów, a także będzie można zobaczyć Jasełka. W przygotowaniach i zabawie będą uczestniczyć tradycyjnie wolontariusze wraz z opiekunami i uczniowie klasy 3a z wychowawcą panią Agnieszką Jakubowska-Cetnar. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału.

 

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 Bardzo dobre wyniki uzyskali uczniowie naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym. Do etapu finałowego zakwalifikowali się: Paweł Czernecki (3a), Jakub Mądro (3a), Filip Drozd (3b), Juliusz Czechura (3b) – przygotowani przez panią Dorotę Cichowską oraz Patryk Podgórski (3a) – przygotowany przez panią Dorotę Longosz. Nasze gratulacje!

 

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 Gratulujemy zakwalifikowania się do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Grzegorzowi Olechowskiemu (3a) i Sonii Wilaszek (3b). Uczniowie pracowali pod opieką pani Magdaleny Wiktor.
 W III etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego uczestniczyć będą uczniowie klasy 3a: Izabela Gierłach, Aleksandra Mróz, Grzegorz Olechowski, Kacper Fudali i Alicja Mróz. Do konkursu przygotowują się pod kierunkiem pani Doroty Dydyńskiej i pani Grażyny Mytych. Życzymy jak najwyższych wyników!

 

„DZIEŃ OTWARTY”

 20.12.2017r. (środa) serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów od godz. 17.00 do godz.18.00. Zapraszamy!

 

 

PODSUMOWANIE KONCERTU…

 9.710,67 zł. taką kwotę udało się zebrać podczas X Koncertu Charytatywnego Mikołaj dociera wszędzie…” „również do Oli”, co daje nam łączną sumę z wszystkich dotychczasowych przedsięwzięć 73.126,43 zł.
Jest to efekt dużego zainteresowania i zaangażowania po raz kolejny licznie zebranej publiczności. Oprócz zaproszonych gości, byli z nami już tradycyjnie członkowie i podopieczni Stowarzyszenia „Radość” i Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2, 7, 8, 10, 11, 12, uczniowie ze
Szkoły Podstawowej nr 3, 5, 8, 9, 11, 12, a także Szkoła Podstawowa z Zasowa i Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy.
 Wszystkim serdecznie dziękujemy i wierzymy, ze dobro do każdego wróci, bo jak powiedział Flora Edwards - „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro które dajemy zatacza koło i wraca do nas”.

Dziękujemy!

 

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW

 W imieniu organizatorów X Koncertu Charytatywnego Mikołaj dociera wszędzie…” „również do Oli”, Miejskiego Gimnazjum nr 1 i Miejskiego Ośrodka Kultury, chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę finansowo, a są nimi:
 

ü  Pani Anna Urbanik - Endorfina  Fitness & Squash Dębica

ü  Pani Agnieszka Drozd - Bama Logistics Sp. z o.o.

ü  Państwo Barbara i Mariusz Godawscy - Omega Pilzno International

    Transport & Spedition  Godawski&Godawski

ü  Pani Lucyna Samborska Apteka „Melisa”

ü  Pan Paweł Bania „Ban-Kor-Bet”

 Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Szewczykowi, Burmistrzowi Miasta Dębica za wsparcie naszej inicjatywy.

 Dziękujemy, również instytucjom, przedsiębiorcom, osobom prywatnym, którzy wsparli nasze działania w różny sposób, a są nimi: Pan Rafał Pluta - F.P.H.U. Ergraf plus, R.Zachara, pan Marek Pijar – „Trans Południe”, pan Stanisław Jedliński – „Olimp laboratories” Sp. z o.o., Państwo Bożena i Bartosz Matejowie-„Prografix”, Firma ZPH Spint-met Z.Pieczonak, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” , pani Krystyna Wilczyńska, pani Maria Rydzy, pani Monika Dydo.

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY ZA DUŻE, WRAŻLIWE SERCA OTWARTE NA POTRZEBY INNYCH!

 

„Wielkość człowieka mierzy się ilością dobroci i radości,
                  które człowiek człowiekowi nieść może.”

X KONCERT CHARYTATYWNY „MIKOŁAJ DOCIERA WSZĘDZIE… DO OLI RÓWNIEŻ”

 Wolontariusze Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, zorganizowali 8 grudnia 2017 roku już  X Koncert Charytatywny, chcąc tym razem pomóc Oli, która jest chora na cukrzycę typu 1.
 W koncercie wzięli udział, m.in. „Małe Skrzypeczki” – z Akademii Młodych Talentów z Kielc pod kierunkiem pani Marii Wieleńskiej, Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance, Natalia „Kliśka” Kliś hip hop, commercial – Kraków, Joachim Popek w roli klauna „Kluseczki”. Wystąpili uczniowie naszej szkoły; soliści: Kinga Sikora, Alicja Jedlińska, Nina Moździoch, Aleksandra Mróz, Weronika Wójcik, Dominik Daniel, Magdalena Marczyk, Sara Chwastek, Jakub Mądro, Koncert prowadzili: godz. 10.00; Agnieszka Mądro, Adrianna Blicharz, Wiktor Koźlik, godz. 12.00; Konstancja Domarska, Hubert Cieśla i Mikołaj Romaniak.
 
Był to już X jubileuszowy koncert, dlatego organizatorzy zadbali o liczne niespodzianki, były cukierki rozdawane przez Świętego Mikołaja, (w postać którego wcielił się Krzysztof Mastej), każdy uczestnik koncertu otrzymał magnes i naklejkę z logiem koncertu, czapkę mikołajkową, smycz lub opaskę odblaskową.
 Nauczyciele, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia: pani Elżbieta Zima, Magdalena Rasińska, Aleksandra Gruszecka, Katarzyna Kmieć. Koordynatorem była pani Agnieszka Jakubowska-Cetnar.
 
Celem organizacji koncertu była także chęć promowania wśród dzieci i uczniów dębickich przedszkoli, szkół i placówek postaw wrażliwości i zainteresowania losem ludzi potrzebujących wsparcia. Kształtowanie umiejętności dzielenia się dobrem  z drugimi, bardziej potrzebującymi.

 
Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, wykonawcom i wolontariuszom.

Fotogaleria

 

KONKURSY MATEMATYCZNE

 W Ogólnopolskim  Interaktywnym  Konkursie  „Maks Matematyczny” wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie: Jakub Bukowski (2a) - I miejsce w województwie w kategorii klas drugich oraz Juliusz Czechura (3b)– III miejsce w województwie w kategorii klas trzecich. Ich opiekunem jest pani Alicja Poręba. W Konkursie  powiatowym „Dogoń  Matematykę!” walczyła drużyna w składzie: Paweł Czernecki, Maksymilian Kubiczek, Grzegorz Olechowski i Szymon Rymut  z klasy 3a. Gratulujemy im zajęcia II miejsca. Konkurs został zorganizowany przez Klub Matematyczny „Pogrobowcy Pitagorasa” działający przy II LO im. Jana Twardowskiego w Dębicy oraz Stowarzyszenie „Uwierz w Siebie”. Nasi uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Alicji Poręby.


X KONCERT CHARYTATYWNY „MIKOŁAJ DOCIERA WSZĘDZIE…” „RÓWNIEŻ DO OLI”

 Wolontariusze Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy organizują już X Koncert Charytatywny, który odbędzie się w piątek, 8 grudnia 2017 r. w DK i Kinie „Kosmos”. W tym roku chcą pomóc w leczeniu 6-letniej Oli, cierpiącej na cukrzycę typu 1, która wymaga stałego monitorowania poziomu cukru we krwi i podawania insuliny kilka razy dziennie przed posiłkami. Celem leczenia jest odtworzenie rytmu wydzielania insuliny przez zdrowy organizm. Ola leczona jest za pomocą osobistej pompy insulinowej noszonej przez całe życie. Nieleczona cukrzyca prowadzi do licznych powikłań i śmierci.
 Zebrane podczas koncertu środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sensorów do pomiaru glikemii i dalsze leczenie Oli. (Koszt jednego sensora to wydatek ok. 250 zł, jeden wystarcza na tydzień).
Kolejność zgłoszeń decyduje o możliwości uczestnictwa w koncercie. Zapraszamy i prosimy o wsparcie!

 

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 Serdecznie gratulujemy kwalifikacji do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego uczniowi klasy 3a, Maciejowi Trzaskaczowi. Jego opiekunem jest pani Katarzyna Pytel.
 W finale Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego walczyć będzie Juliusz Czechura (3b) oraz Maksymilian Kubiczek (3a). Uczniowie pracują pod kierunkiem pana Marka Śmietany.
 Znamy również wyniki kwalifikacji do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wezmą w nim udział uczniowie: Maksymilian Kubiczek (3a), Maciej Trzaskacz (3a) i Dominik Borkowski (3b). Do konkursu przygotowuje ich pani Alicja Poręba.
Wszystkim życzymy powodzenia!

 

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 Miło nam poinformować o wynikach kwalifikacji do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Wezmą w nim udział: Grzegorz Olechowski (3a), Bartosz Węgrzyn (2a), Michał Kruczek (2a) oraz Kacper Fudali (3a). Uczniowie pracują pod opieką pani Stanisławy Wrony.
 Duża grupa uczniów naszej szkoły będzie walczyć w finale Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W jej skład wchodzą: Kacper Fudali (3a), Aleksandra Kulig (3a), Aleksandra Kozińska (3a), Katarzyna Czyż (2a), Michał Czerwiec (3b), Grzegorz Olechowski (3a), Piotr Pazdan (2b). Wszystkich uczniów do udziału w konkursie przygotowuje pani Irena Stawarz.
 Również w Konkursie Języka Hiszpańskiego nasze gimnazjum ma swojego reprezentanta. Mieszko Miś, uczeń klasy 2a, został zakwalifikowany do III etapu tego konkursu. Zarówno jemu, jak i pozostałym uczestnikom finałów życzymy wysokich wyników!

 

FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZACHACH DRUŻYNOWYCH - I MIEJSCE NASZYCH SZACHISTÓW

 30 listopada 2017 roku w Krośnie odbył się Finał Wojewódzki w Szachach Drużynowych. Zespół Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy w składzie: Weronika Wójcik, Mieszko MiśBartłomiej Kucharski i Jakub Bukowski wystartowali wśród 12-stu najlepszych zespołów gimnazjalnych z Podkarpacia. Po emocjonujących i wyczerpujących zmaganiach zdobyli I miejsce! W nagrodę drużyna uzyskała możliwość reprezentowania naszego gimnazjum na zawodach ogólnopolskich. Ponadto Mieszko Miś wygrał klasyfikację indywidualną na pierwszej szachownicy, wygrywając wszystkie swoje pojedynki, natomiast Bartłomiej Kucharski był najlepszy na drugiej szachownicy, wygrywając również wszystkie mecze. Opiekunem uczniów był pan Grzegorz Hołdys. Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom!
 

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

 28 listopada 2017 roku (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

SPOTKANIE Z DZIEĆMI ZE STOWARZYSZENIA „RADOSĆ”

 20 listopada (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z dziećmi ze Stowarzyszenia „Radość”. W spotkaniu będzie brała udział klasa 3b wraz z wychowawcą panią Alicją Porębą, a także stali wolontariusze  wraz z opiekunami. Zapraszamy serdecznie!

 

 

„PODZIEL SIĘ KANAPKĄ”

 Członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką p. Magdaleny Wiktor w dniu 16 listopada 2017 r. zaprosili całą społeczność Miejskiego Gimnazjum nr 1 na degustację kanapek. Przyłączyli się do ogólnopolskiej  akcji „ Podziel się kanapką”.
 

 

LEKCJA HISTORII W BIBLIOTECE

 15 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się wykład pana Macieja Rędziniaka z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie pt. „Współtwórcy niepodległości Polski…”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3b wraz z opiekunem panią Moniką Maksoń.

 

UROCZYSTOŚĆ 11 LISTOPADA

 W uroczystościach miejskich z okazji Święta Niepodległości społeczność „Jedynki” była reprezentowana przez p. dyr. Zbigniewa Drzymałę, Poczet Sztandarowy i Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Mariolą Błaszczak, a także uczniów klasy 2b wraz z wychowawcą p. Elżbietą Zimą. Wszystkim za zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

 

Z POMOCĄ DLA ŚWIETLICY „NAZARET”

 Członkowie Szkolnego Koła PCK zapraszają wszystkich uczniów do włączenia się w akcję zbierania artykułów szkolnych dla podopiecznych świetlicy „Nazaret” działającej przy parafii pw. Świętej Jadwigi. Potrzebne artykuły, m.in. zeszyty, długopisy, kredki, bloki można do końca listopada przekazywać członkom Szkolnego Koła PCK lub p. Magdalenie Wiktor. Z góry dziękujemy.

 

„NA STOS RZUCILIŚMY NASZ ŻYCIA LOS…”

 Z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której wystąpili przygotowani pod kierunkiem wychowawcy p. Alicji Poręby uczniowie klasy 3b w programie artystycznym „Na stos rzuciliśmy nasz życia los…” Oprawę muzyczną przygotowała p. Aleksandra Gruszecka, scenografię p. Dorota Cichowska. Dla wszystkich zebranych była to piękna lekcja historii.


Fotogaleria - tutaj

 

 

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

 Wolontariusze organizują akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w ramach której zostaną przygotowane paczki mikołajkowe dla dzieci z hospicjum w Rzeszowie od społeczności „Jedynki”. Zapraszamy do zaangażowania się w w/w akcję zespoły klasowe. Wykaz potrzebnych artykułów (tylko nowych) w załączniku. Koordynatorami akcji są wolontariuszki z klasy 3a; Oliwia Kolbusz, Paulina Bania i Izabela Gierłach. Uczniowie mogą zebrać dowolną kwotę pieniędzy i za nią zakupić wskazane artykuły, albo przekazać pieniądze, za które wolontariusze zakupią potrzebne rzeczy. Akcja trwa do 25 listopada. Serdecznie zapraszamy młodzież do podzielenia się z potrzebującymi i chorymi dziećmi. Z góry serdecznie w ich imieniu dziękujemy!

 

Wykaz najbardziej potrzebnych rzeczy

 

ZBIÓRKA DLA „HANKI”  I PRZEDSZKOLAKÓW

 Wolontariusze organizują zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka „Hanka” i przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Dębicy; artykułów szkolnych (np. zeszyty, kredki, długopisy, papier xero, itp.), chemicznych (np. szczoteczki, szampony, mydła, pasty, itp.) oraz odzieży (rajstopy, skarpetki), a także maskotek, książek, bajek, gier planszowych, zabawek, spinek i frotek do włosów, itp. Akcja prowadzona będzie do końca grudnia 2017r. Wymienione rzeczy można składać w sali nr 11 lub 17 do opiekunów szkolnego wolontariatu. Koordynatorami akcji jest Paulina Bania (3a) i Katarzyna Serafin (3a). Zapraszamy do dzielenia się z innymi. Dziękujemy!

 

NAKRĘTKI DLA KAMILI

 Kontynuujemy w br. szkolnym zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorej na mukowiscydozę Kamili. Opiekunami tej akcji są wolontariusze z kl. 3a; Krzysztof Mastej i Jakub Mądro. Przypominamy równocześnie o prowadzonym przez cały rok konkursie „Klasa o Wielkim Sercu”„Osiem Dobrych Serc Jedynki” w którym zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby najbardziej zaangażowane w działania wolontariackie.

 

SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4

 W poniedziałek, 30 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panią Anną Depą, która jest m.in. doradcą zawodowym w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy. Celem było przybliżenie młodzieży aktualnej oferty szkoły, kierunków kształcenia, bazy i wyposażenia. Uczniowie dowiedzieli się jakie mają możliwości po wybranych i ukończonych kierunkach na rynku pracy, a także poznali mocne strony placówki. Dziękujemy za spotkanie!

 

 Fotogaleria - tutaj

 

„DZIEŃ PAPIESKI” W NASZEJ SZKOLE

 W poniedziałek, 16 października obchodzony był w naszej szkole „Dzień Papieski”. Wolontariusze przygotowali audycję poświęconą Janowi Pawłowi II, a także z tej okazji wykazali się umiejętnościami kulinarnymi. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży kremówek i innych wypieków w kwocie 165 zł. zostały przekazane dla Aleksandry Ochab, chorej na cukrzycę typu I. Koordynatorami akcji były uczennice z kl. 3b; Sara Łobaczewska, Laura Skrzypek, Gabriela Szewczuk, Aleksandra Michalik, Agnieszka Mądro, Adrianna Blicharz i Maja Chłościńska, ze wsparciem z kl. 3a Alicji Jedlińskiej i Krzysztofa Masteja. Wszystkim serdecznie dziękujemy, którzy przyłączyli się do w/w inicjatywy.

 

ZŁOTY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

 Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyróżnienia nauczycieli, pedagogów zaangażowanych w szeroko rozumianą pracę wychowawczo – opiekuńczą. W br. szkolnym pan dyrektor Zbigniew Drzymała został odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie to otrzymują nauczyciele, którzy przepracowali w zawodzie co najmniej 30 lat i wykazują się wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Medal otrzymał z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch i Wojewody Podkarpackiego  Ewy Leniart. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W GRONIE WYRÓŻNIONYCH…

 17 października podczas uroczystości miejskich z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk przyznał nagrody za szczególne osiągnięcia wyróżniającym się nauczycielom. W tym zaszczytnym gronie jest nauczycielka „Jedynki”, pani Alicja Poręba. Gratulacje za uzyskany stopień nauczyciela dyplomowanego odebrała pani Magdalena Wiktor.  Pan dyrektor Zbigniew Drzymała otrzymał gratulacje za uzyskany Złoty Medal za Długoletnią Służbę, a także pani Agnieszka Jakubowska-Cetnar za Wyróżnienie w konkursie „Nauczyciel – Wolontariusz Roku”. Gratulujemy i życzymy, aby  zaangażowanie i trud wkładany w codzienność szkolną przynosił satysfakcję i zadowolenie z dobrze wykonywanej pracy!

Zdjęcie i film: źródło Dębica.pl 

Fotogaleria -Tutaj

 

DZIEŃ OTWARTY DORADZTWA ZAWODOWEGO W PPP W DĘBICY

 W dniu 20.10.2016r.(piątek) Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dębicy zaprasza m.in. młodzież szkół gimnazjalnych na Dzień Otwarty Doradztwa Zawodowego. Jego celem jest udzielenie pomocy osobom, które nie wiedzą jaką wybrać szkołę i zawód. Zainteresowani proszeni są o kontakt z doradcą zawodowym p. Agnieszką Jakubowską – Cetnar.
 

 

„BIBLIOTEKA – POZIOM WYŻEJ”

  Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym otwarciu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy, po zakończonym remoncie w ramach projektu  „Biblioteka – Poziom Wyżej”.  W trakcie spotkania odbyła się m.in. projekcja filmu w którym w roli aktorów występują wolontariusze: Aleksandra Występek, Jagoda Misiewicz, Bartosz Piątek, Konstancja Domarska , Izabela Gierłach , Paulina Bania, Weronika Kozioł, Przemysław Kuca, Wiktor Koźlik, Kinga Sikora, Karolina Pazdan.  Zachęcamy gimnazjalistów do odwiedzenia po modernizacji nowoczesnej biblioteki, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem naszych koleżanek i kolegów.


FILM

 

„DZIEŃ OTWARTY”

  18.10.2017r. (środa) serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów od godz. 17.00 do godz.18.00. Zapraszamy!
 

 

SPOTKANIE ZE STOWARZYSZENIEM „RADOŚĆ”

  16 października 2017r., tradycyjnie w trzeci poniedziałek miesiąca, odbędzie sięw naszej szkole spotkanie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Radość”. W spotkaniu będą uczestniczyć wolontariusze wraz z opiekunami i klasa 2b z wychowawcą panią Elżbieta Zimą. Serdecznie zapraszamy.

 

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci,
            stara się zobaczyć ich dusze”.
                                                         /B.Cage/

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty
składamy życzenia wytrwałości,
wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej,
a także powodzenia w wypełnianiu trudnych
i ważnych obowiązków.

 

 

„Nauczyciel – Wolontariusz Roku” - reportaż i gala finałowa,
 zobacz filmiki!

 

 

 

„NAUCZYCIEL – WOLONTARIUSZ ROKU”

  Minister Edukacji Narodowej ogłosił we wrześniu br. konkurs „Nauczyciel – Wolontariusz Roku”. Pan dyrektor Zbigniew Drzymała w imieniu społeczności „Jedynki” wysunął kandydaturę pani Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar.
  Pani Agnieszka od kilkunastu lat jest jednym z opiekunów szkolnego wolontariatu, wychowawcą, nauczycielem, doradcą zawodowym. Została jedną z finalistek spośród ok. 250 zgłoszeń z całej Polski.
  9 października (poniedziałek)  na uroczystej Gali Finałowej Konkursu – „Nauczyciel – Wolontariusz Roku”, która odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie o godz.14.30 (transmisja gali na żywo w Internecie, link dostępny będzie na stronie www.mg1debica.pl), poznamy ostateczne wyniki. W uroczystości weźmie udział również Podkarpacki Kurator Oświaty, pan Dyrektor, młodzież reprezentująca  szkolny wolontariat „Jedynki”.
  
Zapraszamy do oglądania transmisji.

ZOBACZ FILMIK KONKURSOWY

 
 

78 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO

  24 września br. o godz. 1030 w Kościele pw. św. Jadwigi Mszą św. rozpoczęły się uroczystości w intencji bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, posłowie, władze miasta Dębicy, powiatu dębickiego, młodzież oraz mieszkańcy. Nasza szkoła reprezentowana była przez pana dyrektora Zbigniewa Drzymałę, który prowadził część oficjalną uroczystości, klasę 3d wraz z wychowawcą panią Dorotą Cichowską, poczet sztandarowy, delegację SU. Po nabożeństwie zebrani przeszli pod budynek MG nr 1, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego. Były okolicznościowe przemówienia, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Uroczystość uświetnił koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą pana Stanisława Świerka.

 

SPORTOWA NIEDZIELA Z UDZIAŁEM WOLONTARIUSZY

  24.09.2017r. (niedziela) wolontariusze „Jedynki” zaangażowali się bardzo czynnie w pomoc przy organizacji Festiwalu Sportu, którego jednym z uczestników było Stowarzyszenie „Giganci – łamiemy stereotypy”. Wolontariusze: Kinga Sikora(2d), Przemek Kuca(2b), Paweł Czernecki(3a), Patryk Podgórski(3a), Nikola Guzik(2d), Patrycja Pietraszewska(2d),Amelia Płazińska(2d),Zuzanna Balasa(2d),Zuzanna Turek(2c), Magdalena Marć(3d), Katarzyna Marć(3d), Wiktoria Muzyka(3d) pod opieką p. Agnieszki Jakubowskiej-Cetnar angażowali dzieci w liczne gry i zabawy. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonych chwil, a młodzież naszej szkoły miała możliwość zdobyć sympatię i podziw małych „Gigantów”!

 

WRZEŚNIOWE SPOTKANIE ZE STOWARZYSZENIEM „RADOŚĆ”

  15.09.2017r., tradycyjnie w trzeci poniedziałek miesiąca wolontariusze z opiekunami, oraz klasa 2a z wychowawcą panią Martą Szczyrek spotkali się z podopiecznymi Stowarzyszenia „Radość”. Młodzież uczestnicząc miała okazję podzielić się z naszymi przyjaciółmi dobrym sercem, uśmiechem i wspólną zabawą. Kinga Sikora, uczennica klasy 2d wspólnie z koleżanką zaprezentowały przygotowany pokaz taneczny. Kolejne spotkanie już za miesiąc! Serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecność!

 

PROJEKTY EDUKACYJNE

  Informujemy uczniów klas drugich, że w realizacji projektu edukacyjnego w tym semestrze biorą udział klasy IIa i IIb. Przewodniczących klas prosimy o przygotowanie list ze składami zespołów uczniowskich, tematami projektów i nazwiskami nauczycieli opiekunów. Do końca października należy je dostarczyć do koordynatora - pani Magdaleny Rasińskiej. Udziela ona również dodatkowych, szczegółowych informacji.

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

  12 września 2017 roku (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami.
Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 
  (poniedziałek);
- godz. 10.00 Msza święta  w kościele p.w. Świętej Jadwigi,
- godz. 11.00 – uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
  w Miejskim Gimnazjum nr 1.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Uruchomienie strony 20.11.2013

© 2015. Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

do góry